Kategoriler
Formula1

Theissen "Kubica Galibiyete Hazır"

BMW Motor Sporları Patronu Mario Theissen’e göre Robert Kubica bu sene değişim gösterdi ve şu anda galibiyetlere hazır durumda.

Daha önce pole pozisyonuna Avustralya’da yaklaşan Kubica bu sefer ayağına gelen fırsatı kaçırmadı ve Bahreyn’de pole pozisyonunu kazandı.

İlk sezonunu daha geçen sene geride bırakan 23 yaşındaki Polonyalı pilot 25. yarışına çıkacak Bahreyn’de.

Theissen, Kubica’nın yaklaşımında geçen seneye göre değişim olduğunu ve artık daha motive olduğunu söyledi.

Theissen "Bana göre kış süresi boyunca çok olumlu, açık ve motive bir kişi haline geldi. Bunu hem testlerde hem de takımla olan çalışmalarında gördük."

"Ve artık iyi bir araca sahip olduğunda yarışı kazanabileceğinden emin olabilir."

"Bu hem onun kendi  yeteneklerine hem de takıma güvenmesini sağlıyor. Bu çok önemli. Bu yüzden Robert ve takımın pist üzerinde çok iyi ikili oluşturduğunu düşünüyorum."  dedi.

Kubica ilk yarışına 2006’da Jacques Villeneuve’ün yerine gelerek çıkmış ve etkileyici bir giriş yapmıştı Monza’da podyuma çıkarak. Ancak geçen sene Kubica beklenen performansı gösteremedi.

Ancak Theissen Kubica’nın bu sene çok daha güçlü olduğunu ve Formula 1’in yıldızlarından birisi olacağını söyledi.

Theissen "Bu çok ödüllendirici. Bu sene başında bile Robert hakkında olumsuz konuşan kişilerin yorumları hâlâ zihnimde. Bu onun için, takım için ve burada sıralamalarda bu güçlü şovu gören herkes için iyi."

"O, Melbourne’de çoktan pole kazanmış olabilirdi. Bu çok iyi ve kesinlikle doğru karar olduğunu gösteriyor. Ve Robert Formula 1’in yıldızlarından birisi olabilir."

"Kilo kaybederse performansını geliştireceği açıktı çünkü onun kaybettiği safraya eklendi ve bu aracı daha hızlı yaptı." dedi. 

“Theissen "Kubica Galibiyete Hazır"” için 0 yanıt

bir ferrari tarftarı olarak bmw ve kubica yı tebrik etmek istiyorum.çok azimli oldukları bir gerçek. özellikle kubica mütevazı ve alçakgönüllü olduğunu gösteriyor. onlara başarılar diliyorum.

bu durum güzel ve heyecan verici bir farklıık oldu hep böyle olsa keşke.her thessen,seni potyumda görmek fena olmaz,bu arada max in sana göndermeside yalan değil yani.bu durumu da ancak savaş tarihinden öğrenin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir