Kategoriler
Formula1

Lowe: McLaren Sonuna Kadar Zorluyor

Avrupa GP’yi altıncı sırada tamamlayan Button takımın Red Bull’u yakalamak için daha fazla zorlaması gerektiğini söylerken Lewis Hamilton da güncellemeler konusunda takımın fazla muhafazakar davrandığından dem vurmuştu.

Lowe ise Britanya’ye getirilecek güncellemeler olduğunu ve takmın Valensiya’da bunları riske atmak istemediğini söyledi.

“Normal güncelemelerimiz olacak. Karoser üzerinde ve diğer parçalarda. Bir demeç [Lewis Hamilton’dan] gördüm ve nedenini anlayamadım. Bence bizim yaptığımız bazı şeyler pilotlar tarafından biraz yanlış anlaşılmış. Otomobilin performansı açısından limitlere kadar zorlamadığımız gibi bir durum söz konusu değil. Yarışlar açısından muhafazakar değiliz.”

“Gerektiğinde zaman zaman riskler alıyoruz. Bu şampiyonada ne durumda olduğunuzla da bağlantılı. Bazen, daima kazanmak yerine yarış tamamlamak için güvenli adımlar atmanız gerekiyor.”

“Lowe: McLaren Sonuna Kadar Zorluyor” için 0 yanıt

Formula 1 pilotlarının görevi otomobili kullanmaktır ve araç hakkında mühendislere bilgiler aktarmaktır. takımı tanıyamamış ifadesi ilginç olmuş pilotlar güncellemelerin yetersiz ve geç yapıldığından yakınmışlardı Lowe'de limitlere kadar zorlamadığımız söz konusu değil demiş yani bundan; güncelleme yapıyoruz ama istediğimiz gelişimi kaydetmiş değiliz anlamı çıkar alt yapıdan çıkan bir pilot sadece pilottur mühendis değildir ve güncellemelere rağmen araç beklenilen hıza erişmiyorsa eleştiri yapabilir buda güncelleme yapılmıyor anlamını çıkartmış basında. dediğim gibi pilotlar sadece araçı kullanır. ve araç hakkında bilgileri mühendislere aktarır aracı hızlandıranlarda mühendislerdir hani şu meşhur açıklama olan; bu takıma yarım saniye kazandırdım ifadesi bir safsatadan ibarettir. hiçbir pilot takıma hız kazandıramaz sadece bilgi aktarır ve aracı daha hızlı kullanabilir.eğer aracı kendisi hızlandırabilseydi geçtiğimiz yıllarda hızlandırırdı.son olarak ready to die (spa2000) arkadaşımında dediği gibi pilotlar hakkında sadece takım patronu konuşmalı.

Bir demeç [Lewis Hamilton'dan] gördüm ve nedenini anlayamadım.

Teknik şefimiz, pilotlar hakkında bu tip beyanatlar vermemeli. Kendi kıta sahanlığı içerisinde kalmalı.

Pilotlar hakkında kişisel görüşlerini sadece Whitmarsh beyan edebilir. ekibimizin diğer üyeleri asla "sözleşmesi devam eden" pilotlar hakkında yorumlarda bulunmamalı.

Kıyamet kopmak üzere değil… kıyamet zaten kopmuş.Anlaşıldığı kadarıyla Hamilton ,köprüleri yıkmış ki bunu tecrübelerimizden mütevellit hep söyledik.Bir haside var ki; Dennis sürekli olarak garajda duruyor.
İşin garip yanını söyleyeyimde herkes bir daha hatırlasın: Bir pilotun anlaşmasında ,takımın şampiyon olabilecek bir çalışma yapması talebi vardı ki bu taleple sürekli olarak ileri geri laf edenler… ne haldedirler acaba???

bu haber doğruysa ki doğru olduğuna inanarak belirtiyorum,
mclaren takımında benim gördüğüm kadarı ile iç huzursuzluk var gibi görünüyor,
pilotlar başka bir şey söylüyor,
teknik şef başka bir şey,
ve haliyle bu durum hiç hoş bir durum değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir