Kategoriler
Formula1

Sutil, Spa ve Monza'da En İyi Yarışlarını Geçirmeyi Hedefliyor

28 yaşındaki Alman sürücü son 2 yarışın sıralama seansında 8. sırayı elde etti ve Force India’nın performansının son yarışlarda yükseldiği görüldü. Spa ve Monza pistlerindeki uzun düzlüklerin Force India’ya yardımcı olması bekleniyor.

Sutil “Kış boyunca araçta bir kaç şeyi değiştirdiğimiz için sezona zorlu bir başlangıç bekliyorduk ve şu anda güçlü sonuç bekliyoruz. Şu anda doğru yoldayız. Daha çok puan kazanmayı planlıyoruz. Spa ve Monza pistleri bize uygun pistler. Daha da iyi olabiliriz.”

“Downforce seviyemizin artıyor olması iyiye işaret. Aynı zamanda aracın genel istikrarı da artıyor. Bu bize Spa’da yardımcı olacak. Düzlükte hâlâ en hızlı araçlardan birisine sahibiz. DRS sistemi çok iyi bu yüzden Spa ve Monza’da diğer yarışlardan daha iyi olmamamız için bir neden yok.” dedi.

Force India şu anda klasmanda Sauber’in arkasında 7. sırada yer alsa da Sutil sezonun geri kalanında Mercedes GP pilotlarıyla mücadele edebileceklerini düşünüyor.

Sutil “Mercedes her zaman sıkı rakiptir ve onları yenmek zordur ancak Nurburgring’de bunun mümkün olduğunu gösterdik ve her zaman önde olmaya çalışacağız.”

“Ancak Sauber’leri de unutmamalıyız. Yarış performansları iyi.” dedi.

 

“Sutil, Spa ve Monza'da En İyi Yarışlarını Geçirmeyi Hedefliyor” için 0 yanıt

Ya Mercedesi nasıl geçtin bir söylesene..Almanyada Schumacherin tur zamanını geçtim(trafik,hata v.s) Rosbergden 0.8sn daha yavaştı Q3 derecesi..Macaristanda ise 0.4sn daha yavaş..sanki fark kapanmış gibi görünüyor ama bildiğim kadarıyla Macaristan araca uygun değil..Ben Mercedesin Spa ve Monzada iyi sonuçlar almasını bekliyorum..Spada olmasa bile İtalyada Podyum bile gelebilir..Bu seneki araç geçen seneden daha iyi gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir