Kategoriler
Formula1

Alesi: "Hamilton'a Verilen Ceza Ağırdı"

 

 

Alesi: “Şunu söylemem gerek: Aracını Paul di Resta’nın önünde döndüren Lewis Hamilton’a ceza vermezdim. Lewis pistin ortasındaydı ve sadece yoldan çekilmeye çalışıyordu. Di Resta hızlı yaklaşmıyordu. O şikandaki hız sadece 60 km/sa. Yani büyük bir şey yok. Bunun ağır bir ceza olduğunu düşünüyorum”

Öte yandan Alesi, geçiş lastikleri kararı ile Hamilton’un kendisini mücadelenin dışına attığını belirtti.

Alesi: “Ama geçiş lastiklerini takmakla Hamilton, kendini mücadelenin dışına attı”

“Alesi: "Hamilton'a Verilen Ceza Ağırdı"” için 0 yanıt

kazanmanın tek şartı en hızlı olmak değildir.hamilton yeterince hızlıydı ama yine o karakterindeki "diğer pilotları umursamazlık" kendisini bu hale getirdi ve bu ne ilk nede son…zaten yarış sonundaki demecinde bunu itiraf etti zaten özür dileyerek..çok özel yeteneklerini biraz daha ölçülü yönlendirebilse kesinlikle daha başarılı olucak..

Ceza isinde olcu kacti spa 2008 den beri. . Standart yok. Belki 2007 de. Mc. Laren daha Bagislar ceza alsaydi Durdu degisirdi. Bakalim daha ne. Kadar gormezden gelinecek illegal Redbul Rb7 araci.

Alesi degeri bilinmeyen pilottur.sampiyon olabilirdi. Ferranin sampiyonluk borcu oldugu iki pilot varsa birisi massa biride jean alesidir

bu cezanın bir önemi yok. geçiş lastikleri takan takımın bilgisizliğinde tüm hata.
Nefret ettim şu yarıştan, adaletsizlikten açık şekilde hızlı olduğu hangi yarışı kazanabildi bu adam.
Üstüne Vettel' kazanması gerekenleri aldığı gibi kötü olduğu yarışlarda bile en az kayıpla ayrılıyor.
Şans bizden yana değil Vettel'e rakip çıkması mclaren'den ya da ferrari'den mümkün değil.

Nasıl ki Almanya yarışındaki kazada Buemi'nin açıklamaları yanlışsa bu da o kadar yanlış. Bazen herkesin söylediğinin aksini söylemek insanlara cezbedici geliyor sanırım.

Alesi yarışı izlememiş ya da yarışın ortasında elektrik kesilmiş.

Alesi: “Ama geçiş lastiklerini takmakla Hamilton, kendini mücadelenin dışına attı"

Hamiltonu mücadelenin dışına inter lastikler değil , yumuşak lastiği son bölüme bırakıp bir pit daha yapma sevdasının ardından gelen spin ve kusurlu geri dönüş hareketi atmıştır.Hamilton intere geçtiği vakit herşey bitmişti zaten.Aksine hamilton intere geçerek kaybettiği yeri almaya çalışmıştır.
Alesi di restayı adam yerine koymamış yavaşlamasını pist dışına çıkmasını önemsememiştir.Hamilton yola bir şekilde dönsün de diğerleri önemli değil.Arkadakliler ne halt yerse yesin mantığındadır.O kaosun içinde button da vardı.Belki bir kaza olabilirdi.2007 yağmurlu fuji sc periyodu yine hamilton ve yine diğerlerinden banane kime ne olursa olsun mantığı……

son derece haklısın ister 60 olsun istersen 0 dan kalkıyor olsun viraj çıkışındasın ve hızlanmaya başlayacağı bir kısım Di Resta için ve kural tanımayan Hamilton onun geldiğini bile önemsemeden biran önce aracını cevirip mücadeleye katıldı. Schumacher'in Kobayashi ile kazasında pitte dur kalk cezası gibi bir cezayı haketmişti üstelik.

evet bütün mc taraftarları bile ceza yerindeydi derken alesi ne diyor.tabii saygı duyarım ama eski pilotlar da bazen saçmalayabiliyorlar.birisi adam öldürecek der, birisi ceza haksızdı der, bizim eski futbolcu spor yorumcularına döndürdüler işi

Hamilton o kadar tehlikeli bir şekilde duruyordu ki Di Resta kaza yapmamak için çimlerin ıslak olduğunu bilmesine rağmen pist dışına çıkmayı tercih etti. Bu yüzden kendisi de spin atabilir, bize korkunç bir kaza izletebilirdi.

Bence Hamilton'un cezası oldukça yerindeydi. Güvenliği tehdit eden durumlarda hiçbir şekilde taviz verilmemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir