Kategoriler
Formula1

Massa: "Birilerini Suçlamanın Anlamı Yok"

İyi bir kalkışla ilk viraja doğru giren Brezilyalı pilot, yer bulamadığı için Rosberg’e de geçildi ve sonrasında Alman pilotu geçmekte güçlük çekti. Orada kaybettiği zaman ile ön gruptan kopan Massa, son tura kadar Vettel’in önündeydi.

Hafta sonunun ana lastiklerini takmak için pite Vettel’in önünde birlikte giren Massa, somundaki sıkıntı nedeniyle pistten Alman pilotun arkasında çıktı.

Massa, olayın ardından kimseyi suçlamak istemediğini, bunun bir anlamı olmadığını söyledi.

Massa: “Birçok turda Vettel ile kafa kafaya gittiğim iyi bir yarıştı. Rosberg’in arkasında kalarak zaman kaybetmek utanç vericiydi. Mercedes, geçilmesi en zor araçlardan birisi. Çünkü düzlüklerde çok hızlı”

“DRS’nin burada büyük bir yardımı olmadı. Hareketli arka kanadı kullanamadığınız 1. viraja girerken frenlemede onu ve Vettel’i geçtim. Elbette sonuna kadar dünya şampiyonunun önünde kalmayı tercih ederdim ama son pitstopta, arka sol tekerleğimin somununda sorun çıktı ki bana birkaç saniyeye mal oldu. Böyle şeyler olur. Birilerini suçlamakla bir şey kazanamazsınız.”

“Kalkışta iyiydim ama sonrasında Vettel iç tarafta çizgiyi kapattı ve dıştan dönmeye çalıştım. Çünkü yer kazanmak için gidecek başka yolum kalmamıştı. Aslında Rosberg’e yer de kaybettim.”

“Şimdi Budapeşte’ye gidiyoruz. Orada en yumuşak lastiklerimiz olacak. Umarım yaz havası olur ki bize yardım eder. Bu yolda devam etmeliyiz. Eminim bu şekilde bazı memnuniyetlerimiz olacak.”

“Massa: "Birilerini Suçlamanın Anlamı Yok"” için 0 yanıt

harika idin massa plotaj hatan yok startta çok iyi kalkış yaptın ama ileriye fırlayacak boşluğu bulamadın eski günlerine dönmenı çok istiyoruz tıpkı 2008 deki gibi bu hafta göreyim seni sevdiğin bir pist macaristan hava sıcak lastikelrin güzel çalışır başarılar felipe massa

bu ferrari pit ekibi yüzünden felipe'nin başına gelmeyen kalmadı.5 kez tam 5 kez bu ne demek.hiç olmadığı kadar rekabetçiydi helal olsun massa.eski günlerine yavaş yavaş dönüyorsun.haydi dostum macaristanda yumuşak lastiklerle senden bir podyum bekliyorum.

her yarışta alonsodan 0.5 sn fark yiyorsa bu pilotun kapasitesindendir bu kadar kötü düşünceli olunmaz bardağın hep boş tarafından bakıyorsun

Topladığımızdan daha fazla puanı pit ekibi kaçırdı neredeyse..

Form biraz yükseliyormuş gibi gelsede bence hala tam geri gelemedik.Gerçi bunda Rosberg'in arkasında kalması yarışını mahvetti ama olsun.

Hemen bir hafta sonra hızlı olabileceğimiz bir yere gidiyoruz.Artık en azından podyuma çıkmak gerek.Yoksa hep böyle çabala çabala 5.ol olmuyor.

massa neden bu kadar yavaş acaba? geçen sene bile daha iyiydin…en azından takım arkadaşın seni verdiği talimatları emrivaki sana uygulatan takımı sayesinde seni geçebiliyordu…araca bir kit koydular galiba…alonso ne yaparsa çok az geride gitmesini sağlıyor bu kit massanın…ferrari şampiyonluğu bırakmış alonso şampiyonluğu bırakmış…tek hedef massayı geçmek sanırım…en azından bir bahanesi kalıyor alonsonun…

massa yine çok agresif savunma yaptı, vettel zaten geçiş özürlü olduğundan vede rbr arkadayken çok iyi performans gösteremediğini düşünecek olursak dünkü tablo kaçınılmazdı. ancak bu söylediklerim massanın başarısına gölge düşürmez. birde jenson yarış dışı kalmasaydı o her ikisinin önünde bitirdi ve böylece vettel 4. değil büyük ihtimal 6. olabilirdi yazık oldu…

İş işten geçtikten sonra konuşmanın tabi ki faydası yok. Şapkasını önüne koyması gerekenler mekaniker ve yöneticiler. Şampiyonluk kaybettirir bunlar adama…

Başka konuda nasip olmadı buraya yazalım. Weber ve Massa'da görülen gelişme yapısı farklı olan lastiklere artık alışılması değil de lastiklerini gittikçe geliştirerek ideale yakın hale dönüştüren Pirelli'nin etkisidir diye düşünüyorum. Fernando'nun desteğe ihtiyacı olduğu kadar Vettel'in de işi artık zor.:) Geçen yılın tersi yaşanabilir.

Yaptığı atak ve savunmalarda yanındaki pilotu devamlı dışarı sürüyor..yanındaki pilot dışarı çıkacağını anlayınca atak ve savunmadan vazgeçiyor..Massa uzun zamandır bu şekilde yarışıyor..

Senin teknik ekip az sallayıyor gibi geldi işleri. Biraz kulaklarını çekmek lazım. Senin ekipte fazla oluyor. Altındaki Ferrari bas biraz bas. Yoksa ver Shimi'ye nasıl gidiyor göstersin.

Massa sezon ilerledikçe gelişmeye başladı aynı Webber gibi. Ama yine yeniden bir pit-stop sorunu yaşadı maalesef. Tebrikler yine de Felipe'ye!

güzel startını gidecek bir boşluk ile tamamlayabilseydi, bugün felipe'mizi hamilton ve alonso ile birlikte podyumda görebilirdik.

yarışın ilk turundan son turuna kadar, mücadeleden hiç kopmadan, gerek pist üstü geçişleri, gerekse de vettel'e karşı yaptığı savunma ile pilotaj olarak eski güzel günlerden birini izletti felipe.

pit stop için diyecek bir şey yok. felipe'nin de dediği gibi, bu bir şey kazandırmıyor. ne yapalım, kısmet. felipe hep böyle sürsün, yeter.

Massanın en sevdiğim yani bu, çok olgun davranıyor, 2008 de şampiyonluğu son anda kaybettikten sonra da çok olgundu, başarılar felipe…

Pist üzerinde, şampiyona lideri ve en hızlı araacın sahibi vettele geçilmemiş olması bir kere daha tebriği hakettiğini bana hatırlattı.Önümüzde macaristan var.sıcak hava var.yumuşak lastik var.Haydi Massa.

Yarış boyunca pilotların iki set lastiği de kullanması gerekir.Massa ve Vettel ana hamuru takmamışlardı son tura kadar.Bu yüzden pite girdiler.Yani zorunluluktan dolayı

massayı bu sene ilk defa bu kadar savaşçı ve savunmacı gördüm off ferrari pit ekibi off ne zaman akıllanacaksınn

Bana göre yarışta en çok efor sarfeden ve yorulan pilot massa olmuştur.Sürekli mücadele içindeydi.İlk bölümlerde geçmek için son bölümlerde de geçilmemek için çok büyük çaba harcadı.Çok güzel savunma yaptı ve direndi.Öyle güzeldi ki Redbull garajını bile saçma sapan sözler söylemeye mecbur bıraktı.""O ne yaparsa sen tersini yap.içeri girerse devam et , devam ederse içeri gir""".Massadan kurtulmak için ellerinden gelen herşeyi yaptılar.Somun da yardım edince vettel yine 4 ayak üstüne düştü.
Olur böyle şeyler.Geçen yarışta da buttonun somunu sahnedeydi.

Massaya bu güzel performansı için tebrikler.Start düzlüğü biraz daha uzun olsaydı kesinlikle ilk virajı ikinci dönerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir