Kategoriler
Formula1

Mateschitz: "Webber Bizimle Kalacak"

Takım, Silverstone’deki yarışın sonlarında Webber’e, önündeki takım arkadşaı Vettel ile aradaki farkı korumasını ve çarpışma riskine karşılık atak yapmamasını söylemişti.

Yarıştan sonra ise Webber, bu emre uymadığını ve Vettel’i geçmeye çalıştığını kabul etmişti.

Bu tartışmalara rağmen Mateschitz, Webber ile yeni anlaşmayı imzalayacaklarını söyledi.

Mateschitz: “Mark Webber bizimle tekrar anlaşma imzalayacak. Bu kesin olacak. Takım için çok popüler; kendini çok rahat hissediyoru ve mükemmel bir ilişki var. O da bunu biliyor biz de”

“Dürüst olmak gerekirse Mark, en hızlı araçtan daha iyi bir seçeneğe sahip değil ve bizim de hızlı bir pilot için daha iyi bir seçeneğimiz yok”

Red Bull’un sahibi ayrıca emir verilmesine rağmen Webber’in Vettel’i geçmeye çalışmasını da sorun etmediğini belirtti.

Mateschitz: “Bu bizim için sorun değil. Sebastian, Fernando Alonso’nun kaybolduğunu ve artık yakalanamayacağını fark etti. Bu yüzden tempoyu düşürdü. Bu da Mark’ın yaklaşmasını sağladı. (Webber) yer kazanmak için atak yapmaya çalışmasaydı çok kötü bir yarışçı olurdu”

Öte yandan Horner, bu hafta yaptığı açıklamada Webber ile Ağustos ayı sonlarına doğru oturup anlaşmayı görüşeceklerini belirtmişti.

“Mateschitz: "Webber Bizimle Kalacak"” için 0 yanıt

Bu kadar kıt açıdan olaya yaklaşan bir adama daha fazla cevap yazmayacağım… ancak tur olayında gerçeği anlaman için üstündeki adamlarla farkı topla belki ozaman idrak edebilirsin yine de anlayamıyosan elimden fazlası gelemeyecek malesef Livetiming aynı tur içinde olmayan pilotlar arasındaki farkı +1L olarak gösteriyor bknz:Petrov-Barichello

Çok özür dilerim. Şimdi fark ettim ki Ricciardo gerçekten de yarış dışı kalan pilotları geçip 20. sırada götürebilmiş yarışı. Sen gel, HRT ile Button'ı geç. Olacak iş değil. Hakikaten büyük bir yetenek. RedBull kesin Webber'i gönderip yerine Ricciardo'yu getirmeli! Luca Badoer'den beri böyle bir yetenek görülmedi!

Gözü açılması gereken ben değilim startta 20.sıraya fırladı.HRT aracıyla sırasını koruyamaması gayet normal ama sen bunu algılayamayacak kadar körsen benim elimden bir şey gelmez.Verdiğin linke de bakarsan Ricciardo'nun yarışın büyük çoğunluğunu 20.sırada geçirdiğini görebilirsin

Tur yeme konusunda 100 defa anlattım sana anlamak istemiyorsan elimden birşey gelmez Alonso,Liuzzi'ye 3.turu bindiremediği için +2 Laps yazıyor bunu algılamıyorsan elimden birşey gelmez yarış daha uzun olsa Liuzzi ve önündekiler de bir tur daha yiyecek ve hepsi +3Laps olacaktı.Yani anlayacağın aralarında 1 turluk mesafe yoktu.

Gerçekten de çok kuvvetli bir hayal gücün varmış. Ne de olsa son sıralara kimse bakmıyor, atış serbest. Ancak ben yarış boyunca Ricciardo 'nun performansını takip ettiğim için yemedim.

Bari dediklerimi ispat edeyim de gözün açılsın:
http://www.fia.com/public/f1-2011/documents/gbr-f1-2011-chart.pdf

FIA'nın resmi sitesinden lap chart. Görüldüğü üzere Ricciardo yarış boyunca son sırada, önündekilerin önce pite girdiği 1 turluk istisnayı saymazsak.

http://www.formula1.com/live_timing/live_timing_popup.html
Bu da Formula 1 resmi sitesindeki Live Timing sayfası. Bakınca görüleceği üzere Ricciardo ile Liuzzi arasındaki fark 1 tur olarak gösteriliyor.

Yani Mc_ nickli arkadaş şaka mısın ya? Yarışı nasıl izliyorsun sen.Takım arkadaşından tur falan yemedi diye önceden de yazdım ama ısrarla yazıyorsun.Takım arkadaşı Liuzzi biraz önündeydi Ricciardo'nun.Alonso,Liuzzi'ye 3.turu bindiremeden yarış bitti.O yüzden 1 tur geride gibi gözüktü.Yani F1 izlemeye yeni mi başladın sen? Bu tür açıklamalar ancak bir çaylağa yapılır.

Baştan sonra sonuncu gitti demişsin sanırım farklı yarışları izledik ya da sen yarışı izlemedin?Ricciardo daha startta 20.sıraya yükseldi.Yarışın büyük bölümünü de 20.sırada geçirdi.Sonradan aracında bir arıza vardı ve yavaşlamaya başladı.Yarışı 19.sırada bitirdi.

Ayrıca bir pilotu hiç denemediği bir araçla-ki bu araç açık ara gridin en kötü aracı-ilk yarışında değerlendirmek çok saçma bir davranış…

RBR pilot anlamında oldukça rahat bence Daniel Ricciardo çok sağlam geliyor.En geç seneye STR koltuğunu kapar sonrası RBR =)) Bu arada konumuzla doğrudan alakası olmasa da Castrol EDGE klasman geleceğin yıldızı olma potansiyeli taşıyan iki pilotu Romain Grosjean ve Daniel Ricciardo olarak belirlerdi Romain Grosjean şuan genel klasmanda 50.sırada Ricciardo ise 167.sırada…Sanırım iki isimde seneye gridde olacak Grosjean Williams,Ricciardo STR anlaşmaları çok da uzakta olmasa gerek 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir