Kategoriler
Formula1

De la Rosa, Alonso Etkisini Önemsemedi

Mclaren test pilotu Pedro De la Rosa, takımın biraz yavaş kalmasında Alonso’nun etkisinin olabileceği yönünde söylentileri kabul etmediğini söyledi.

İspanyol pilotun geçen sene takımdan ayrılmasının ardından Ron Dennis, Hamilton’un yanında yarışması için Heikki Kovalainen’i seçmişti.

Mclaren bu sezon şu ana kadar biraz geride görüntü çizdi ve BMW Sauber takımı ön plana çıktı.

İspanya gazetelerine konuşan de la Rosa "Normal seviyemizin altındayız ve bu yüzden Barcelona’da daha iyi yapmaya kararlıyız." dedi.

Alonso’nun yokluğunun geçen senenin ardından takımı etkileyip etkilemediğini sorulması üzerine De la Rosa "Hayır, öyle olduğunu düşünmüyorum. BMW’nin bizleri çok şaşırttığı açık ancak biz bir çok kez sezon içerisinde aracı çok iyi geliştirdiğimizi kanıtladık." dedi.

De la Rosa ayrıca dün Stuck’ın IRL’de yarış kazanan ilk kadın pilot olan Danica Patrick’in F1’de yarışabileceği yönünde düşünceleri hakkında konuştu. De la Rosa kadınların F1’de yarışmasında en önemli sorunun fiziksel güç olabileceğini söyledi.

De la Rosa "Şu anda çok daha az engel var önlerinde çünkü şu anda bir çok kadın kart yarışlarına katılıyor. Bunun olmasından keyif alırım ancak bu kadınlar için daha zor çünkü Formula 1’de daha fazla fiziksel güç gerekiyor." dedi.

“De la Rosa, Alonso Etkisini Önemsemedi” için 0 yanıt

evet Gökay alonso schumacher'i yenince sinirden kudurdum. geceleri uyuyamıyorum biliyormusun ? alonso kabusları görüyorum. bunalıma girdim :)))) geç bu muhabbeti. birde genelleme yapma kardeşim.

ne demek istedin anlamadım.ne alakası varki alonsoyla mclarenin neden mclareni zorluyor.3 yarısla 2008 yılına genelleme yapmayın.Ben puanlar arasındada fark goremiyorum O zaman sizin sorununuz ne?

ne alonsoyu seviyorum nede mcLareni.. ama şu bi gercek alonso renault değil de baska bi takımda olsaydı mcLaren i fazlasıyla zorlardı.. alonso yerinde saymaya devam etsin bence aynı şekilde mclaren de öyle.. gerci ferrari onlar güçlü olsalar bile her zaman bi adım önde

ne alaka.tamamen ispanyol basınının özel bir sorusudur bu.Bu kadar meraklılarsa alonso team kursunlar bu kadar basitse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir