Kategoriler
Formula1

Trulli'den Takıma Katkıda Bulunan Dernie'ye Övgüler

Toyota pilotu Jarno Trulli, 2008 sezonunda takımının gelişmesine katkıda bulunan deneyimli mühendis Frank Dernie’ye övgülerde bulundu.

Lotus, Benetton, Arrows, Lola ve Williams gibi takımlarla neredeyse 30 yılı geride bırakan Dernie 2008 sezonu başlamadan önce danışman olarak Toyota’ya katılmıştı.

Japon takımı şu ana kadar iyi bir performans gösterdi ve Trulli Malezya’da aldığı 4.lüğün ardından Bahreyn’de 6. oldu.

Trulli "Frank takıma katkısı bulunan kişilerden birisi ancak tüm durumu değiştiren kişi tek kişi olamaz."

"Ancak Frank açıkçası sevdiğim birisi çünkü hem bir çok deneyime sahip hem de takıma iyi tavsiyelerde bulunabilir. O tam bir yarışçı ruhuyla neler olabileceğini ve olacağını söyleyebilir."

"Nereye gitmesi gerektiğini biliyor. Ve şunu söyleyebilirimki aracın nasıl olması gerektiği konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz ve çalışma stilimiz aynı. Bu yüzden mutluyum." dedi.

Dernie bu sene ilk defa Bahreyn’de gitti ancak Trulli onun her yarışa gitmesinin gerektiğini düşünmüyor.

Trulli "Bu bana bağlı değil. Ancak takım şu anda genel olarak iyi yerleşmiş görünüyor, herkes işini yapıyor ve Frank genel şeylere yardımcı oluyor. Ve gelecek seneki aracın oluşturulmasında da görev başında bulunacak." dedi.

Trulli şu anda Toyota’da gerçekten mutlu olduğunu söyledi.

Trulli "İnsanların genel olarak araçta nelerin yanlış olduğunu ve neler istediklerini anladıklarını düşünüyorum. Şu anda eksiği ve fazlasıyla istediğim yönde ilerlediğimizi söyleyebilirim."

"Bu da doğru yol gibi çünkü araç daha hızlı görünüyor ve daha hızlı ve daha iyi performans sağlıyor."

"Geçen sene ile kıyaslarsak aracın dengesini sağlayabiliyoruz. Geçen sene bir virajdaydık ve denge sağlayamıyorduk çünkü bakış açımız küçüktü. Bu sene ise setup ve denge için penceremiz çok daha geniş ve daha fazla oynayabiliyoruz üzerinde. Bu aracı daha da tatlı yapıyor." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir