Kategoriler
Formula1

Michael Schumacher İle Soru Cevap

Slick lastiklerle yapılan test nasıl geçti, eski günlerdekine benziyor muydu?

Michael Schumacher: Açıkca söylemek gerekirse çok ilginçti çünkü çok fazla tutunma kaybettiler ve çok zorlar. Eğlenceliydi. Slick’lerle sürüş yapmaktan dolayı gerçekten hoşlandım. Bunun yanında bir diğer konu lastik ısıtıcıları. Bence bu konu hakkında düşünmeleri gerekiyor, doğru br karar olup olmadığı hakkında.

Test yapmak işinin bir parçası olduğunu düşünüyor musun?

Michael Schumacher: Hayır, bence aracın koltuğuna bir ya da iki kez geçmemden daha önemli birçok faktör var.

Şampiyonanın geri kalanı hakkında ne düşünüyorsun, Avrupa sezonuna başlıyoruz?

Michael Schumacher: Çok güçlü olduğumuzu düşünüyorum. Kış mevsimi boyunca oradaydık ve özellikle son iki yarışta gücümüzü gösterdik. Avustralya’da da öyledik fakat bunu gösteremedik. Bu yüzden iyi ve kendinden emin hissetmememiz için bir neden yok. Fakat bu zorlamaya ve savaşmaya devam etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Lausitzring’deki motorsiklet yarışında düştüğünüzü ve kaza yaptığınızı gördük. Ürkütücü dakikalar mıydı?

Michael Schumacher: Tabi ki düşmeyi istemezsiniz fakat bu oyunun bir parçası. Eğer motorsiklet kullanıyorsanız bu olabilir. Arabalarla kaza yapabiliyorsunuz bu tür şeyleri sayabilirsiniz. Fakat yaptığım işten dolayı tamamiyle mutluyum.

Bazı motor yarışlarında da yarışacak mısınız?

Michael Schumacher: Motorsiklet kullanmayı bırakmayacağım çünkü sadece çok fazla seviyorum.

Gelecek hafta bazı yarışlara katılacak mısınız yoksa evinizde mi oturacaksınız?

Michael Schumacher: Şu an için özellikle planladığım bir durum yok.

Slick lastikler test yaptığınız bir gün geçirdiniz, Formula 1 için ileri atılmış bir adım mı?

Michael Schumacher: Kararı genel olarak düşünürsek aerodinamik performans ve mekanik performans arasındaki oranı değiştirmek için Formula 1 adına iyi bir durum. Bunun anlamı muhtemelen birbirine daha yakın giden araçlar görebileceksiniz. Şu yaklaşımı da düşünmeniz gerekiyor, lastik ısıtıcılarını kullanmak istiyor musunuz istemiyor musunuz, çünkü bu çok önemli. Karar vermek zorundayız ve çok dikkatli düşünmeliyiz eğer doğru bir yaklaşımsa. Fakat herkes için iyi bir adım olduğunu düşünüyorum. Sürücüler bundan hoşlanacak, seyirciler bundan hoşlanacak ve ümit ediyorum siz de hoşlanacaksınız.

Gelecek sene lastik ısıtıcıları ile ilgili kural değişikliği yapmaları gerektiğini mi düşünüyorsunuz?

Michael Schumacher: Bence bu yaklaşımı birkez daha düşünmeleri gerekiyor çünkü herkes şu anda lastik ısıtıcılarını kullanıyor.Herkes için durumu zorlaştırmaktan başka birşey yapmıyoruz, herhangi birşeyi kurtarmıyoruz.

Renault’un Barcelona’daki gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Michael Schumacher: İzlemedim, dürüst olmak gerekirse görmedim.

Zaman cetvelinde en üst sırada yeralmayı başardılar.

Michael Schumacher: Evet ama siz de biliyorsunuz ki bu bir test, derecelerin bir değer teşkil ettiğini düşünmüyorum çünkü biz slick lastikler, oluklu lastikler, 2008 kuralları, 2009 kurallarıyla çalışıyoruz, siz ağır yakıt yüküyle, düşük yakıt yüküyle çeşitli değişkenlere sahipsiniz. Kimin ne zaman ne yaptığını smylemek gerçekten kolay değil.

Alonso hakkında ne düşünüyorsunuz, şampiyonluğu kaybedebilir mi?

Michael Schumacher: Her zaman diğer insanlar hakkında yorum yapmaktan kaçınmışımdır ve bunu değiştirecek herhangi bir sebep göremiyorum.

Ferrari aracının son hali hakkında ne düşünüyorsunuz?

Michael Schumacher: Sadece Ferrari’den biliyorum, başka kimseden değil.

“Michael Schumacher İle Soru Cevap” için 0 yanıt

Bazıları dikkat çekmek için uğraşıyor anlaşılan. Bu kadar yarış izledikten Schumacher in neler yaptığını kendi gözlerimle gördükten sonra böyle gereksiz bir tartışmaya girmeye bile gerek yok.

Gökhan gelin bana birşeyler söyleyin diyor zaten. sen kimsin ki gökhan? cevap vermeyeyim diyorum ama elimde değil. o m.schumacher hakkında yazdıklarını afiyetle yersin ona göre..sen hangi pilotu veya takımı başarılı buluyorsunki. böyle yorumlarını çok gördüm.

Arkadaşlar bazı şeyler kişisel görüşe girer ancak yine de yorumlarınıza dikkat edin… Amacınız birileriyle dalaşmak olmasın, sırf bunun içinde cevap verilmediği halde üstüste yorumlar yazmayın…

Bence Schumi jenerasyonunu tamamlamış bir emekli daha fazlası değil.Bir deha hiç değil..Bir takımın veya bir pilotun uzun süreli başarısı bence diğer takımların basiretsizliğidir.

Benim sıralamam;
1-Michael Schumacher
2-Alain Prost
3-Nelson Piquet

Hakikaten AUTOCAR dergisi saçma bir sıralama yapmış. Bir kere F1 yarışı izlememiş birisi bile Schumacher in adını mutlaka duymuştur. Bu bile onu 1 numara yapar.

Benim sıralamam:
1-Michael Schumacher
2-Ayrton Senna
3-Juan Manuel Fangio
4-Jackie Stewart
5-Alain Prost
6-Niki Lauda
7-Nelson Piquet
8-Emmerson Fittipaldi
9-Mika Hakkinen
10-Graham Hill

Bilmem katılır mısınız?

aynen ben de schumi ne derse okumadan imzamı koyarım 🙂 kalitesini de bir kere daha kanıtlamış işte bu röportajda ******* hakkındaki düşüncesi sorulduğunda,sorulan adamın da nası bi adam olduğunu biliyoruz üstelik…

schumi kesinlikle en iyiler arasında ama en iyimi bilmiyorum eğer senna ölmeseydi schumini rekorlarına ulaşabilirdi bence ve aranızda AUTOCAR dergisini okuyan varmı bilmiyorum ama nisan ayı sayısında en iyi 100 pilot değerlendirmesi yapmış bir kitaptan bahsediyor
1)… miss aında birydi şamp bile yok
2.SENNA
3.prost
11.schumi
29.kimi
30.hamilton
32.alonso
bence schumi kesinlikle ilk üçte ve 1. sıradaki adamın şamp bile yokken neden 1.sırada anlamadım

''Her zaman diğer insanlar hakkında yorum yapmaktan kaçınmışımdır ve bunu değiştirecek herhangi bir sebep göremiyorum.''İşte büyüklügünü gösterdigi cümlelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir