Kategoriler
Formula1

Pirelli Sıralama Kurallarında Değişiklik İstiyor

Bu sene, lastiklerini yarışa saklamak isteyen sürücülerin bir çok kez sıralamaların son bölümünde tek tur atarak pite döndüğünü izledik. Sürücülerin son bölümde hiç piste çıkmamayı tercih edecekleri durumların oluşabileceği endişeleri nedeniyle Pirelli kural değişikliği istiyor.

Paul Hambery “Takımlarla kurallar hakkında konuşuyoruz. Şu anda sıralamaların son bölümünde zaman turu atmazsanız istediğiniz lastiklerle başlayabiliyorsunuz. Bu da daha iyi yarış için sürücülerin lastik saklayabileceği anlamına geliyor.”

“Sportif Çalışma Grubu’na değişiklik önerisinde bulundum. Bu tür durumlarda 2. seansta kullanılan lastiklerle başlanmasını, böylece avantaj elde edilmemesini önerdim.” dedi.

Hambery, bu kuralı takımlarla da görüştüklerini ve Sportif Çalışma Grubu’nda resmi onaylama beklediklerini söyledi.

 

“Pirelli Sıralama Kurallarında Değişiklik İstiyor” için 0 yanıt

F1 öyle bir haldeki herşeye taş koyuyorlar her alanda frenleme getiriyorlar.
Şimdi adam hızlı turunu atarken lastikleride düşünmek zorunda kalıyor

45dklik seanslarda güzeldi ama bu mevcut sıralama elemeli format daha iyi çünkü öbür türlü aşırı trafik oluyor.Pirelli bence daha düzgün alstik yaparsa herkes risk alıp tur atacaktır.Lastik korumak için garajda son turu atmadan dalga geçer gibi görüntüler lastiğin kalitesizliğinden

kardeşim bunu ne sorun yapıyorsunuz 2006 öncesi sıralamalar geri gelsin daha iyi olur artık bu sıralama kurandan sıkıldım eski tek turluk sıralamalar çok güzeldi ben daha çok heyecanlanıyordum. bu ne yani hem lastik saklamak içinde süper, 1 tur atacaksın sadece eski tek turluk sıralamalar geri gelsin diyorum ben hem daha heyecanlı olur eski sıralamaları eski yarışları çok özledim bunlar neyki….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir