Kategoriler
Formula1

Force India, Erken Sutil Söylentilerini Durdurdu

Force Inadia, Adria Sutil’in düşen performansının 2008 sonunda kendisine yarış koltuğuna mâl olacağı yönündeki söylentileri önemsemiyor.

25 yaşındaki Sutil, geçen sezonki çaylak döneminde parlamış ve takım arkadaşlarını geride bırakmıştı.

Ama İtalyan Fisichella’nın yanında Sutil, 2008’in ilk iki yarışında geride kalmış görünüyor.

Bazı otoriteler şimdiden Sutil’in hayal kırıklığı yaratan temposunu geçen sene başlarındaki Albers’inki ile kıyaslıyor. Albers, o temposunun ardından Silverstone kökenli takımdan ayrılmıştı.

Konuyla ilgili konuşan Colin Colles: "Durum bu değil."

Sutil’in sezonu şimdiye kadar Avustralya ve Malezya’da yaşadığı teknik sorunlarla da daha sıkıntılı hale geldi.

Kolles: "Onun sahip olduğu hepimizin bildiği performansını bulmaya ve geliştirmesi gerekiyor."

Kolles ayrıca, bu sene Sutil için farklılık etkeninin Fisichella olduğunu da ifade etti.

Kolles: "Verilere baktığınızda elde ettiğimiz gelişmeyi kesinlikle görebiliriz. Bu da Fisichella’nın bizim için kocaman bir adım olduğunu gösterir."

“Force India, Erken Sutil Söylentilerini Durdurdu” için 0 yanıt

bence sezon yarısına kadar kimin ne tür bi performans sergilediği tam olarak ortaya çıkmaz. geçtiğimiz sezonda Fisichella Renault'da hakikaten çok iyi işler başarırken bir çok kişi bunu Alonso gitti şeklinde yorumlamıştı, şimdi herşey ortada açıkçası benim de içim rahat. Sutil de tıpkı Kovalainen gibi sezon ortasından itibaren yükselişe geçecektir buna inanıyorum.

McLaren'in ''resmi'' olarak peşinden koştuğu ve ismi Ferrari koltuğuna yakıştırılan bir pilot muhakkak ki yeteneklidir. Şu anda onu başarısız gösteren tek etken takım arkadaşı Fisichella'nın kariyerinde 2.kez (ilki Minardi 1996) azimle mücadele etmesi diye düşünüyorum. Tek sorunu bu olas gerek.

evet hiç sevmediğim birşey sutil'in karşısında tacrübeli pilot var çok saçma bir karşılaştırma. geçen sezon sutil albers ve yamamoto'ya üstünlük kurdu tabiki onlarda kendisi gibi çaylaktı. kendisi gibi çaylak takım arkadaşlarının en iyisiydi. sutil'i harcarlarsa çok yazık olur. hakkinen'in bir sözü vardır ''usta pilotlar zor pistlerde belli olur. büyük bir pilot bazen küçük bi hareket yaparak kendini gösterir. tıpkı benim spa'da les combes tepesinde yaptığım gibi.'' (unutulmaz 2000 belçika-spa yarışından sonra söylediği söz) schumacher, hakkinen ve en son raikkonen usta olduklarını burada ispatladı. sutil 2007'de burada spyker gibi bir otomobille orta sıralara kadar yükseldi. bu önemli birşey…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir