Kategoriler
Formula1

Bourdais, Sorunsuz Antrenmanların Tadını Çıkardı

Sebastien Bourdais, Scuderia Toro Rosso adına Cuma’nın ikinci antrenmanında ilk 10’a kalarak etkileyici bir performans gösterdi.

Fransız pilot, yılın ilk sorunsuz antrenman gününden keyif aldı ve çöl pistinde çabucak tutunmayı bulamasıyla 2.seansta ikinciliğe kadar yükselmeyi başarmıştı.

Bourdais: "Bu sabah gerçek sorun olmadan antrenman yaptım ve öğleden sonra da aynıydı. Bu da çok sürüş yaptığım anlamına geliyor, benim için bu sezon Cuma adına bir ilk. Bu yzüden çok mutluyum"

"Bu pistte ilk defa yer alıyorum ve 3 yavaş virajın çok yavaş olmasına ve bu araçlara uygun görünmese de (pistin) oldukça güzel olduğunu düşünüyorum. Pist yüzeyi, beklediğim kum ve kir durumuna göre daha iyi durumdaydı"

"İyi bir şekilde temizlediler ve rüzgâr bitmesi duruma çok yardımcı oldu"

"Rüzgârın yarın ve Pazar günü tekrar çıkması düşünülüyor. Bu yüzden oraya çıktığımız bilinmeze girmek bir parça macera oluyor"

Takım arkadaşı Sebastian Vettel, ilk antrenmanda 16. hızlıydı ama 20 yaşındaki pilot antrenmanlar boyunca aracından memnun olmadığını kabul etti ve ikinci antrenmanı da 20. olarak tamamladı.

Vettel: "Zor bir gündü. Sene boyunca pek sürüş yapılmayan bir pistte, ilk başta çok tutunma asla olmaz. Sabah sürüş yapmada oldukça zorlandım ve öğleden sonra biraz daha iyiydi. Olmak istediğimiz yerden hâlâ çok uzaktayız"

"Yeküne bakarsak, tutunma eksikliği yaşadık ve çok yavaş kaldık. Dürüst olmak gerekirse gelişmek için hangi yoldan gitmemiz gerektiğinden emin değilim. Ama yarın sabah tekrar başlamadan önce bütün veriler üzerinde çalıştıktan sonra durumun değişeceğinden eminim"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir