Kategoriler
Formula1

Red Bull Belçika'da Ciddi Cevap Vermeye Hazırlanıyor

Macaristan’da Der Spiegel’e konuşan ve Rd Bull aracında hâlâ gelişimin mümkün olduğunu belirten Horner: “Egzoz beslemeli difüzörlerde McLaren en büyük sıçramayı yaptı.”

Haberde Belçika’da Cuma günü yeni bir tabanın ve difüzörün deneneceği ve Red Bull’un bu şekilde 0,3 saniye hızlanacağı yer alıyor.

Brezilyalı muhabir Livio Oricchio ise Adrian Newey’in önümüzdeki tatil sırasında sahilde dinlenemeyeceğini öne sürdü.

Oricchio: “McLaren ve Ferrari öne çıkmışken Adrian Newey’in Milton Keynes’deki adamlarına mesela ‘Tamam çocuklar, iki hafta sonra görüşürüz’ diyeceğine kim inanır?”

Aslında takımlarda ve pilotlarda büyük farkla lider olan Red Bull, hiç de panik havasında değil.

Kleine Zeitung’a konuşan Helmut Marko: “McLaren ile dengedeyiz. Ve bir önde başladık”

“Aracı daha iyi hale getirmeye devam edeceğiz”

“Red Bull Belçika'da Ciddi Cevap Vermeye Hazırlanıyor” için 0 yanıt

bu konuya zaten yarıştan sonra vettel ufak bi gönderme yapmıştı toplantıda, "tatilden sonra kesinlikle çok sıkı bir şekilde çalışıp güçlü döneceğiz" diyerek..vettel bu konularda söledi mi genelde çıkıyor, sene başı testlerinde çok güçlüyüz ve hiç bi dayanıklılık sorunu yok demişti ve aynen de öle oldu, bakalım sölenen hızlanma olabilirse sezon 4 yarış sonra kapanır matematiksel olarak..

Yanlış Bilgiden dolayı kusura bakmayın. Ama dediğim gibi F duct a harcanan zamanda hemen hemen hiç güncelleme yapılmadı.Güncellemer 3-4 yarış dan sonra geldikten sonra Forumda artış oldu. Rbr şasesi gelişime doyduysa işleri zor Bunun en son örneğini 2008 de Bmw de gördük araba gelişime doymuştu Güncellemeri kabul etmiyordu.Ama Rbr nin durumu daha çok farklı bundan gelişime doyduğunu sanmıyorum Ama şuda bir gerçek Mclaren Mp4 26 F150 ve Rb7 ye karşı gelişime daha çok açık bir araba şase olarak.Spada neler olacak bakalım.Yeni bir taban ve difüzörün deneneceği söyleniyor buda 0.3 saniye hızlandıracakmış eğer bu söylenen olmazsa Güncellemeler çalışmaz ise işte o zaman işler çıkmaza girebilir.Şunuda bilmek lazım Nevey Rb8 in üzerinde çalışmaya başladı çoktan elbet vardır bir bildiği.

Arkadaşım yazdığın paragrafta birkaç tane hata var onları söylemek istiyorum 1.si geçen yılki ispanya gp si türkiyeden bir yarış önce yapıldı türkiye gp 7. yarıştı 2.si ferrari ispanya gp sinde atılım gerçekleştirmedi aksine gerileme dönemine bu yarışta mclarenin gerisine düşerek başladı 3. ferrari ispanyaya kadar gelişime gerek duymadı demişsin buda doğru değil ferrari gelişme çalışmalarını sürdürüyodu fakat yanlış gelişim programı izlediği için geride kaldı hatırlarsan mclarenin f-duct sistemini kopyalamaya en önce ferrari başlamıştı ilk bikaç yarış bunun üzerine çalıştılar ve aerodinamiyi geri plana attılar. ayrıca bu benim kendi düşüncem redbullun bu sezon mclaren veya ferrari kadar agresif bi gelişim izlemediği konusunda hemfikiriz ama bunun nedeni redbull mühendislerinin aracın hızını yeterli görüp geliştirmeye gerek duymamaları değil bana göre. bence redbull aracı ulaşabileceği azami downforce seviyesine ulaştığı için yani artık hızlandırılabileceği alan kalmadığı için gelişemiyo olabilir. çünkü araç gerçekten mükemmel ve hiçbir eksiği yok durum böyle oluncada gelişim zor oluyo. eminim şuan newey ön kanat yada arka kanat güncellemesi değilde yenilikçi agresif fikirler üzerinde çalışıyordur artık ekstrem şeyler gerekiyo redbull aracının hızlanması için bence durum böyle.

Mark Webber (RBR-Renault) 1:45.778

Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:45.863

Robert Kubica (Renault) 1:46.100

Evet ilk üç böyleydi ama Kimse Renault yada Renault motorlu arabalara hiç şans vermiyordu Df nin faydası tabi ki var ama Kubica nın elde ettiği sonuç ortada O kadar geri olan bir motor yok ortada demek istediğim bu R30 fazla Df üreten bir araba değildi zaten.

Burak abi bak yine beni anlamak istemiyorsun abi.2010 dan örnek vereyim Ferrari 2010 a duble ile başladı Bahreynde ardından Avustralya ardın dan Malezya ardından Türkiye Bak dört yarış oldu ve Ferrari arabanın üzerine birşey bırakmadı 2010 Türkiyede Alonso Petrovla mücadele etmedi mi ? Ama İspanyaya gelen parçalarla takım atılıma geçip ikinci olmadımı ardından devamı gelmedi mi ? Benim anlatmak istediğim bu Rbr de Ciddi güncellemeleri Spaya bıraktığını düşünüyorum dedim ama sen bunu eleştiriyorsun biliyorum Bir takım fanına çok ağır gelir yenilgiler abi. her fan görmüş geçirmiştir bunu Egoya gelince kalmam merak etme sezon sonunda yine ben burada olurum.

F1 adına benim öğreneceğim şey eminim senden daha azdır Hakan.F1in resimi sitesi yetmez orada zaten özet geçiliyor.Aşağıda Sami abi hangi yarışlara neler geliyor bir parça değinmiş.Aç araştır Redbull neler yapıyor.Ego meselesine gelince daha fazla zorlama altında kalmayasın:)

F1 in resmi sitesine dayanarak söylüyorum.her yarış görülen yenikler ortada.Bu yarış Rbr de de yenilikler görülmüş süper.Ama egonuzu bastırmadan hayal kırıklığınızı yansıtmadan. Sinirleniyorsunuz bunuda anlamadım güzel bir üsluble açıklama yapa bilirdiniz :))

Bilmemek ayıp değill öğrenmemek ayıp.

Unutmaki ilk sektörde yağmur vardı ve orda Hamilton bayağı zaman kaybetmişti ancak yine az bir farkla Webber almıştı polü.

Red Bull, Macaristan'da eski ve yeni ön kanat çözümlerinin bir kombinasyonunu kullandı. Yeni geniş destekler yerine orijinaldeki ince kanat desteğine geri döndüler ve ayrıca Valencia'dan beri şasinin altına koydukları paleti şimdi burnun altına aldılar. Ana plaka ve flap yeniydi ve Nürburgring'dekinin gelişmiş haliydi. Bunun yanında Cuma günü Sebastian Vettel, birkaç turda farklı bir flap tasarımı da denedi.

Bunlar RB7 deki yeniliklermiş.

Arkadaş belki Redbull garajında çalışıyordur.5 yarıştır araca dokunmadıklarını söylediğine göre.
Birde cuma antrenmalarından sonra paçası tutuşmuş gibi gece çalışması yaptıklarını unutmuş olsa gerek..

Redbull güncelleme yapmıyor diye birşey yok sadece diğerlerinden daha az konuşuluyor.2 yarış hiç aracı ellemesinler görün bakın neler oluyor.Öyle güncelleme yapmamak olur mu bunu neye dayanarak söylüyorsunuz.Resmi sitede veya bu sitede teknik analizler oluyor ama çok kısa ve özet yani tam olarak neler geldi göremiyorsunuz ama her yarışa parça getiriyor Redbull.Daha ilk güncellemesini Çin de yaptı sezon başı.Sanki öyle bir hava yaratılıyor ki Redbull hiç parça getirmiyor,kasmıyor,ama bir getiriyor herkes 1sn fark yiyor.Öyle bir şey yok bariz şekilde gelişim yarışı vardır f1de ve Redbull geçen sezon sürekli önde kalmayı böyle başardı.Bu sezon artık yarışta önde kalmayı başaramıyorlar ve dilerim sezonun ilerleyen günlerinde başaramazlar.Mclaren ve Ferrari daha çok yarışta geçer mavileri.

bu haberi uzun zamandır bekliyorduk.. redbull nerdesye 4-5 yarıştır güncelleme yapmıyordu.
çok sevindim… büyük güncellemeden sonra kibirli ferrari ve mclaren umarım yine arkada toz yutar…adrian newey geleneğinde bekleyip olgunlaştırma zaten vardı. inşallah beklememize değdi..
go newey, go vettel

Kesinlikle Redbull Renault elindeki son kozunu kullanmadı daha Ferrari Mclaren her yarışa yeni parçalar denerken bu adamlar hemen hemen her piste yeni parça getirmedi.Ve şimdi sıra Neveyde bakalım neler yapacak Spaya gelirsek geçen sene yine hayal pilavı yiyen çok oldu kimisi podyumun dışında tuttu kimisi ilk 6 çok zor dedi ama Spaya gidildiğinde Pole Yine Rs 27 motora sahip bir arabadaydı Lewis yakın takipteydi start özürlü Webber startda kaybetmişti.Renault da fabrika takımı olarak Kubica ile üçüncü olmuştu.Monzaya gidelim Vettel geçen sene dördüncü oldu Bu sefer de tine ilk 5 de olacağını düşünüyorum bu saat ten sonra Lewis Webber Alonso Button bir birlerinden puan çalarken Vettel şampiyon olacakdır gerçekler bunlar.

spa ve monzada rbr nekadar gelişsede Mercedes ve ferrari motorlu araçlarla baş etmesi mümkün değil. yağmur vs sıradışı şartlar oluşmadığı sürece rbr bu pistlerde kazanamaz. diğer pistlerde ise şartlar hemen hemen eşit gibi. zaten çifte şampiyonluk yolda daha neyin gelişiminden bahsediyorlar…

redbull u tüm ekip olarak çok motive görüyorum…pilotaj olarakda oldukça güzel iş veriyor pilotlar…
paraysa para zekaysa zeka pilotsa pilot…patronsa patron…markaysa marka…

ferraride mclaren de ne varsa redbull da da var…
mazideki başarılar insana çok şey vermiyor…kim derdi williams bu hale gelecek? ne malum ferrari veya mclaren aynı duruma düşmeyecek?
tüm yarınlar bir başkadır kimse bilmez…
kaybolan zaman ise geri gelmez…

bugün bugün dür…ve ortada redbull gerçeği var…meşrubatçı diye küçümsedin mi kaybedersin…
ne demiş mevlana..
Her gün bir yerden göçmek ne iyi…
Her gün bir yere konmak ne güzel…
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş…
Dünle beraber gitti cancağızım…
Ne kadar söz varsa düne ait…
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…

şampiyonluk olayı zaten bitmiş, sıçrama yapsan ne yapmasan ne. mclaren'ın redbull'u geride bırakabileceği 2 pist var, onlarda monza ve marina bay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir