Kategoriler
Formula1

"Valencia Gelecek Seneden İtibaren İspanya GP Olacak"

Takvimde Avrupa GP olarak adlandırılan Valencia yarışı, pistin geçişe ve heyecana pek müsade etmemesi nedeniyle sürekli eleştiriliyor ve bu yarışın Avrupa GP adı altında İspanya’nın 2. yarışının olması yarışın geleceği hakkında spekülasyonları ortaya çıkarıyordu.

Ancak bu sabah çıkan haberlerde Valencia’nın takvimde daha erken bir tarih istediği söylenmişti. Bugün çıkan son haberlerde ve ülkenin önde gelen radyolarında söylenenlere göre 2012’den itibaren Valencia yarışı İspanya GP olarak adlandırılacak.

Haberlere göre Valencialı yetkililer Bernie Ecclestone ile 2021’e kadar yarış yapılması için anlaşma imzaladılar ve Barselona yarışının yapıldığı Mayıs tarihi konusunda anlaştılar.

Bu gelişmeyle ilgili yakın zamanda açıklama yapılması bekleniyor.

“"Valencia Gelecek Seneden İtibaren İspanya GP Olacak"” için 0 yanıt

bir ülkede üst üste 2 yarış olmaz kanaatindeyim valencia ispanya Gp olarak adlandırılacağına göre benim kanaatim barcelona takvimden çıkıyor. ecclestone zaten öncedende söylemişti 1 ülkede 2 yarışa karşıyım diye. gelişmeleri görelim bakalım 1-2 hafta içinde herşey netleşir.

o 20 yariş şeysi hakkında belki bi daha düşünürler ki düşünmeliler zaten takvim okadar düzensiz hazırlanmiş gibi gözüküyoki 4haftalık tatile karşi degilim tabi motogpdeki gibi 3 hafta olsa daha iyi olur . F1in motogpden ogrenmesi gereken başka bişey ise cografik olarak yakın yarişları genelde bi hafta arayla yapmaları böylece sezon bitişi ve baslangıcı arası fazla tutarlar mesela bu aralar motogp de 5 hafta da 4 yariş yapılıyo f1 çok nadir kullanıyo bu 1 hafta ara olayını daha çok bu uygulamaya gidilse daha cok yariş yapılır hayır yani daha cok yariş daha cok para demek f1 yönetiminin bunu atlaması da mümkün diil ilginç tabii

Bir ülkede 2 yarış fazla. Dönüşümlü olarak bir yıl Barcelona bir yıl Valencia'da yapılması neden düşünülmüyor acaba? Gerçi bence ikisi de birbirinden sıkıcı.

istanbul park zevkli yarışlara ev sahipligi yapıyor ama anlaşılan bernie amca bizim paramızı begenmemis 😀

anket yapılsa %75 istanbul park daha zevkli sonucu çıkar ama hayat bu işte.herşey para para para.

aynı ülkede iki yarış olmamalı demişti bernie. belki de bu düzenlemeyle türkiye gp takvimde kalacak.

bu arada haziran sonuna kadar netleşicek denmişti hala ses seda yok.

eğer bu ispanya gp olcaksa catalunyada avrupa gp olur herhalde veya kalksın birisi yerine avrupada başka bir pist gelsin sırada bekleyenler var 1 ülkeye 2 gp fazla 🙂

Haber yabanci sitelerde de cikmaya basladi. Bizim yaris icin cok iyi haber. FIA 21 yarisa karsiydi, ben hep Valencia gider Barca kalir diye dusunuyordum. Tam tersi olacak gibi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir