Kategoriler
Formula1

Lauda: "Alonso En İyi F1 Pilotu"

Daha önce yaptığı yorumlarda Lauda, Alonso’yu bir karaktere sahip olmamakla suçlamıştı.

Lauda “Öncelikle onunla bir sorunum olmadığını söylemeliyim. Bana göre o şu anda F1’deki en iyi pilot. Onun gibi kimse yok. Ne Hamilton, ne Vettel, ne de bir başkası onun gibi değil.”

“Ben onu sadece Mclaren’deyken ve Ferrari’de takım emirlerinden sonra eleştirdim.”

“Almanya’dan sonra yaptıklarını yapamazsınız. O araçtan çıktığında pist üstünde olanlar hakkında bir şey bilmediğini söyledi.”

“İnsanları, takımının pit duvarında ne yaptığını bilmediğine ikna etmeye çalıştı. Ben bu yüzden eleştirdim.” dedi.

“Lauda: "Alonso En İyi F1 Pilotu"” için 0 yanıt

Hayırdır inşallah.Daha düne kadar Lauda yı Alonso ve Ferrariye saldırdığı için yere göğe sığdıramayanlar,destekleyenler,hak verenler şimdi de adamı eleştirip tutarsızlıkla,bunaklıkla itham ediyorlar.Sizi dönekler sizi.

2006 icinde Alonso ya iyi diyenlere katılmıyorum ve anlamıyorum zamanında ferrariye bu kdar laf eden biri gerçekten karaktersiz olmalıki o koltuğa oturuyor ve tabi onu getiren monte de karaktersizin önde gideni .

Micha3L Schum4cheR çok iddialı konuşuyorsun
merak ediyorum 2006 dan sonraki sezonlar içinde alonsonun en iyi olduğuna dair bana bir tek örnek ver
cok ciddi bir kaza yapmış massadan daha iyi iş çıkarıyor ortalamanın üzerinde bir araçla sadece 1 yarış kazanabildi almanyayı saymıyorum
geçen sene 2.yarıyı hatırlayalım
ortalamanın altındaki araçla kiminin topladığı puanları mesela
araç nasıl olursa olsun kimiyle en azından bir spa zaferi garantiydi
ferrari kimi-massa ikilisini çok arıyacak
2006dan sonraya bakıyorum hala padokta alonsoyu en iyi görenleri anlayamıyorum ben raikkonen taraftarıydım ama ortada bi hamilton gerçeği var hızlı vettel var hem hızlı hem istikrarlı webber var buna rağmen 1.lik için takım arkadaşının yol vermesine ihtiyaç duyan takım arkadaşına kasti kaza yaptırarak 1.lik alan bu ortaya çıktıktan sonra aldığı ilk podyumu bu işi ayarlayan menejarine adayan bi adamdan bahsediyorum son yıllarda f1deki tüm skandalların arkasından çıkan adamdan bahsediyorum
tamam schumide skandallara imza attı ama 7 kez dünya şampiyonu oldu gerçekten hızlıydı

bu sezon için konuşacak olursak açık ara hamilton,aksini iddia edenin de herşeyinden şüphe ederim,aklınıza her ne geliyorsa..
her türlü istatistik,hata oranı,maximum verimi alma gibi konuların hiçbirinde bu yıl için lewis in yanına yanaşabilecek birini görmüyorum etrafta.

Lauda ferrai ile aralarında olan sürtüşmeden dolayı böyle biraz yalakaca yorum yapmış ola bilir.herkein fikri kendisine kalmakla beraber şu an grideki en iyi pilotlar sıralaması bence şöyle olurdu:
1.alonso veya hamilton (alonso daha eski olduğu için fanı da daha çok dolayısıyle alonso fanlarının itiraz etmeleri doğaldır)
3.vettel salt hız olarak çok hızlı olmasına karşın aşırı derecede istikrarsız
4.kubica
5.sutil
6.rosberg
7.kobayasi
kalan pilotlar benim için aynıdır sadecec isimleri farkı.NOT:Schumacher listeye koymak saygısızlık olur

2+1 i kaça istiyosanız soyut matematik yöntemleriyle istediğiniz sayıya eşitlersiniz benim için 2 kere 2 dört olan Sinan'a katılarak sanal alemdeki en büyük deham ssg den sonra Can Bundy :)))ince esprileri bazen bazılarına iyneleyici gelebiliyor olsada kesinlikle arkasında arkadaşımızın dehasını barındırıyor

Alonso yu cekemetenler bülbül gibi ötüyor masallah zorunuza gitmesin F1 n en iyi pilotu Zaten Alonsoydu bunu kimse inkar edemez zaten her şeyiyle 1 numara hata yapması ise ilk kez ferrari aracına adepte olması kolay değil bu sezon araca yeni gelmesine rağmen massadan daha iyi iş cikartıyor kimi olsaydı bu kadar puan toplayamazdı bunu bilin daha fazla hata yapardı bunu da unutmayın.

yooo Sinan Bozok anlamadım. daha açıklayıcı olsan. ben bu adamın düşüncelerini umursamadığımı söyelemek istedim.

iyide formül doğruda sonuç hatalı :)))
hakikaten tarihe geçtin Can :)))
Kendi formülüyle hatalı sonuç çıkaran ilk f1 izleyicisi

@can matematik biraz zayıf galiba 🙂
"1- F1'deki en iyi pilot
2- Alonsonun bir karakteri olduğunu düşünmüyorum.

1+2= Alonso f1'de karakteri olmayan en iyi pilot."

1 + 2= "F1'deki en iyi pilot" + "Alonsonun bir karakteri olduğunu düşünmüyorum."
oluşan yeni cümleyi biraz toparlarsak; "F1 deki en iyi pilot olan alonso karaktersiz" gibi anlam çıkıyor…
Senin yazdığınla ikisi aynı şey değil, gene antialonso tavrın ön plana çıkmış arkadaşım :)))

alonso 2006 dan sonra hiçbir zaman en iyi olmadı
ama medya desteği, padok desteği, takım patronu desteği konusunda en iyisi o tartışılmaz

doğru söze ne hacet..

alonso gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden biridir.
o en genç yaşta ismini efsaneler arasına yazdıran çok büyük bir yetenektir.

alonsocu değilim ama şuanda f1 deki en yetenekli pilottur.

Rica ederim Yavuz, bende sana teşekkür ederim.
Şuan pist üstündeki favorilerim 1-Schumacher 2- Hamilton. Bak rakip taraf olmamıza rağmen ortak bir noktamız var 🙂

Geçenlerde de söyledim bu adam konuşarak para kazanıyor işi o,bir gün gerer bir gün yerer,tahminim bir ispanyol firmasıyla iş yapmak için böyle bir açıkama yapmıştır
en iyiye gelince şu anki sıralama sadece bu sezon için kısmen herşeyi açıklıyor kubica ile ferrari pilotlarının yerini değiştir bu sezon ki iyi pilot dizilimi ortaya çıkar,ama genelde
1 alonso
2 hamilton
3 kubica
4 rosberg
5 vetel
6 jenson
7 kobayaşi
8 weber
9 sutil
10 massa.

Michael Schumacher kesinlikle daha üstün. Dünyanın en iyi pilotlarından biri olduğu pilotlara yapılan anketlerde de ortaya çıkmıştı zaten. Onu ayrı tuttuğumu da benzer konularda her zaman söyledim.

Alonso'yu en iyi görüyorum, doğal olarak. Hamilton ise en iyi ikincidir gözümde. Daha önce pilotların katıldığı anketlerde de sonuç böyle zaten.

En iyi pilotmuşmuş,sen böyle fikrini açıkla ondan sonra alonso karektersiz de.olacağı bu işte sana kimse saygı göstermez cunku senın karektersız demenle en ıyı pılot demen arasındakı farkı anlayamayacak kadar stevie wonder (çok severim kendisini) olanlar var.

evet alonso gridin en iyi pilotu ama bu yıl çok hata yaptı o yüzden bu yıl bence webber lewis kobayashi rosberg kubica benim için eşittir ve en iyilerdir.

Alonso'ya karaktersiz diyen adama bak :/

Bu arada site yonetimindeki arkadaslarım sanırım bu konuyla ilgili 4. uyarim. Baskalarinda sikayet geliyor mu bilmiyorum ama siteye girdigimde diger kullanıcıların hesapları açık oluyor… Bugunku ornek ise Umutbg nickname sahibi kullaniciydi. Bu konuyu bir kez daha kontrol etmenizi rica ederim.

Umut rakip takımın taraftarı olarak bizim pilotumuzu en iyi olarak görmen beni inanılmaz mutlu etti. teşekkür ederim.( şumiyi ayırman tabiki normal bir şey )

Cidden Laudaya bende fazlasıylasinir oldum artık.İsterse artık hergün Ferrari için yada Alonso için övgü dolu sözler söylesin en iyi ilan etsin umrumda olmaz ancak bana görede şu an kariyerleri hariç tutarsak en iyi pilot Alonso Hamilton Webber diye sıralanır.Tamamen kişisel düşüncem.Lauda haberinden alakasız olarak diyorum sonra dün adama laf ediyordunuz bugün böyle konuştunuz demesin yani kimse(Schumi kariyer olarak en iyi lakin bu sene gösterilen perfonmans açısından onu en iyi yazmıyorum yoksa gelmiş geçmiş en iyi pilot zaten bana göre:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir