Kategoriler
Formula1

Briatore: "Alonso'yu İstememekte Ferrari Haklı"

Flavio Briatore, Ferrari’de bir Raikkonen-Alonso ikilisinin olmasının İtalyan takım için faydalı olmayacağını söyleyen Montezemolo’ya destek verdi.

R28’in temposu ile hayal kırıklığına uğrayan Fernando Alonso’nun, gelecek sene başka takımlara geçme durum, özellikle de Ferrari’ye, üzerine söylentiler bulunuyordu.

Ama Ferrari Başkanı Montezemolo bu hafta, İspanyol pilotun İtalyan takıma gelişinin kendilerine zarar vereceğini belirtti.

Bir sponsor basın konferansında konuşan Briatore: "Bir takımda gerçekten iyi iki pilota sahip olmak daima çok zordur."

"İki pilotunuzun eşit derecede iyi olması durumunda, takım arkadaşları birbirlerinin en büyük düşmanı haline gelir"

"Fernando, Schumacher veya Raikkonen gibi pilotlar, karmaşık yapılıdır ve onları bir araya getirmek, daima olumlu sonuçlar vermez."

Alonso’nun şu anki takım arkadaşı Nelson Piquet’e saygıdan Briatore, F1 için en iyi stratejinin, her iki pilotla çalışırken bir derece hiyerarjisi uygulamak olduğunu ifade etti.

Briatore: "Geçen seneyi düşünün, Alonso ve Hamilton. Sonunda McLaren pilotlar şampiyonluğunu kaybetti ve nedeni de rekabetti."

Briatore ayrıca, Montezemolo’nun 2009 için Alonso ile anlaşmak istemediklerini açıklamasının kendisini rahatlatıp rahatlatmadığı sorusuna cevap vermedi.

Briatore: "Burada Renault hakkında konuşmak için bulunuyorum. Ferrari hakkında konuşmak istiyorsanız, Maranello’ya olan seyahatinizi bile öderim"

Bunların yanı sıra Briatore, nişanlısı 28 yaşındaki Elisabetta Gregoraci ile Kanada ve Fransa yarışları arasında 14 Haziran’da evlenecek.

“Briatore: "Alonso'yu İstememekte Ferrari Haklı"” için 0 yanıt

umuta katılyrm bnce bmw griiddeki en iyi pilot dızılımıne sahip bırbırıyle geçımı mukemmel olan ıkı pılot ikiside nerdeyse aynı duzeyde bakın yanlıs anlamayın en iyi pilotlar demıyrm en iyi koordine iki pilot dıyrm bırbırlerıne kotu sozlerı yok süper anlasıyolar ve ikiside mukemmel alonso yu alıpta basını agrtmaz bmw alonsonun nazını cekeblcecek tek takı renaulttur okadar olumsuz sey soyluyo takım hakkında butun takımlar cekemez onu onun yeri renaulttur ve renaulttla zaferlere devam edecktrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir