Kategoriler
Formula1

Alguersuari: "Heidfeld ve Schumacher'den 1 Saniye Hızlıydım"

Toro Rosso pilotu, 18 sıradan başladığı yarışı 10. tamamlayarak puan alma başarısını tekrarladı.

Alguersuari’ye göre Nick Heidfeld ve Michael Schumacher’den 1 saniye daha hızlı olmasına rağmen düzlükteki hız eksikliği yüzünden onları geçemedi.

Alguersuari: “Heidfeld ve Schumacher’den kesinlikle daha hızlıydım; turun çoğunda… Valencia’daki gib.”

“Ama bundan azamisini elde edemedik. Düzlükte onlara karşı kaybediyordum. Neden böyle oldu bilmiyorum; belki de onlara göre biraz fazla downforce ile yarıştık”

“Bununla birlikte takım adına mutluyum. Yaptıkları iç için onlara teşekkür ediyorum. Gridde 18.’likten puan alanına girmek, sıralamada yumuşak lastiklerden azamisini elde edemedikten sonra iyi bir sonuç”

Takım arkadaşı Sebastien Buemi ise Paul di Resta ile teması sonrasında lastiğinin patlaması ile yarış dışı kaldı.

Buemi: “Biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Bugün birkaç puan alabilirdim. İyi bir tempoda sürüyordum. Neler olduğunu tam olarak anlayabilmek için Di Resta ile yaşananları izlemek istiyorum. Ama kokpitten görünene göre ben kuru çizgideydim; o da pistin hâlâ ıslak olan iç tarafından gelmeye çalıştı”

“Bu yüzden kuru zemindeki kadar sert fren yapamadı ve darbeyi hissettim. Arka sol tekerleğime çarptı ve  lastik parçalandı. Ama yarış bu. En iyisi unutmak ve Nurburgring’deki gelecek yarışı düşünmeye başlamak”

“Alguersuari: "Heidfeld ve Schumacher'den 1 Saniye Hızlıydım"” için 0 yanıt

Yazıyı okumadım bile.
Madem ki hızlıydın geçseydin ? Bu adam her puan aldığında buemiden hızlıydım iyiydim ondan iyiydim bundan iyiydim diye açıklama yapmak zorundamı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir