Kategoriler
Formula1

Vettel, Egemenliğinin Taraftarı Sıkmadığına İnanıyor

Alman pilot bu sene şimdiye kadar 8 yarışın 6’sını kazandı ve 77 puan farkla lider ama bu egemenliğinin yarışları sıkıcı hale getirmediğine inanıyor.

Vettel: “Şimdiye kadar harika yarışlar çıkardığımızı düşünüyorum. Açıkçası yarışları canlı izleyemem ama sonradan baktığım kadarıyla, birkaç sene öncekine kıyasla yarışların harika olduğunu düşünüyorum”

“Sonuna kadar heyecan ve gerilim devam ediyor. Bu yüzden yarışların ilk turda veya ilk virajda belirlenmediğini düşünüyorum, özellikle de bu günlerde uygulanan lastik stratejisi ile. (Yarışın) sonuna kadar durumum netlik kazanmıyor ve bu, yarışa bağlı”

“Elbette bazı yarışlar diğerlerine göre daha heyecanlıdır ama sanırım bu normal. Diğer sporlara bakın; futbolda bazen dünyanın en iyi iki takımı karşılaşıyor ve berabere kalıyorlar, gol olmuyor. İnsanlar televizyonu kapatıyor veya stadyumu terk ediyor ve sıkıcı diyor. (Ama) bir dahaki seferde geliyorlar ve izledikleri en iyi maç diyorlar”

“Her defasında gösteriyi geliştirmek zordur. Bizim geçişlerimize yardımcı olma adına sürekli düşünüyorlardır veya yarışların geçmiştekinden daha heyecanlı olmasına. Ve oldukça iyi bir şekilde işe yarıyor”

“Elbette insanlar her zaman daha fazlasını ister ama çok fazla şey çok hızlı bir şekilde değiştiremeyeceğimizin de bilinmesi gerek.”

Şampiyona lideri, puan olarak rakiplerinin çok önünde olmasını da önemsemiyor.

Vettel: “Dürüst olmak gerekirse farkı gerçekten düşünmüyorum. Genel olarak bana cevapları söylemenizi istemiyorum”

“Arkamda olan Jenson ile aramdaki farkı bilmiyorum bile. Şu anda şampiyonada lider olmamın önemi de yo. En önemli zaman, son yarışın sonrası. Bunu geçen sene öğrendiğimizi düşünüyorum”

“Açıkçası geçen seneye göre bu sene daha farklı bir konumdayız ama yine de gidilecek çok uzun yol, alınacak çok fazla puan var. Bu puan sistemi, sizin kendinizi çok güvende hissetmenizi sağlayabilir. Bu yüzden yarış-yarış gitmeye çalışıyorum”

“Vettel, Egemenliğinin Taraftarı Sıkmadığına İnanıyor” için 0 yanıt

pardon vettel ama şampiyona b*ktan bir hal almış durumda "yarışlar" heyecanlı geçiyor "sezon" değil yarışlardan önce kim bu pistte iyi olur tartışması bile yapamıyoruz kuralların içine edilemden hemen önceki dönem biz bu pist ferrariye uyar bu pist mclarene uyar kavgası yapardık hatırlayanlar vardır tamam bazı arkadaşlar hemen adamlar yapmış bize de halt etmek düşer siz de yapsaydınız diyecek de kardeşim yarışların anlamı kalmıyor sıralama turlarını saymıyorum bile!

adamın aracı iyi. karsılastırdıgın adamlar sürekli en iyi aracı sürmedi. bir yerden sonra kazanamadıkları için mumkun oldugunca farkı korumaya calıstılar.

Bende bu kadar farkla onde olsam hic SIKILMAM hatta zevk alirim 🙂 Ama en azindan Button ve Alonso gibi puanlarin uzerine yatmayi dusunmedi hic, surekli kazanmak icin sonuna kadar zorlamaya devam ediyor, bu yuzden takdir ediyorum.

''çatlasanız da patlasanız da hep ben kazanıyorum işte sıkılırsanız sıkılın!'' deseymişsin açıkçası hoşuma giderdi Vet ama bu biraz hafif mi konuşmuşsun ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir