Kategoriler
Formula1

Takımdan Rosberg'e "İnancını Yitirme"

Mercedes son olarak Avrupa GP’de ilk 3 takımın çok gerisinde kaldı ve genel olarak 4. takım olma adına Renault ile mücadele ediyorlar.

Pazartesi günü 26 yaşına giren Rosberg, Bild’e konuştu: “Bu şekilde devam edemez. Ross ve Norbert ile konuştum ve bu takımı nasıl önlere geri döndürecekleri konusunda net bir planları var.”

Alman pilot, geçen sene Williams’tan Mercedes’e, galibiyetler hatta şampiyonluklar için mücadele etme niyetiyle geçmişti ama takım ona henüz istediği aracı veremedi.

Öte yandan Rosberg’in 7 dünya şampiyonluğu bulunan Schumacher’e karşı ortaya koyduğu form, zirvedeki takımların dikkatinden de kaçmıyor ve Mercedes, pilotunu elinde tutmakta da zorlanabilir.

Brawn: “Evet, sanırım ondan inanmasını istiyorum”

“Eminim onun için hayal kırıklığı oluyor ve o, yarışlar kazanmak için yeteri kadar iyi bir pilot. Bu yüzden ne yaptığımızı bildiğimizi ona kanıtlamak bize bağlı. Umarım bize inanıyordur. Üzerine çalışmamız gereken temel bu. Umarım bizim kayıkta kalır. Çünkü bizim kayıt o noktaya doğru gidiyor.”

“Takımdan Rosberg'e "İnancını Yitirme"” için 0 yanıt

kariyerinin başlarında sayılır dedim 🙂 başında demedim 2006 yılında başladı sanırım kariyerine ama daha bir galibiyet kazanamadı ferraride veya redbullda da galibiyet kazanabilir ama bence rosberg şampiyonluk kazanabilecek potansiyelde bir pilot david coulthard yada barrichello gibi olmasını istemem bu adamın

Massa sezon başından beri geride kalmasa pit stratejisi o şekilde barizlikle işlemez. Tabi ki seçenek potansiyeli yüksek olan pilottan yanadır.

Hocam ne kariyerinin başındası yahu bir sürü genç var artık kaç yıllık oldu çocuk. Sonuçta Redbull dahil 3 takım var şampiyon olma potansiyelini taşıyan.

bana göre red bull yada ferrari uygun seçenek değil şu andaki yeri iyi gayet çünkü red bull ve ferrari tek pilot üzerine yoğunlaşan takımlar mesela serhan acar yarışta bahsetmişti ferraride pitlerde öncelik 1. pilotundur diye yada redbullda geçen seneki ön kanat tartışması veya türkiyedeki kaza gibi.Fakat rosberg daha kariyerinin başlarında sayılır önüne daha mantıklı seçenekler çıkacaktır

Çünki aracın alt yapısını değiştirdiler sonra ki sene. Yani Ferrari, Mclaren'in yaptığı gibi sil baştan mantığı. Bu ürettikleri fikirlerde tutma olmayınca konumlarını tamamen değiştirdi.
O yıl sonunda önemli eksiklikleri vardı araçlarının fakat onlar bunlar üzerine gitmeyip herşeyi yeni baştan yapalım risksizce dediler. 2009 Brawn makinesi mekanik tutuş olarak da o yılın en iyisiydi zaten belki de aero'dan daha fazla buna borçluydular skoru fakat işte lastikler vb. sıkıntılar.
Bilemiyorum, araçların altyapısına temel iç prensiplerine dışardan hiç kimse vakıf olmamasıyla beraber 2010'da eksikliklerini kapatma, yeni fikirler üzerine gitmeyi deneselerdi Redbull'un önünde olamayacaklardı ama hemen ardında olabilirlerdi. Redbull 09 daki eksikliklerini fazlasıyla kapattı ve Brawn ayarında da başka yol çizeni olmadı.

hakan arkadaşım güzel bir yorum yapmış. teknik kadro 2009 dan beri araca hiç bir şey eklemedi. kesinlikle kadro değişmeli ve araç brawn gp altyapısından kurtulmalı 2 seneden beri o aracın üstüne bir şey eklediler oda tutmadı ross brawn'a güveniyorduk o da şuana kadar hep konuştu icraat göremedik MERCEDES BENZ'in bu duruma müdahale etmesi gerekiyor yoksa durum vahim

bu adamlar bar honda'nın kalanı sonuç olarak beklentilerin yüksek olması mantıklı değil,bi -yanlış hatılamıyorsam- 2003-2006 arasındaki honda gibi olsalar yeter şu an..

brawn gp hic bir zaman iyi degildiki (difuzor hariç). 2009 senesini yakından takip edenler bilir araç ilk baslarda iyi(difuzor sayesnde), yarıdan sonra diger takımların güncelleştirmelerine ayak uyduramayıp geriye dogru giderken sezonun bitmesi ve şampiyonluk. Bu aracın 2009 da da lastiklerle sorunu vardı 2010 da da ve suanda da var. Yani aractaki sorunlar hep 2009 dan kalma belli bir araç mantıgı var ve o mantıgı bi türlü değiştirmiyorlar neden? cünkü kendilerine güvenemiyorlar. Bunun için ben mercedesin suanki kadroda degişiklik yapmadan hic bir yere varabileceklerini zannetmiyorum.

Nico'nun bu kadar sene de gösteremediği şeyleri artık göstermeye büyük ihtiyacı varsa bence takımdan ayrılmalı daha ideal bir yer kovalamalı kendisine. Büyük oynamak istiyorsa benim fikrim bu yönde yani. Redbull ve Ferrari koltuklarını zorlamalı…

He olmazsa sabır etmekten başka bir seçeneği yok çıkışlar yapmasına gerek yok bence. Bu kadar sene ki tavrını devam ettirmeli çünki takımının bir gün ilerde olma ihtimali gerçekten var.

benim anlamadıgım ross brawn ve ekibi 2009 da şampiyon araç çıkardılar.ne değişti de bu kdr geriye düştüler ?

Vay Brwan vay vallahi Nuri Alçoyu bile geçti kandırmak konusunda:)

Adam acaba rosberg ve schumiye ilaçlı gazozmu veriyor anlamadımki:)

Biri şampiyonluk potansiyeli olan diğeride pistlerin efsanesi iki pilot o kadar soruna rağmen çoğu kez hiç konuşmadılar yada rasyonel bir tavır aldılar 🙂

Bakalım Brawn ilaçlı gazozu ile daha kaç defa bu ikiliyi elinde tutucak:)

"Mercedes GP Patronu Ross Brawn, Nico Rosberg'i aradı ve … "
Niye aramış? Birbirlerini görmüyorlar mı bunlar takımda?
Saçmalık…

.. Rosberg, Bild'e konuştu: "Bu şekilde devam edemez. Ross ve Norbert ile konuştum ve bu takımı nasıl önlere geri döndürecekleri konusunda net bir planları var."

Rosberg : evet beyler, nedir durum, bakın böyle devam edecekse .. ??
Norbert : (omzuna vurur) hele otur bir soluklan yiğenim..
Ross : Planımız var. Payına düşeni sende alacaksın.
Norbert : 😉 anladın sen onu ??
Rosberg : 😉 o zaman ben hemen Bild'e gideyim açıklamamı yapayım. Seviyorum sizi babalar.

Yorum : Rosberg'i takımda tutmak adına müthiş bir plan.

———————————————————————————————

Öte yandan Rosberg'in 7 dünya şampiyonluğu bulunan Schumacher'e karşı ortaya koyduğu form, zirvedeki takımların dikkatinden de kaçmıyor ve Mercedes, pilotunu elinde tutmakta da zorlanabilir.

Yorum : Schumacher'in Rosberg, Norbert, Ross ve kullandığı araca karşı ortaya koyduğu form karşısında da bir açıklamanız olacak mı acaba?

———————————————————————————————-

“Eminim onun için hayal kırıklığı oluyor ve o, yarışlar kazanmak için yeteri kadar iyi bir pilot. Bu yüzden ne yaptığımızı bildiğimizi ona kanıtlamak bize bağlı. Umarım bize inanıyordur. Üzerine çalışmamız gereken temel bu. Umarım bizim kayıkta kalır. Çünkü bizim kayıt o noktaya doğru gidiyor."

Yorum : Peki Sayın Ross, bunları bir defa Schumacher için düşündün mü? Düşündüysen bu kadar yıl geçmişinize rağmen neden yolda dans eden bir aracı Schumacher'in emrine sundun. Müsait bir zamanında bunlara da yanıt verirsen benim ve tüm Schumacher fanlarını da mutlu edeceksin.

Kardeş bence bu kadar sivri konuşma, tamam biz biliyoruz belki efsanenin neler yapabildiğini ama bunları bazı liseli ergen bünyeleri kaldırmıyor, sonra saldırıya geçiyorlar, Rosberg'i Alonso, Hamilton ile kıyaslıyorlar, yorumlar siliniyor falan filan, artık neyin kafasını yaşıyorlarsa..

F-1 arkadaşıma da katılıyorum schumi gibi bir efsane var takımda ondan bile faydalanamıyorlar teknik kadro çok kötü galiba. schumacher kanada da neler yapabileceğini kanıtladı. schumi mercedesin adına güvenerek geldi ama işler istediği gibi gitmedi ben schuminin 8.lik için mücadelesini izlerken üzülüyorum. acil çözümler lazım sayın branw

Bu nedir böyle yahu, Nico isyanlarda, yok yarış kazanabilecek adammışta (katılıyorum yeteneklidir)
ama scumiden böyle bir açıklama gelmez büyüklük ve tecrübe budur, o adama da iyi bir araba verseniz o da kazanır, herkes gibi.
Herkes yetenekli olabilir ancak herkes büyük pilot olamaz…

Bırakın şimdi yeni bir yıldız yaratmayı da elinizde ve hiç bir takımda olmayan efsaneye sahip çıkın. Çıkın da F1 de marka değeriniz artsın. Daha bir kaç hafta önce kendi becerisiyle bir şeyler yaptı diye herkes Mercedes cephesinden söz ediyordu. Siz efsaneye bir şampiyonluk daha kazandırın ondan sonra Nico gibi 10 pilot bulursunuz takımınıza katmak için.

rosberg'i elde tutmak zor olacak. rosbergte şampiyonluk potansiyeli var ama mercedesin verdiği araçlarla 7. için mücadele ediyor. mercedes dünyanın en zengin otomotiv firmalarından ama f1e yeterince para harcamıyor. para harcamayacaktın neden aldın takımı anlamak mümkün değil. bu sene böyle biter seneye yönelmeleri lazım yoksa gelecek senede hüsran olacak. acilen takımı toparlamak lazım yoksa MERCEDES GP geleceği karanlık…

Yaw bu Brawn ın cümleleri beni çok güldürüyor. Sürekli kendini bişeye inandırıyor bu yetmiyor etrafındakileride kandırıyor 🙂
Ne yaptığımızı bildiğimizi ona kanıtlamak bize bağlı demişinde hocam 2 senedir bildiklerinile geri kalmadınızmı? koca bir yılın yarısından itibaren bu yıla odaklandık dediniz elinizde kocaman bir hiç var.

Nicoyu sadece Schumiyi geçiyosun diye teselli etmekten vazgeçseler iyi olacak çünkü Schumi yaşadığı talihsizliklerden sıyrıldığı anda hemen önüne geçeceğini gösterdi. Nicoyu takımda tutmak istiyolarsa gerçekten bişeyler vermeleri lazım.

Ayrıca niconun;"Bu şekilde devam edemez. Ross ve Norbert ile konuştum ve bu takımı nasıl önlere geri döndürecekleri konusunda net bir planları var." ifadesindeki "önlere geri" kısmına takıldım.
MGP önlerdeydide bizmi farkedemedik acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir