Kategoriler
Formula1

Webber: "Vettel İle Çarpışmadan Yarışabileceğimizi Kanıtladık"

Yine bir Britanya GP ve yine Red Bull-Mark Webber gerginliği.

Bu sefer Avustralyalı pilota yarışın sonlarında Vettel’e atak yapmaması söylendi ve Webber buna uymayarak takım arkadaşını geçme uğraşına devam etti.

Bununla birlikte takım herhangi bir temas riskini ortadan kaldırmak için böyle bir talimat verdiğini söylese de Webber, buna gerek olmadığına inanıyor.

Webber: “Takıma bana telsizden 4 defa seslendi ve Seb ile olan farkı korumamı istedi. Ama ben bundan memnun olmadım. Çünkü Formula 1’de asla pes etmemelisiniz. Bu yüzden zorlamaya devam ettim. Fernando son turda yarış dışı kalmış olsa, biz liderlik mücadelesi yapıyor olacaktık”

“Takım, Seb ve benim çarpışmamdan korktu. Çünkü takımlar şampiyonası için o puanları istiyordu. Bunu anlıyorum ama ben de (pilotlar) şampiyona için puanları istiyordum ve herhangi bir temas olmadan yarışabileceğimizi kanıtladık”

Webber ayrıca Alonso’nun galibiyeti hak ettiğini ve Red Bull’un İngiltere’deki pitstoplarda mükemmel olamadığını söyledi.

Webber: “Pazar günü kazanmak için her şeyi doğru yapmanız gerekir ve biz bunu yapmadık”

“Motor sporlarında kendi şansınızı kendiniz yaratırsınız ve Fernando, yarışın hak eden galibiydi.”

“Webber: "Vettel İle Çarpışmadan Yarışabileceğimizi Kanıtladık"” için 0 yanıt

Severim seni ama hala yalan söylüyorsun. Lastikleri bitmiş Vettel'i geçmek çocuk oyuncağıydı ama sen resmen şöyle aracın burnunu bi gösterip bıraktın – tehdit mahiyetinde mi desem artık!.. Hem Silverstone senin pistin bide, limitleri zorlamadın bile; yeme bizi, yemedik!.

Dışardan geçmişken gaz kestin, yoksa yine bir facia oluyordu. Yani geç bu işleri.

Bizimkiler gaz kesmeden birbirleriyle kapışıyorlar. Birtek Canada da şansızlık kaza oldu.

Yani birşey kanıtlamadınız. Sadece RB yalancı olduğunu kanıtladı. Bu takımda takım emri yok diyen Horner efendi, son tur güzel bir laf söyledi.

sayın yetkililerin dikkatine: ingiltere gp bile bitti , ana sayfada sıradaki yarış valensiyayı gösteriyor, britanya gp sıralamalardan 1 gün öncede böyle bi yazı yazmıştım, umarım sezon sonuna kadar sıradaki yarış valensiya olmaz, bukadar takipcisi olan bi site bukadar sahipsizmi , ana sayfadaki bir reklamı degiştirmek bukadar zormu sizin için anlayamadım…..

Webberciğim siz yarışmadınız horner amca izin vermedi yoksa geçeceğini biliyorduk ama işte.
Ayrıca telsiz konuşmaları anlık değil yarım dakika kadar gecikmeyle veriliyor yani bizim gördüğümüzden daha önce söylendi. Ama Webber son yarışlarda temposunu arttırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir