Kategoriler
Formula1

Ecclestone 2012 Takvimini Hazırladı – Türkiye Yok

Formula 1 takımları ve patronları, FIA’nın daha önceden yayımladığı takvimi değiştirip kendilerine uygun bir düzene sokmak üzere çalışıyordu.

Yeni takvime göre sezon Avustralya’da 18 Mart’ta başlayacak. Türkiye tamamen listeden çıktı.

Bu takvim, FIA’nın onayı sonrası kesinleşecek.

Bernie Ecclestone’s proposed calendar:

18 Mart       Avustralya GP
25 Mart       Malezya GP
8 Nisan       Çin GP
22 Nisan      Hindistan GP
13 Mayıs      İspanya GP
27 Mayıs      Monaco GP
10 Haziran     Kanada GP
24 Haziran     Avrupa GP
8 Temmuz      Britanya GP
22 Temmuz      Almanya GP
29 Temmuz      Macaristan GP
2 Eylül       Belçika GP
9 Eylül       İtalya GP
23 Eylül      Singapur GP
7 Ekim       Japonya GP
14 Ekim       Kore GP
28 Ekim       Abu Dhabi GP
4 Kasım       Bahreynn GP
18 Kasım      US GP
25 Kasım      Brezilya GP

 

“Ecclestone 2012 Takvimini Hazırladı – Türkiye Yok” için 0 yanıt

Türkiye'de F1'e olan ilgisizlik, yeterli tanıtımın yapılmaması, medyanın ilgisizliği vs. hepsi hikaye. Bahreyn iç savaş geçiriyor, ülke yerinden oynuyor ama sırf istenen parayı ödedikleri için hâlâ takvimdeler. Türkiye'deki koşullar ile oradaki kıyaslanamaz bile.

F1'i sırf maddi nedenle kaybediyoruz arkadaşlar. Kimse bu konuda bir yanılgıya kapılmasın.

Jonathan NEALE (McLaren): “Ne zaman bir pisti kaybetsek tüm Formula 1 dünyası için üzücü olur. Türkiye’deki insanlar bize her yıl inanılmaz bir destek göstermişlerdir. İstanbul Park’ta yarışmak her zaman büyük bir keyif oldu. Ancak F1 her geçen yıl biraz daha popüler hale gelirken yarış düzenlemek isteyen ükke sayısı da artıyor. Spor geliştikçe bazı kayıplar da kaçınılmaz oluyor. Türkiye’yi kaybettiğimizi düşünmek çok üzüntü verici olur”

Eric BOULLIER (Renault): Kesinlikle aynı duyguları paylaşıyorum. Bir pisti kaybetmek çok zor oluyor. Sanırım takvimde yapılması gereken değişiklikler var. İstanbul’a gidememek, Türkiye’deki destekçilerimizden uzak kalmak bizim için çok üzücü olur. Formula 1’deki değişiklikler bazen başa çıkılması zor sonuçlar doğurabiliyor. Türkiye’de yarışmaya devam edebileceğimizi umuyorum”

Graeme LOWDON (Marussia Virgin Racing): “Kişisel olarak Türkiye gibi farklı bir kültürün Formula 1 için çok büyük önem taşıdığına inanıyorum. Ben İstanbul’a gidememekten büyük üzüntü duyacağım. Ancak öte yandan 21 yarıştan oluşan bir sezonun Virgin gibi küçük takımlar için çok daha zorlu olacağı da bir gerçek. Bazı ödünler vermek zorunda kalıyoruz ne yazık ki”

Adrian NEWEY (Red Bull): “Tüm bu olanlar çok yazık… İstanbul Park harika bir pist. Hem araç hem de pilot için çok büyük keyif. Sanırım asıl sorunumuz belirli bir kültürü ve geçmişi olan pistler yerine sürekli değişen takvimlerle hareket ediyor olmamız. Oysa Formula 1 endüstrisinin gelişimi için pistlerde sürekliliğin önemli olduğunu düşünüyorum. Korkarım Bacelona’yı da bekleyen tehdit bu. Barcelona gibi bir pisti kaybedip İspanya’ya Valencia için gidecek olmak gerçek bir trajedi olur”

Rob WHITE (Renault Sport F1): “Türkiye harika bir piste sahip. Oldukça zorlayıcı ve herkesin yarışmaktan çok büyük keyif aldığını biliyorum”

Pistimiz için bu kadar güzel sözler söyleniyor ama kıymetini bilen yok. Özellikle Bouiler ve Newey harika konuşmuş…

Suç bizde her sene yarış super lig in son haftalarına yani şampiyonluğun kızıştığı döneme konuldu.kim takar o sırada f1 i

Her b*ku istanbula yaparsanız böyle olur işte yapsaydız antalya gibi bir yere şu pisti sadece turistler doldururdu pisti.

bazı arkadaşlar pist antalyada veya izmirde olsa dolar diyor, bence okadarınada gerek yok avrupa yakasında olsaydı yine dolacaktı. örneğin kendi adıma konuşayım f1 bukadar hastası olmama rağmen istanbulu bir uçtan diğer uca geçmek oldukça zorlayıcı oluyor. birde bunu kararsız kişiler için düşünün…

hocam bizim insandan degil devletin basındaki adamlardan cacık olmaz. cunku koltuga uygun adam gelmiyor. turkiye deki devlet adamlarının yapıcagı is bu.. hepinize yazıklar olsun..!

Yazık oldu onca emeğe.Belki spa gibi bir sene gidip geri geliriz ama artık zor.Çünkü bay e artık para veren asya ülkelerini tercih ediyo.Avrupa yarışlarının giderek azalacağını söylmişti zaten.
2.olarak pisti istanbul yerine antalya veya İzmir'e inşa etsek pist her yarış full dolardı.
3.olarak inekler için iyi haber yeni bir otlak alanı açıldı onlar için 🙁

Ben Fia listeyi resmen ilan edinceye kadar umudumu yitirmeyecegim, bunlar blof hareketler olabilir, Bernie para koparmak icin herseyi yapar, kendi ulkesinde ki Silverstone icin bile bi dunya blof yapti, yeni pist insaa ettiriyordu nerdeyse (Doningtonpark) Insallah sacma sapan pistler yerine Istanbul devam eder..

iyi oldu dostuma katılıyorum

tosfed hala istifa etmez , ne severlermiş koltuğu arkadaş iyi oldu f1 zarar görüyordu istanbulda güle git f1

Bu konuyu bu hale getirenler için Mısır çarşısına çok kaliteli Hint KINAsı gelmiş, Duyurulur….Bol ŞİKELİ futbol varken kim takar F1'i yakında otlak haline gelirse hiç şaşırmayın…..

İstanbul bence dünyada 50 şehrin içine girmez güzellik ve temizlik açısından.Bırakın 100 e bile girmez.Ama herşey orda.

Reklam yok..tanıtım yok …biletler pahalı çoğu insan için.

Artık fuara gidersiniz.

kimse kusura bakmasın,
bizler bunu hakettik (bizler derken devletime yazıklar olsun),
özellikle pistin İstanbul'da yapılıp işleme verilmesi baştan büyük hataydı,
kaç defa dile getirdim ama dinleyen yokki,
koskoca Türkiye bir İstanbul'dan ibaret değildir olmamalıda,
hangi büyük spor organzasyonu varsa hmennnn İstanbul diyoruz yazık yazıkk yazıkkkkkkkkk,
mis gibi pırıl pırıl dünyada eşi benzeri olmayan Ege ve Akdeniz gibi iki yanı birbirine bağlı olan ve yakın olan yer nerede var nerede varrrrr,
bizim hiç beğenmediğimiz Valencia pistini bir çevresini gezin bakalım bir göz atın bakalım,
işte buradan kazanıyor Valencia en otantik yerde inşa edilmiş pist Valencia pisti,
her yıl neredeyse milyonları aşan turist sayısı Ege ve Akdeniz sahillerinde cirit atıyor,
yapsana oraya pist İstaanbul'a yapacağına ne b.k var İstanbul'da Allah belasını versin,
nedense bir işe girişeceğinmiz noktada yabancının önünde eğiliyoruz,
örnek Bernie Eclostone,
adam pisti ilk gündxden beri tutturdu İstanbul diye,
veya bizim devlet tutturdu İstanbul diye,
bilemiyorum artık kafam allak bullak oldu,
çünkü ilk başından beri
hayalkırıklığı yaşıyordum,
nneyse iyi oldu ohhhhhhhhhhhhhhh,
bizim insandan bir cacık olmaz.

İstediklerini elde ettiler sonunda. TOSFED hariç hiçkimse F1'i yeniden kazanmak için çalışmadıki. Devletin desteğini göremedik, halkın desteğini göremedik. Sonunda kaybettik işte. Hayırlı olsunn

Hadi geçmiş olsun hepimize. Artık Rusya'ya gideriz. Elimizde bi Formula vardı oda uçup gitti. Biz türkler herşeyi lafla yapıyoruz iş icraate gelince herkez arazi

8 asya yariş var bu ne böyle nerdeyse avrupadan daha fazla yariş olmaya başlaycak
bide 5 hafta ara var ilk defa boyle bişile karşilaşıyorum cok uzun bi ara olmus en fazla 4 gormustum ben yaz tatili olarak
19 agustosa turkiyeyi koy olsun bitsin işte nefis olur şaka bi yana artık f1 olmayacak türkiyede güzel pistlerden biri gitti yazık oldu tam da planlar hazırdı 8.tribun 276 dan alacaktık biletleri
bari motogp yi geri getirsinler de kenanı izleyebilelim

Listede beş para etmez en az 5 tane pist varken Bizim ülkemizin liste dışında kalması kabul edilebilir değil.İstanbul şehir olarak da pist olarak da listedeki en güzel yerlerden birisidir.Herşey para değil ama ekonomist ingilizler için olay başka tabi…F1 i zenginlerin kumarhanesi haline getirdiler.

vay arkadas ya guzelım pıst gıttı artık tv de ızlenme rekoru kırar formula1 yarısları ama kıymetını bılıpde 1 kere olsun gtmedı su bızım ınsanımız herseyı elınden kıcırdıktan sonra degerını anladıgımız gıbı formula1 ınde degerını kaybedınce anlarız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir