Kategoriler
Formula1

Reb Bull'a Şimdilik İzin Çıktı

FIA, Red Bull takımına Malezya’da mücadeleye devam etmesine izin vermesine rağmen RB4’ün süspansiyonunu ile ilgili gözden geçirmenin devam edeceğinin söyledi.

Red Bull aracı, Cuma günü Coulthard’ın başına gelen olayın ardından FIA’nın takıma karşı herhangi bir hareketin yapılmayacağını doğrulamasının ardından Cumartesi gününün serbest antrenmanlarına katılabildi.

Coulthard’ın Cuma günü körbe çarpması sonrasında süspansiyonunun kırılması ile ilgili Red Bull’dan bir rapor istenmişti. Anlaşılan o ki rapor gece yarısı FIA’ya sunuldu ve hakemler bu raporu sabaha kadar inceledi.

FIA, hakemlerin araçları güvenlik açısından neden ihraç etmeyi göz önünde bulundurmadığını açıklamak için rapoa ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Teknik yönetmeliğin 2.3 maddesi, "toplantının hakemleri, tehlikeli olduğu düşünülen bir aracı ihraç edebilir" diyor.

Cumartesi sabahı mesele ile ilgili işlerin ilerlemesini takiben FIA, takımın Sepang’da mücadeleye devam edebileceğini söylediği bir bildiri yayınladı.

Bildiri: "Red Bull Racing takımından alınan yazılı raporun ve Red Bull aracının ön süspansiyonunun görsel kontrolünü yürüten teknik delegenin sözlü raporun alınmasıyla birlikte hakemler bu bölümde, Sormula 1 Teknik Yönetmeliği’nin 2.3 Maddesi ile ilgili herhangi bir harekette bulunmama niyetindedir. Bununla birlikte bu mesele, etkinlik süresince gözlem altında tutulacaktır"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir