Kategoriler
Formula1

Fry, Ferrari'yi Daha "Yaratıcı" Yapmak İçin Uğraşacak

Aldo Costa’nın yerine Ferrari’de teknik sorumluluğu ele alan Fry, Ferrari’nin rakipleriyle farkı kapatabilmesi için daha yaratıcı olması gerektiğini düşünüyor.

Fry “Çalışma şeklimizi değiştirmeye çalışıyoruz. Ferrari’de bir çok çok zeki çalışan var. Yeni fikirlerle gelip daha yaratıcı olabilmeleri için onlara boşluk sunmayı hedefliyoruz. Çalışanlar arasında değişiklik yapacağımızı düşünmüyorum.” 

“Son 3-4 hafta sonunda hedef, Nisan ayında yaptığımız değişikliklerle devam etmekti.”

“Rüzgar tünelindeki çalışmalara bakıyoruz ve değişiklikler yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta ya da yakın bir zamanda bu değişiklikler gerçekleşecek. Bunun yanında simülasyon araçlarını daha iyi kullanıyoruz. Bu kararlar için bir zemin bulmaya çalışıyoruz.” dedi.

Ferrari’nin Britanya’da gelecek olan egzoz yasaklarından çok fayda sağlaması bekleniyor ancak Fry o kadar aceleci değil.

Fry “Oraya gitmeden önce ne olacağını söylemek çok zor.  Silverstone’daki değişikliklere göre bu hafta sonu yapılan motor haritası yasağı küçük bir şeydi ancak oradaki değişiklik insanların kullanım boyutuna göre etkili olacak.”

“Herkes egzoz beslemeli difüzörü kullandı ancak ne seviyede kullanıldığını gerçekten bilmiyoruz. İlginç olacak.”

“Umarım onları yakalarız ancak dönüm noktası yarışı mı olacak bilmiyorum.” dedi.

 

“Fry, Ferrari'yi Daha "Yaratıcı" Yapmak İçin Uğraşacak” için 0 yanıt

Niye ya öyle deme Fry iyi sağlam adam.Sizde de başarılıydı baksana Tombazisin bile basiretini bağladık ama aslında o da çok iyidir:)

Herşey Newey demek değil.Anladık Newey de Newey sürekli bozuk plak gibi bunu tekrar etmenin manası yok.O olmazsa takımlar yarışamaz mı,kazanamaz mı?Newey neden kariyeri boyunca her sezonu domine edememiş o zaman.Hep söyledim tasarım ekibi işin püf noktası ayrıntıyı hazırlayan aero ekibinde.Ancak pastadan büyük payı alıyor Newey.Unutmayın ki bu araç tasarım ekibi başından şef tasarımcıdan yani teknik direktöre,fabriadaki mekanikerden yardımcılara herkesin tüm teknik ekibin başarısı.Newey bunu tek başına asla yapamaz.Öyle sizin sandığınız gibi bir kağıt kalem tahta al eline çiz ile olmuyor yani.

kimseye sataşmak için söylemiyorum ama sene başı agresif mclareni eleştirip sonra muhazafakar ferrari'yi eleştirmek ve agresif olunmasını istemek.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.ferraricilerin veya başka bir gruba demiyorum bu şekilde düşünüp sonradan 180 derece değişmekçok yanlış

Ne günlere kaldık ya…
Şuraya bakın… Ferrari Mc Laren'in dışladığı adamın şapkadan tavşan çıkarmasını bekliyor….

Hadi bakalım Fry,sana güvenimiz sonsuz inşallah yüzümüzü bu kez kara çıkartmayacaksınız.Ferrariyi ait olduğu yere taşıyacaksınız.Domenicali araç üzerinde Frya büyük yetki vermiş o da Tombazisi olabildiğince serbest bırakacaktırYani Costa'nın yıllardır aşırı muhafazkar araç tasarlatma dönemine son verecektir.1-2 Tane yaratıcı çözüm,gelişmiş ve kerse bağlı olmayan bir şasi,esneyen kanatımızda olsun tabiki:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir