Kategoriler
Formula1

Alonso ve Heidfeld Hakemlere Şikayette Bulundu

Fernando Alonso ve Nick Heidfeld, sıralamaların sonlarındaki hızlı turları sırasında yavaşlayan araçlarla karşılaşmalarını hakemlere şikayet etti.

Heidfeld, son turunda yavaşlayan araçlarla bir çarpışmanın olmaması için çizgisinden çıkıp bu araçlardan kaçmıştı. Alamn pilot, bu olayın kendisine en azından 0.2 saniyeye mâl olduğunu söyledi, yani gridde 3. ve 7. arasındaki fark kadar.

Heidfeld: "Bu, hayal kırıklığı yaratan bölüm. Birinci ve ikinci seans oldukça pürüzsüz geçti ve sonasında 3. seansta hızlı turumda araçların çoğu çok ama çok yavaşlamıştı."

"Pistte park edecek gibiydiler. Sanırım 4. virajın önünde iki McLaren’di, yarış çizgisinin ortasındaydılar İstediğim çizgide olamadım, özelliklede frenlemede. Orada biraz zaman kaybettim, sanırım 0.2 saniye. Ve eğer sürelere bakarsanız çok ama çok yakın"

"Üçüncü olabilirdim ama şimdi ne yapabilirsiniz? Çok açık bir şekilde (buna bakılması gerekiyor) ve bunu telsizde rapor ettim. Benim açımdan onların yaptığı doğru değil"

BMW Takım Patronu Mario Theissen de, bu duruma bir açıklık getirilmesini istedi.

Theissen: "Mutlu değilim. Çünkü çok yakın. 5 araç 0.150 içinde yer alıyor. Bu yüzden 7.lik yerine 3. olabilirdik ve özellikle Nick hiç mutlu değil. Çünkü, son hızlı turunda yarış çizgisinde bir kaç araç yer alıyordu. Bu yüzden zaman kaybetti ve belkide 3.lüğü"

"Sanırım Nick şu anda hakemlerle görüşüyor"

İki dünya şampiyonluğu bulunan Fernando Alonso da Renault mühendisi Steve Nielsen ile birlikte hakemleri görmeye gitti. Takım patronu Flavio Briatore’ye göre sebep BMW Sauber’inki ile aynı"

 

 

“Alonso ve Heidfeld Hakemlere Şikayette Bulundu” için 0 yanıt

Evet arkadaşım inşlaah gelirde yağmur altında mclarenin showunu izlerizz :):) Gerilerden hep ferrarilerimi izleyeceğiz…:):)

büyük ihtimal gelebilir ama inşallah gelmez ferrarilerin yarışta tek başlarına gitmelerini istemem sonra mclaren taraftarları fia=ferrari derler.bahane hazır zaten neyimize lazım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir