Kategoriler
Formula1

Lotus Team, KERS Konusunda Red Bull İle Anlaştı

Malezyalı Tony Fernandes’in 2010’da spora giren takımı, bu sene Red Bull’un hidrolik sistemi ve vites kutusunu kullanıyor.

Finlandiya’dan Turun Sanomat gazetesi, gelecek sene Team Lotus’un, Red Bull’un KERS’ini kullanacağını yazdı.

Gazeteye göre Team Lotus’un KERS’i, Red Bull ve Renault ile işbirliği yapan Magnet Marelli tarafından üretilecek.

Fernandes de bunu doğruladı.

Fernandes: “Evet, KERS konusunda Red Bull ile anlaştık”

Öte yandan bu sene Red Bull, KERS nedeniyle birçok sorun yaşadı ve bu durum, Team Lotus için endişe kaynağı olmuş gibi görünmüyor.

Hatta Newey KERS için “Bizim iyi olduğumuz yer değil; bizler aerodinamikçiyiz” demişti.

“Lotus Team, KERS Konusunda Red Bull İle Anlaştı” için 0 yanıt

Mercedesin kersini alamadılar sanırım..çünkü mercedes kerse %600 zam yaptı..paraları yoktu galiba ama lotus,mercedes motoru ve kersi alsa çok daha ilermeler olur..

Mercedesin kersini alamadılar sanırım..çünkü mercedes kerse %600 zam yaptı..paraları yoktu galiba ama lotus,mercedes motoru ve kersi alsa çok daha ilermeler olur..

ya kardeşim en kötü kersi olan takımla anlaşma yapıyorsunuz sonra da "ay ne güzel ne mutlu".. yauuuuuuuuuuuu bırakın yauuu

evet kerse göre yapmadı arabayı newey dayanıklılık sorunları var oyüzden sürekli olarak kullanamıyoruz.Arada sırada soğutmak lazım kersi:D

Eğer Team Lotus KERS'te Renault ile anlaştıysa seneye de Renault'dan destek alacaklar anlamına gelebilir bu. Kurallar motor üreticisinin en fazla 3 takıma motor sağlamasını veya daha fazla sağlayacaksa da FIA iznine bağlı olacağını anlatmakta. Bakalım neler olacak. Bu arada Lotus, General Electric ile de işbirliği yapıyordu.

Redbull kendi araçlarındaki kersi doğru düzgün çalıştıramıyor sizinkini nasıl çalıştırcak orası meçhul ama seneye belki işler değişebilir

red bull bu sene kersı verımlı bır sekılde calıstıramıyor ..bu sene belkı ıslerıne yaramaz ama seneye neden olmasın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir