Kategoriler
Formula1

Coulthard: " Red Bull'un Güvenliği Hakkında Endişelenmiyorum."

David Coulthard bu sezon şimdiye kadar iki ciddi kaza geçirmiş olmasına rağmen Red Bull Racing aracının dizaynına inancının tam olduğunu söyledi.

Coulthard önce Avutralya’da Massa ile çarpışması sonucu ardından da Malezya Grand Prix’i antreman seansında kerbe çarparak süspansiyonuna zarar vermişti.

Geçen hafta Sepang’ta yaşanan bu olaylar FIA’nın konuyla ilgili harekete geçmesini sağladı. Fakat yapılan incelemelerin ardından araç testlerden olumlu not aldı.

Sepang’ta kerbe çarpması sonucu aldığı darbeyle süspansiyonunun kırılmasına şaşırmadığını söyleyen Coulthard bütün bu yaşanan olaylara rağmen RB4’ün tasarımı hakkında herhangi bir endişesinin olmadığını dile getirdi.

Malezya’daki kaza hakkında konuşan Coulthard şunarı söyledi: " Hızlı virajlarda süspansiyon üzerine binen yük iki kat artıyor. Birşeylere çarpmadığınız sürece bu yükü asla göremezsiniz. Dizayn parametlerinini içindekileri korursanız normal bir şekilde işleyecektir. Dışarı çakarırsanız feci kazalara hazır bulunmanız gerekir."

Araçta meydana gelen hatalar her zaman sürücülerin güvenliklerini etkiliyor olsa da, Coulthard aracın içinde güvende oldukları konusunda içbir şüphesinin olmadığını söyledi.

" Güvenlik ile ilgili bir sorunum yok. Bence bunlar yarış pilotluğunun parçası: Biz güvendeyiz/rekabetçiyiz/aptalız düşünmek için yeterli, bize asla birşey olmayacak. Toyota (Timo Glock) Melbourne’de geçirdiği kazanın ardından aracın parçaları her tarafa dağıldı. Bu yüzden karbon parçalanmaya meğilli."

" Kubica’nın Kanada’da geçirdiği kazaya bakalım. Dikkaet edilmesi gereken bir kazaydı ve herhangi bir ciddi yaralanma yaşamadan kazayı atlattı fakat hatırlatıyorum: ayakları aracın ön kısmından sarkıyordu ve ikinci darbeyle beton duvara çarpmasıyla muhtemelen ayak bilekleri kırılmış olabilirdi."

" 1988 yılında Brands Hatch’te Johnny Herbert’ın kazasını hatılıyorum da kaza anında şans çok büyük bir faktör ve birkaç yıl önce olsa bile aracın güvenilirliği konusunda herhangi bir soru yok."

“Coulthard: " Red Bull'un Güvenliği Hakkında Endişelenmiyorum."” için 0 yanıt

Ya Coulthard ; Barichello ile beraber ikinizi 15 sene izledim.Hiç bir şey yapmadınız.Sen sanırım yarışlarda en çok birincilik alıp da şampiyonluk alamayan pilotlardan birisin , Barichello da öyle…Gidin artık jenerasyon değişiyor.Senden iş çıkmaz artık.Heyecanın kayboldu Barichello gibi…Sen daha şanslıydın;Williams'da , McLren'de büyük hedefler için yarıştın.Yapamadın…Git birader.Bak Eddie Irvine ve Johny Herbert bıraktılar zamanı gelince(gerçi herbert bayağı yaşlıydı ama olsun iyiydi Coulthard'ın şu halinden) bıraktılar.Sen de bırak git Rubens ile beraber.Sizin misyonunuz kalmadı artık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir