Kategoriler
Formula1

Amerika da Mosley'in Bırakmasını İstiyor

Amerika Otomobil Federasyonu (AAA) ortaya çıkan skandalın ardından Mosley’den görevini bırakmasını istediklerini söyledi.

Mosley yaptığı açıklamalarda bir çok federasyondan kendisini destekleyici mesajlar geldiğini söylesede şu ana kadar Avustralya, Almanya, Hollanda ve son olarakta Amerika’dan görevi bırakması yönünde açıklamalar yapıldı.

Diğer federasyonlar bunu açık açık söylemedi ancak AAA bir adım daha ileri gitti ve ancak Mosley’in görevi bırakması halinde memnun olacaklarını söyledi.

AAA’dan Yolanda Clark Cade yaptığı açıklamada "FIA Başkanı hakkında son ortaya çıkanlar çok kötü ve utanç verici."

"Bu olay bazıları tarafından kişisel mesele olarak görünsede FIA ve kollarına verilecek olan zarar oldukça açıktır."

"AAA, Bay Mosley’in hayatının büyük bölümünü motor sporlarını geliştirmeye adadığının farkındadır. Buna rağmen dikkatli gözden geçirmenin ardından AAA Bay Mosley’e görevini bırakmasının en iyi çözüm olacağını bildirmiştir." dedi.

Geçtiğimiz hafta başında 4 takımdan Mosley’i eleştiren açıklamalar yapıldı ancak diğer takımlardan henüz pek net açıklamalar gelmedi.

Mclaren takım patronu Ron Dennis "Bu kaçınılmaz bir soru. Ve eminim aynı konuda daha bir sürü benzer soru var ancak bu takım olayın içerisinde değil ve aynı şekilde ben de değilim. Ve bu konuda yapacak daha fazla  yorumum yok." dedi.

“Amerika da Mosley'in Bırakmasını İstiyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir