Kategoriler
Formula1

Schumacher de Yeni Egzoz Sisteminden Umutlu

Bu hafta sonu kendi evinde, kendi adının geçtiği virajın olduğu Nürburgring’e çıkacak olan Schumacher, taraftarlarına iyi bir sonuç verme hedefinde.

Schumacher: “Bu sezon şimdiye kadar performans tahminleri açısından zor oldu. Bununla birlikte kesin olan bir şeyi tahmin edebilirim: Aldığımız ilave tetikleme, ilave motivasyona dönüşecektir.”

“Silverstone’de yeni egzoz sistemimizin yanında lastiklerle çalışmamızdaki gelişim sayesinde bazı gelişimler gördük. Bu yüzden gelecek hafta sonuna, savaşçı ruhumuza ek olarak iyi duygularla gidiyoruz. Kendi evimizde mümkün olan en üst performans seviyemizi ortaya koymak istiyoruz. Adımın geçtği virajda ilk defa yarışıyor olacağım. Açıkçası umarım sadece bununla gurur duymam, aynı zamanda daha da hızlı olurum”

Takım arkadaşı Nico Rosberg de gelişimin devam etmesini umuyor.

Rosberg: “Umarım yeni paketimizle ileri yönde bir başka adım olur ve öndekilerle farkı biraz kapatırız. Mercedes-Benz tribününde Alman halkı önünde sürmek heyecanlı olacak. Umarım hem benden hem de aracımdan iyi bir performans görecekler”

“Schumacher de Yeni Egzoz Sisteminden Umutlu” için 0 yanıt

öyle diypsunda hızlı virajlar var diye..silverstone sezonun en yüksek hızlı virajlarına sahip..bence araç almanyada daha iyi olacaktır.egzozla ilgili yeni şeyler gelecektir

Kobayashi ile temas etmese ve ceza almasa en iyi derecesi belki 5. lik olurdu.
Ancak burda önemli olan aracın yarışın sonuna kadar iyi bir tempo sergilemiş olmasıdır. Her ne kadar son turlarda heidfeldi zorlamayı bıraksada Schumi iyi bir yarış çıkardı. Tur zamanları ve kalkışı takım arkadaşından daha iyiydi.
Ancak hepimizin istediği podyum bence Almanyadada hayal. Pist hızlı virajları yüzünden RB ve Mclarenlere uygun. Ferrari iyi bir gelişim sergiledi.
Eğer yağmur yağmazsa ve öndeki araçlar çeşitli nedenlerle yarış dışı kalmazlarsa podyum çok zor.
Ha umarım bu boşlukta öyle güncellemeler yapmışlardır ki bu egsoz sistemine ilave olarak gerçekten podyumu zorlayarak yarışırlar.
Aksi taktirde dediğim gibi silverstondaki araçla podyum hayal olur 🙁

Bu güncellemeler işe yarayacak bence Schumacher silverstone'da gayet güçlüydü sorunlar yaşamasaydı 5-6 olabilirdi ekzoz işe yaramış gibi görünüyor

evet ya.bir kezde olsa schumcaheri podyumda görmek çok süper olur..inşallah hem getirceleri güncelleme ile dahada hızlanırlar

inşallah..yeni egzoz sayesinde lastikler gelişti bunu gördüm..live timingde de schumacherin zamanlarına bakıyordum..hep aynı dönüyordu..buda lastikler konusunda geliştiklerinin kanıtıdır bence..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir