Kategoriler
Formula1

"Yakın Mücedele, Küçük Hataları Büyük Gösteriyor"

Webber, sezon başı performansı ile takım arkadaşının gölgesinde kalmıştı ama son dönemdeki formu, farkın kapandığı yönünde işaretler vermişti.

Monaghan, aslında bu sene iki pilot arasında çok fark olmadığını belirtti.

Woking’deki FOTA Taraftar Forumu’nda konuşan Monaghan: “Farklar bakınca aslında çok minik olduğu görülüyor. Bu durum, böylesi rekabetçi bir sporda bir küçük hatanın, çok şeye mal olabilmesinin bir sonucudur”

Monaghan, sıralamada küçük bir hatanın bu sene çok cezalandırıcı olduğunu söyledi ve bunun, yarışta takım arkadaşları arasındaki farkın daha da artmasına neden olabildiğini ifade etti.

Monaghan: “Sıralamanın son bölümünde bir pilotun bir virajda hata yaptığında, sonraki düzlük boyunca bunun bedelini ödediğini görebilirsiniz. Bu, tur derecesinde 0,2 saniyelik bir fark doğurabiliyor.”

“Birden bire 3 sıra kaybediliyor ve insanlar ‘neler oluyor’ diyor. Farklar şaşırtıcı derecede küçük. bu yüzden kimsenin düşük performans gösterdiğini söyleyemem”

“Araçlar, gridde 8 metre ile ayrılıyor. Bu yüzden birden bire takım arkadaşınızın 36 metre gerisinde ‘Bu da neyin nesi?’ diyebiliyorsunuz”

“Bizim durumumuza bakarsak; Mark’ın bu sene içinde bazı bölümlerde Sebastian’ı geçeceğinden eminim. Belki de çok beklemeyiz ve Silverstone’de olur. Neler olacağını göreceğiz”

“"Yakın Mücedele, Küçük Hataları Büyük Gösteriyor"” için 0 yanıt

Webber ile Vettel arasındaki farkın büyük bir bölümü araçlardan kaynaklanıyor. Vettel sorunsuz bir araca sahipken Webber sıralamalarda ve yarış esnasında araçta meydana gelen bir çok problemle karşı karşıya kalmakta özellikle kers yüzünden; buda onu ister istemez gerilere iten en önemli sebep yoksa şimdiye kadar markalarda klasmanında redbul racing renault un şampiyonluğu ilan bile edilmiş olabilirdi.

öndeki aracın arka çizgisi ile arkadaki aracın ön çizgisinin arasımı 8 metre?
Aracın boyuda 4,5 metreydi sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir