Kategoriler
Formula1

Renault Olası Downforce Kaybının Farkında

Allison, “Yarışta neler olacağına dair bir fikrimiz olmadan oraya gitmek için aptal olmak gerekir. Bu konuda geçtiğimiz yarış bir şeyler yapmaya çalışanın da sadece biz olduğumuzu sanmıyorum. Motor haritalaması konfigürasyonlarını değerlemek mümkündü ve son yarışta nasıl tepki verdiğini gördük.” dedi.

Red Bull’dan Adrian Newey de Renault’nun yenilikçi ön çıkışlı egzozu ile bu kısıtlamadan en fazla etkilenecek takım olduğunu söylemişti. Allison ise bu kadar kesin bir yorum yapmıyor ve denge konusunda sorun yaşayacaklarını düşünmüyor.

“Umarım haklı çıkmaz. Ben de mevcut durumun sezon sonuna kadar devam etmesini isterdim. Ama herkes gibi biz de bununla başa çıkmak zorundayız.”

“Her şey ne kadar downforce kaybedeceğin ve dengeyi ne derecede koruyabileceğinle ilgili .Diğerlerine göre ne kadar downforce kaybedeceğimizi söyleyemiyorum ama daha fazla kaybedebileceğimizi söyleyebilirim. Ancak aracın dengesini etkilemeyeceğini de biliyorum ki bu bir açıdan iyi. Bu durum Silverstone performansımızı etkileyecek ve umarım alt üst olmayız!”

“Renault Olası Downforce Kaybının Farkında” için 0 yanıt

olası bence az kalıyor

ana tribünde yarışı seyrderken bunu anlayabilirdiniz.

işte gerçek yerlerine gelecekler.

Umarım alt üst olmayız! Olsanız ne olacaksınız sanki enfazla dördüncülük gider.Laf var icraat yok yazık gerçekten çok yazık.Oysa Lotus ile Geniden bu takımı tekrar küllerinden doğdurmalarını bekliyordum ama olmadı.Belki de Kubica ya odaklı araba yapmalarının cezasını çekiyorlardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir