Kategoriler
Formula1

FIA, Kutlamayı Kısıtlama Söylentilerini Yalanladı

FIA, Çin’de Hamilton’ın yarışı kazanması halinde şampiyonluk sevinci için kısıtlama yaptığı söylentilerini yalanladı.

Hamilton lastikleri bitip pist dışına çıkmadan önce en yakın rakibi takım arkadaşı Alonso’nın 12 puan önündeydi ve şamiyonluğa gidiyordu.

Brezilya padoğunda çıkan söylentiler yarış sırasında yetkililerin Mclaren ile telsiz bağlantısı yaptığı ve buradaki konuşmada Mclaren’in Hamilton’un şampiyon olması halinde sevinç gösterilerini abartmaması yönünde uyarıldığı yönündeydi.

Kaynaklara göre Hamilton’ın kazanması halinde babasını kucaklaması ve parc fermede takım çalışanları ile kutlaması bile yasaklandı o görüşmede.

Bu konunun sorulması üzerine Ron Dennis FIA ile görüştüklerini söyledi ancak konuşulanlar hakkında detay vermedi.

Dennis "FIA bizden yarış sonrasında uygulanması gereken kurallara bağlı kalmamızı önerdi.Bize memnun olmadıkları bazı örnekler verdiler. Bunlar uygun görmedikleri basit şeyler."

"Sanırım en önemlisi kurallar içerisinde hareket etmek. Yarış sonrası prosedürü içeren kurallar var."

"Şuanda önümüze gelen bazı konularda oldu gibi bu konu hakkında da sakin ve rahatım." dedi.

FIA kurallarına göre örneğin yarış bittikten sonra kapalı parka dönerken pilotun aracını dırdırması ve kenardakilerden bayrak gibi şeyler alması yasak.

Ancak FIA adına konuşan sözcü Mclaren’e özel kurallar bildirilmediğini söyledi.

"Tüm takımların saygı göstermesi gereken kapalı park ve podyum prosedürleri var. Ancak Mclaren pilotlarına özel kurallar üretildiği şeklinde Brezilya padoğunda çıkan spekülasyonlar gerçekçi değil"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir