Kategoriler
Formula1

Hamilton "BMW Artık Tepedeki Takımlardan Birisi"

Lewis Hamilton, Formula 1’in tepesindeki mücadeleyi artık 3 taraflı mücadele haline getirdiğini söyledi.

İlk 2 yarışta alınan 2.likler ve burada da pole pozisyonunun alınmasından sonra Hamilton BMW Sauber’in artık Mclaren ve Ferrari için önemli bir tehdit olduğunu söyledi.

Hamilton "Açıkçası bu böyle görünüyor. Ben liderim, Kimi ve Heidfeld de klasmanda ve oldukça yakınız. Markalar klasmanında da yine çok yakınız."

"BMW çok büyük adıma atmışa benziyor ve en azından artık bize daha yakınlar. Ancak biz de sürekli zorlamaya devam edeceğiz, takım da devam edecek ve gelişimi sürdürecek."  dedi.

Hamilton, BMW’nin de mücadeleye gitmesiyle takımının kendisi için karışık bir strateji yaptığını söyledi.

Hamilton "Bunun daha zor olduğunu söyleyemem ancak BMW’nin performanslarını da dikkate almak zorundaydık. Geçen sene ise dikkate almıyorduk çünkü sadece Ferrari ile mücadele ediyorduk."

"Artık hangi stratejiyi seçersek seçelim dikkat etmek zorundayız. Sadece BMW’ler tarafından geçilmeyebiliriz çünkü bu sene griddekiler geçen senekinden daha yakınlar. Bu bizim içinde daha heyecanlı ve mücadeleci."  dedi.

Hamilton’un takım arkadaşı Kovalainen ise BMW’nin performansına şaşırmadığını söyledi.

Kovalainen "Ben her zaman kimseyi hesaptan çıkarmamamız gerektiğini söyledim. Herkes için hazırlıklı olmalıyız ve bu BMW için de geçerli."

"Onlar kışın bile çok güçlüydü ve zamana bakıp onlarla aynı piste çıkanlar bunu kolayca görebilirdi. Bu bakımdan benim için sürpriz olmadı."

"Bana göre onlar her zaman önlerde olacaklar ve biz de paketi daha güçlü yapmak için hepberaber çalışmalıyız." dedi. 

“Hamilton "BMW Artık Tepedeki Takımlardan Birisi"” için 0 yanıt

Geçen sene McLaren'in cezası ile en iyi 3. takım olmuşlardı. Şimdi tamamen kendi çabaları ile en iyi 3. takımlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir