Kategoriler
Formula1

Britanya Basını Hamilton'un Susamasına Odaklandı

Sıralamalarda aldığı ceza ve yarıştaki pit sorununun ardından Britanya basını, Hamilton’un 5. olduğu Sepang’da McLaren pilotunun susamasına dkkat çekti.

23 yaşındaki İngiliz pilot vatandaşı gazetecilere, Pazar günkü yarışta içeceğinin bittiğini söyledi.

Hamilton: "Önemli olan benim zindeliğim. Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorumdum ve bütün yarışta zorlayabilirdim"

Bütün hafta sonu boyunca kendini iyi hisetmeyen BMW pilotu Robert Kubica da muhabirlere, bütün yarış boyunca bir şey içemediğini çünkü bir çay kadar sıcak olduğunu söylemişti.

Ama Britanya basını sadece Hamilton’un susamasına dikkat çekti. The Sun, "Lewis su işkencesi çekti" diye manşet atarken The Times şu şekilde yarışı analiz etti "Lewis Hamilton, dehidrasyonla mücadele etti".

Evening Standart ‘Hamilton kuru sürüş yaptı. Kimi zirvede, Lewis şansız ve susuz." ifadesinde bulundu. Daily Mirror ise Hamilton’un "çok şişeye sahip" olduğunu "ama içecek hiç bir şeye" sahip olmadğını yazdı.

Takım patronu Ron Dennis ise pilotunun susuzluğunu önemsemedi Hamilton ile ilgili tek sorunun tekerlek somunu olduğunda ısrar etti.

Dennis: "O olmasaydı Lewis podyumda olacaktı. %100 kesin"

“Britanya Basını Hamilton'un Susamasına Odaklandı” için 0 yanıt

pite girip sıprayt içseymiş :)) hahaha eskiden su mu vardı ya? adamlar 1,5 saat vites kolu olan araçları tek elle sürüyordu hey gidi hey. Ron amca'nın dediği gibi. ayarlar bozuktu o kadar. ingiliz medyası ne anlar F1'den bulvar (yalan) gazeteleri işte.

Bunlar çok komik ya!2006' da Alonso, drink düğmesindeki arıza sebebiyle yarışın yarısından itibaen hiç sıvı alamadan yarışı 1. bitirdi. Üstelik hiç hata yapmadan.Ne olmuş yani Hamilton susamışsa. Sadece o mu sıvı kaybetti???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir