Kategoriler
Formula1

Horner: "Webber'in Güveni Artacak"

Sezona sıkıntılı bir giriş yapan ve uzun süre podyumdan uzak kalan Avustralyalı pilotun bu durumu, Pirelli lastiklerine yeteri kadar çabuk uyum sağlayamamasına bağlanmıştı.

Bununla birlikte Red Bull pilotu, geçen hafta sonu Valensiya’da sıralamayı takım arkadaşının hemen arkasında tamamlarken yarışta da 3. olarak podyuma çıktı.

Red Bull Takım Patronu Christian Horner, şimdi daha iyi bir forma ulaştığını ve bu olumlu sinyalin gelecek için iyi bir işaret olduğunu düşünüyor.

Horner: “Lastikler üzerine performansı açısından Webber’in bu sezonki en iyi yarışıydı. Bütün sezon boyunca Seb’e en yakın olanıydı diye düşünüyorum. Bu hafta sonu çok iyi sürdü. Kimse bir şeyi garanti altına alamaz”

Webber’in bundan sonra daha da ilerleyip ilerleyemeyeceği soruna Horner: “Umarım öyle olur. Umarım bu hafta sonu ortaya koyduğu momentumu sürdürür. Çünkü bu lastiklerle daha fazla sıkıntı yaşadığını gizlemedi.”

“Artık (lastikleri) şimdi daha iyi anlıyor. Yarışta derece farklılıklarına bakmalısınız. Çünkü yarışın %90’ında sadece 4-5 saniye uzaktaydı. Umarım bu hafta sonu sayesinde kendi fazlasıyla güven aşılar.”

Öte yandan Britanya GP’de uygulamaya geçecek egzoz gazı kullanımı konusunda yasağın Red bull’u derinden etkilemesi bekleniyor.

Horner: “Bu biraz bilinmez bir durum. Herkes için durum aynı. Ama diğerlerini ne kadar etkileyeceğini tahmin etmek imkânsız”

“Hava ile besleme şekli veya konumu açısından diğerleri kadar aşırıya kaçtığımızı düşünmüyorum. Bir takım, sadece bu sistem etrafında aracını inşa etti.”

“Bu yüzden onların, diğerlerine göre daha fazla etkileneceği söylenebilir. ama net kayıpları göreceğiz.”

“Horner: "Webber'in Güveni Artacak"” için 0 yanıt

Webber`in psikolojisi bu gridde belki de en saglam olani, Button`da bu konuda iyidir..

Ben bu sene Webber`in takim tarafindan yavaslatildigini dusunuyorum, gecen seneki kaosa dusmek istemiyorlardir, ama Redbull`un gecen sezon sonunda iki pilotuna da esit davrandigini dusunuyorum hala..

Webber yarışlar kazansaydı şamiyona bitmemiş olacaktı onun aldığı puanlarla wettel arayı açamayacaktı. geçen yıl çok iyi yarışan Webberin bu sene ki kötü performansı düşündürücü. ya yaşlandı ya wettel uçtu gitti ya da böye bir şey isteniyor ekip tarafından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir