Kategoriler
Formula1

Neale: "Mclaren Daha Fazla Risk Alıyor"

Lewis Hamilton’un pol pozisyonunu 0.007 sn farkla kaçırdığı Almanya’yı kazanmasının ardından Jenson Button Macaristan’da zafere ulaştı ve böylece Mclaren son 2 yarıştan galibiyetle ayrılmış oldu. Böylece Red Bull’un 6 galibiyetine karşılık Mclaren galibiyet sayısını 4’e yükseltti.

Neale “Red Bull’un arkasındaysanız risk almak zorundasınız. Biz de aracımızda ve sürüşlerde bazı riskler aldık. Sürücülerimiz kazanmak için istekliler ve çok zorluyorlar. Böyle olunca da aşırıya gidip hata yaptıkları anlar da olabilir.”

“Araca biraz performans kazandırınca sürücülerimiz de biraz rahatladılar. Altlarında rekabetçi bir paket olduğunu biliyorlar ve bu sayede tüm sistem biraz daha rahat nefes almaya başladı.” 

“Daha fazla risk aldık. Bazıları işe yaradı bazıları yaramadı. Ancak Formula 1 oturup rahatlayabileceğiniz bir spor ya da alan değil çünkü herkes çok zorluyor. Endişe ettiğiniz an rekabetten geriye düşeceğinizi bilirsiniz. Sporda bunun için yer almıyoruz.” dedi.

Neale ayrıca şampiyonluk düğümünün ilerleyen yarışlarda alacağı şekle bakmaksızın sezon sonuna kadar zorlamaya devam edeceklerini söyledi.

Neale “Öncelikle yarışlar kazanmak istiyoruz ve bu sene daha fazla yarış kazanabiliriz. Matematiksel olarak şampiyonluklar hâlâ mümkün ve mücadeleyi sürdüreceğiz. Ancak şampiyonluklar mümkün olmasa bile çalışmayı bırakmayacağız. Bu sene 4 yarış, art arda 2 yarış kazandık bu yüzden iyi bir sezon geçirebileceğimizi düşünüyorum. Kesinlikle rahatlamayacağız.”

“Tabi ki belli bir noktada gelecek sene için kaynaktaki dengeye bakmak zorunda olacağız ancak ne ben bırakmamız gerektiğini söyleyebilirim ne de Martin. Böyle bir şey olacağını hayal edemiyorum.” dedi.

 

“Neale: "Mclaren Daha Fazla Risk Alıyor"” için 0 yanıt

-Aracin kimsenin aracina benzemeyen tamamen yeni konsepte oldugunu hatirlayalim.
-Ben ilk Berlin de Lansmani yapildiginda soka girmistim.
-Tüm araclar bir yana MP4-"6 bir yana idi.
-Bu sene icin konusursak, radikal bir sekilde baslandiginda, risk alindiginin ve araci oturtmanin zaman alacaginin farkinda olmak lazim.
-Araca bir bakin benim gördügün burnu yere en yakin olan arac.
-Redbull ve Ferrari burunlari MP4-24 e göre asiri sekilde yüksek.
-Yani MP4-26 pistte tamamen McLaren patentli cok farkli bir karoserle arzi endam ediyor.
-Ben Mp4-26 dan daha cok performans cikacagina inaniyorum.
-Benim sahsi fikrim Takim ve Sürücülerde 2. lik garanti.
-1. lik cok zor ama imkansiz degil

her yıla berbat bir araçla başlayıp, gelişim için yırtınmayı gerçekleştiren tek takım mclaren olsa gerek. zaten sezona iyi başladığımız her sezon şampiyonluk elde ettik. mp4-20 bile şampiyon olamadı ya, mantalitenizi seviyim sizin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir