Kategoriler
Formula1

Stuck: "Danica Patrick F1 için Yeteri Kadar İyi"

Eski pilotlardan Hans-Joachim Stuck, IndyCar serisinde bir yarış kazanan ilk kadın pilot olan Danica Patrick’in, formula 1 gridine iyi bir ilave olacağını olacağını düşünüyor.

26 yaşındaki Patrick, geçen Pazar günü Japonya, Motegi’de İndyCar yarışında damalı bayrağı en önde geçerek adını tarih kitaplarına yazdırma başarısı gösterdi.

Patrick, oğlu Honda F1 takımı için önceden test yapmış olan eski Formula 1 pilotu Michael Adretti’nin ortak olduğu Andretti-Green adına yarışıyor.

Sport Bild’e konuşan Stuck: "Şu açık ki, Danica ile Formula 1, Birleşik Devletleri fethedebilir"

"Bunun için yeter kadar iyi."

Bununla birlikte Stuck, Patrick’in sıçrama yapmadan önce bazı F1 testleri ile birlikte GP2’de bir sezona ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Sport Bild ayrıca, Renault patronu Briatore’nin formula 1 ile ilgili bazı işbirlikleri kurmayı özden geçirdiğini de belirtti.

“Stuck: "Danica Patrick F1 için Yeteri Kadar İyi"” için 0 yanıt

keşke f1'de yarışssa hem farklı bir renk gelir hemde f1'in popüleritesi artar……..
en büyük hayalim f1 pilotu olmakta….yinede bunun yerine bir bayanı f1'de izlemek güzel olurdu.

Rallide de yarıştı. Audi Quattro ile yarış kazanan bir kadın vardı mesela. Çoğu erkek ondan çekiniyordu. 🙂 Buyursun F1e de gelsin biri.

F1'de kadınlar daha önce de yarıştı(kıs süreliğine).Hatta puan alan bile var sanırım.Danica'nın yarıştığı bir kaç yarışı izlemiştim bence F1'de yarışabilir ama kazanabilecek bir araçta yarışması zor.Bernie F1'in azalan popülaritesini ve Amerika'nın F1'e ilgisizliğini arttırmak için Danica'nın F1'e adım atmasına yardımcı olabilir.(NOT:Ben olsam yapardım 🙂 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir