Kategoriler
Formula1

Webber: "Ferrari ve Mclaren'i Asla Hesap Dışında Tutamazsınız"

Şampiyonada lider durumda olan Webber, mücadelenin içerisinde yer alan pilotların ardık tüm kozlarını masaya yatıracağını tahmin ediyor.

Webber “Spa’dan beri söylediğim gibi burada şampiyonluğu kazanamazsınız ancak yara alabilirsiniz.”

“Son bir kaç yarışta tepede olmadığınız takdirde durumun biraz zorlaşabildiğini gördük. Bu yüzden bu tür yarış sıkıcı olabiliyor çünkü şampiyonaya geniş çerçeveden bakmak gerekiyor. Dengeyi iyi tuttutmanız lazım. Bu da şimdiye kadar benim için çok kötü değildi.” dedi.

Webber, Singapur sıralamalarında 5. sırada kalmasıyla biraz üzüldüğünü kabul etse de, yarışı bu şekilde tamamlasa bile durumun çok kötü olmayacağını, sezonun geride kalan yarışlarında daha iyi iş çıkarması gerekeceğini düşünüyor.

Webber “Son yarışlarda ilk turda 7 ve 9.luğa kadar düştüğümü ancak yine de 24 puan alabildiğimi hesaba katarsak çok da kötü değil. Bu bakımdan 5. olmak dünyanın sonu değil. Burada çok uzun bir yarış olacak ve bir çok şey olabilir. Ancak bildiğiniz gibi köpekler uyumazlar – Ferrari ve Mclaren hâlâ mücadelenin içerisindeler ve asla hesap dışına çıkmadılar.”

“Takımımız inanılmaz iş çıkardı. Biz de hâlâ oradayız. Her iki şampiyonada lideriz ve bu gece aynı şekilde olmaya çalışacağız.”

“Bu yarıştan itibaren her yarışta 5.lik yeterli olmayacak. Biz de önümüzdeki 5 yarışta böyle bir sonuç hedeflemiyoruz. Ancak eğer burada 5.lik maksimum sonuçsa o zaman yapacak bir şey yok. Daha önümüzde Suzuka ve diğer pistler var.”

“Ben hâlâ performansın şampiyonluk sonucunu belli edeceğini düşünmüyorum. Hâlâ dayanıklılık konusu ön planda ve yarışı bitirmek önemli. Eğer sıralamalarda puan alabilseydik her şey farklı olabilirdi ancak önümüzdeki 5 yarışta çok şey olabilir, inişler ve çıkışlar olabilir. Sadece performans açısından değil, dayanıklılık ya da pit stop sorunları olabilir.”

“Bir çok şey olabilir bu yüzden 5.liği kabul edebilir miyim? Daha da kötüsü olabilirdi. Gerçekten bilmiyorum. Yarışta durumumu düzeltmeyi hedefliyorum.” dedi.

Webber ayrıca Ferrari ve Mclaren’in hızlanması halinde kendileri için durumun zorlaşacağından emin olduğunu söyledi.

“Webber: "Ferrari ve Mclaren'i Asla Hesap Dışında Tutamazsınız"” için 0 yanıt

genişlikle alakası yok kültür farkı bizde hayvan isimleri ile kullanılan benzetmeler hoş karşılanmmıyor onlar ise benzetmelerinde bunları kullanıyor ve halkın dilinde hakaret değil benzetme olarak oturmuş bizde genelde hakaret etmek için kullanılır hayvancıklar 😀

Ancak bildiğiniz gibi köpekler uyumazlar – Ferrari ve Mclaren hâlâ mücadelenin içerisindeler ve asla hesap dışına çıkmadılar."

bu gavurların benzetme rahatlığını hastayım =) bizde olsa kan çıkaracak sözler, onlar için sıradan bir deyim gibi oluyor.

g.saray'ın başında lucescu'nun olduğu dönem, GS-BJK maçının tarihinin ertelenmesi olayı gündemdeydi ve lucescu beşiktaş'ı kast ederek "köpekler istedi diye atlar ölmez" demişti. tabi ortalık yıkılmıştı. halbuki bu tür sözler yabancılar için normal..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir