Kategoriler
Formula1

Hamilton Takımla Birlikte Daha İyisini Amaçlıyor

İngiliz pilot, yine Vettel’in kazandığı yarışın hemen ardından şampiyonluk umutlarının artık bittiği söylemişti.

Press Association’a konuşan Hamilton, McLaren’den daha fazlasını istemesinin yanlış olacağını, çünkü zaten ellerinden geldiği kadar zorladıklarını belirtti.

Hamilton: “Ellerinden geleni yapıyorlar; ellerinden geldiğince sıkı çalışıyorlar Hepimiz daha iyi bir iş çıkarabilir miyiz? Ben daha iyi bir iş çıkarabilirim, onlar daha iyi bir iş çıkarabilir ve her zaman gelişebiliriz”

“Ama bilirsiniz, onlar sınırlarda, ellerinden geldiğince sıkı bir şekilde zorluyorlar. Mühendisler ve bir şeyler tasarlayan insanlar tam gaz. Bazen işleri doğru yaparsınız, bazen yapamazsınız. Bu konuda gerçekten herhangi bir cevabım yok”

“Yarışta elimden geldiğince sıkı bir şekilde zorladım. Ama altımda o araç yoktu ve gelecek yarışta da öylesi bir aracın olmasını beklemiyorum”

“Orada havanın daha serin olmasını umuyorum. Belki bu bizim lehimize olabilir. Ama Red Bull’un ve şimdi de Ferrari’nin yere basma kuvvetine sahip değiliz”

“Hamilton Takımla Birlikte Daha İyisini Amaçlıyor” için 0 yanıt

bu yorum sadece alkışlanır ve eline sağlık denir çok güzel bir analiz teşekkürler.

diğer husus ise bu pilota laf kondurmayan fanatik zihniyetin bu mesajdan çıkarması gereken vazifedir.

yanlışın var sezon red bull ferrari mclaren olarak başladı kopyalama konusunda biraz sıkıntı yaşadığınız için geriye düştünüz sezona mclarenden üstün başlayana aracı geliştirmeyi akıl ettiniz ve kıl payı farkla öne geçtiniz bu sene ise geriden başadınız lastiklerde sıkıntı yaşadınız son yarış mclarenin set up hatası mıydı? yoksa sizin artmış performansınız mıydı orası silverstoneda ortaya çıkacak

McLaren taraftarıyım….Yaklaşık 14 yıldır bu sporu takip ediyorum…
Hamilton için sadece şunları diyebilirim…
Hırslısın ama malesef büyüyemedin…pişemedin…Olgunlaşamadın…bir türlü şunu yapamadın…
Hazır cevap olmak ona buna laf atmak yada devamlı verilen kararları sorgulamak yerine….
Ron babadan biraz örnek alaydın…100 milyon dolar arkadaş doğru yada yanlış ceza yedik ödedik Ron baba yerine göre konuştu…Öğrenemedin…Susmayı ve sadece pistte konuşmayı öğrenemedin…
Sempatileri bile yok ediyorsun…
Konuşmaktan işine yoğunlaşamıyorsun….
Monaco'da takım hatası desekde seninde biraz yarıştığın adamları tanıman gerekirdi…Massa ne zaman çizgisini kaybetmemek için kendini geçmek isteyenin üstüne sürmedi?
Ben öğrendim sen öğrenemedin bu çocuğun agresif savunma yaptığını…
Canada'da takım arkadaşını geçmeye çalışırken baktın kapı kapanıyor ne diye fren yapmıyorsun duvara kadar yapışıp beni nasıl görmez oluyorsun…
Herkes seni gördümü kenara çekilemez arkadaş…
Yıllarca şampiyonluğu bekledik ve altında ki aracı gerçekten güzel kullanarak bize özlem duyduğumuz kupayı getirdin ama 2010'daki hataların yüzünden giden şampiyonluk bu sene bizim yere basma kuvvetimiz yok ne yapacağız sözlerinde takımı etkiliyor…
Kusura bakma ama bu 2 yarışta saçma salak hataların olmasaydı sen şu an potadaydın…
Bunu göremeyip devamlı yere basma yok o yok o kapı kapadı demek nedir..Delirmemek elde değil
Ben takımı düşünürüm arkadaş…Sende o takımı düşüneceksin…Şımarmanın da bir haddi hesabı var…Alonso politik konuşuyor sende yap bunu…Adamlar geliştiklerinin farkında birşeyler var ortada ve bitti diyor şampiyonluk…Hayır değil daha geçen yıl matematiksel diyordu şimdi neden ağız değiştirdi? POLİTİKA…sen bunu yapamayıp devamlı mızmızlanacaksan sus sadece sürüş yap…
Hep kazanılmıyor o pistlerde..
Schumi kaç yıl bekledi 3. şampiyonluğu?Haberin vardır sanırım…Yada Button?…
Araçlara gelen yasaklarla ilgilide şunu söylemek istiyorum…
McLaren'de emin olun zamanında yasaklarla boğuştu…En bariz öreneği Ron babanın her yeri geldiğinde söylediği ''berilyum'' yasakları….yeni nesil parmakçılar bunları bilmeyebilir…
Ama zamanında ferrari de yasaklarla uğraştı…
Yani kimse yasak geldi bize diye konuşmasın….
Yasak herkese geliyor arkadaş…Yapılan sezon ortasında yapılıyor yanlışmıdır yanlıştır…Aynen yıllar önce ''berilyum'' için yapılan yasaklar gibi…

McLaren ve ferrari arasındaki durum hep dalgalı olmuştur. biri sezona iyi başlar diğeri geçer yada tam tersi olur, sezon içinde denge değişir bakmışsınız sezon sonu araç hızlanmış ama ne fayda. geçen sezonda ferrari Mc den hızlı başladı sonra Mc öne geçti sonra yine ferrari son yarışta Mc yine hızlıydı. bu sezonda Mc hızlı başladı ferrari geride, son zamanlarda ferrari yaklaştı. zaten yaklaşması lazımdı çünkü fark normal değildi. şimdi ingilteredeki dengeye bakacağız redbulun yine önde olacağını düşünüyorum. Mc ve ferrarinin durumu ise getirecekleri güncellemelere bağlı.eğer bu güncellemelerle Mc veya ferrari en hızlı takım olsalar bile bu sezonun şampiyonu belli. yani bu iki takımdan birisi Senna'nın dediği üzere ilk kaybeden olacak 🙂 bundan kaçamayız, Redbul en iyi araç ve şampiyonluğu sonuna kadar hak ediyor.

2009 da tasarımın odak noktası, Kers di.

2010 da tasarımın odak noktası, yüksek hızda ve frenajda stabil bir araçtı.

2011 de tasarımın odak noktası ise çabuk hızlanma ve çabuk durma.

Şimdi düşünücek olursak rakipleri, hepsinin odak noktalarını değiştirmeden hersene araçlarını geliştirerek tasarladıklarını görüyoruz.

Ferrari mesela, yarış performansını her zaman ön plana çıkararak tasarlar aracı. Dur, kaklarda özellikle her zaman iyi olmuştur. Bunlar her zaman Ferrari F1 araçları tasarlanırken ön planda olan özelliklerdir. Diğerleri ise değişen özellikler.

RB yi ele alalım yada Newey. Araçları her zaman her çeşit lastiği iyi kullanan araç olmuştur. Her zamanda (2010 hariç) zor kullanılan araçlar üretmiştir. Bence 2011 deki RB de zor kullanılan bir araç.

Fazla uzatmayalım. Rakipler her zaman tasarımda stabil. McLaren ise tam tersi. Bunda bence bir sorun var. McLaren da da stabil olan birşey var. Oda süspansiyon sistemi. Ama aeroda bir temel oluşturamadık bir türlü.

Bence sorun burda. Kimsenin fazla yada az çalışması değil bence. Sorun kesinlikle bu. Bunlar benim şahsi düşüncem sonuçta tabi böyle de olmayabilir.

Geçen senede önceleri mclaren öndeydi, sonra ferrari yavş yavaş açıldı geçti mclaren i. Massa biraz basiretli olaydı takımlarda 2.cliği belki de pilotlarda da şampiyonluğu kazanabilirdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir