Kategoriler
Formula1

Parr: "Taraftarlar Harcamaların Kısıtlanmasına Destek Vermeli"

Britanya’da BBC’nin 2012’de yarışların sadece yarısını yayınlayacağını, diğer yarışların Sky tarafından ücrete tabii tutularak yayınlanacağını açıklaması harcamaları tekrar gündeme getirdi. BBC, yayın masraflarının da yüksek olması nedeniyle böyle bir çözüm bulduklarını duyurdu.

Parr “Formula 1’de olduğumdan beri harcamaların düşürülmesine destek verdim çünkü bu herkes için faydalı olur. Takımlar masraflara daha fazla katlanabilirler, bizler genç sürücüler için daha fazla harcama yapabiliriz. Daha az motor ödemesi olur ve yayıncılar daha az öderler.”

“Her takımın ortalama her sene 100 milyon pound harcadığını varsayalım, böylece 1.2 milyar dolar gibi bir para ortaya çıkar. Bu para bir yerden çıkmak zorunda.”

“Taraftarların nasıl hissettiğini anlayabiliyoruz ve BBC’nin bu paralara daha fazla katlanamaması üzücü. Britanyalı taraftarlar için mümkün olan en iyi çözümleri bulmaya çalışıyoruz.” 

“Taraftarların sporda yapmaya çalıştığımız harcamaları düşürme çalışmalarına biraz daha fazla destek vermelerini istiyoruz.” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir