Kategoriler
Formula1

Renault "Hafif Yakıt" Olduğunu İşaret Ediyor

Fernando Alonso’nun bugün sıralamalarda sürpriz şekilde 2. sırayı almasının ardından Renault’tan Pat Symonds, Alonso’nun yarışa daha hafif bir strateji ile başlayacağını işaret etti.

ITV’ye konuşan Symonds Renault’un son Bahreyn yarışının ardından büyük gelişim gösterdiğini ancak Renault’un Alonso’nun yarış stratejisinde "yaratıcı" davrandığını söyledi.

Symonds "Açıkçası burada bir strateji var. Ancak yine de son ayda yapılan çalışmaların kanıtını görmekten dolayı mutluyum."

"Aynı zamanda Nelson’un da 10. hızlı zamanı yapması sevindirici. O ilk defa Q3’e kalabildi ve bu takımın çabasını kanıtlıyor."

"Sanırım Fernando ve Nelson’un aynı stratejilerde olmadığını söylemek gizli bir şey değil." dedi.

Neden Nelson’a çok dah ağır, Alonso’ya hafif bir strateji uygulandığının sorulması üzerine Symonds "Bu pilotların stratejilerini nasıl kullanacakları sorunu."

"Tüm hafta sonu gördüğünüz gibi aracı gerçekten geliştirdik ve daha sürülebilir, çok daha rekabetçi yaptık."

"Nelson’un hâlâ öğrenmesi, ve daha fazla yarış deneyimi olması gerekiyor. Bu yüzden muhtemelen onu daha agresif bir strateji ile yarıştırmak en iyi çözüm değil." dedi.

Hafif yakıtı işaret etmesine rağmen Symonds yarın yarışta güçlü sonuç beklediklerini söyledi.

Symonds "Önemli olan pazar ve geçen sezonun ve bu sezon şu ana kadar geride kalan yarışların ardından güçlü bir yarış sonucu istiyoruz. Tekrar yukarıda olmak güzel ve yarışlarda oldukça yaratıcı olduğumuz bir tarihimiz var."

"Burası da bir diğer örnek ve bu bize çok şey ifade ediyor. Önemli olan pazar." dedi.

“Renault "Hafif Yakıt" Olduğunu İşaret Ediyor” için 0 yanıt

Kimin ne olacağını bilemeyiz.Yalnız Renault iyi iş yaptı hiç tartışılmaz.Hafif kalksalar bile Alonso iyi iş yapabilir.McLaren lerin derece elde edebileceğini sanmıyorum(kırmızı bayrak sallanmazsa yarış ortasında).Derede derken podyumu kast ediyorum…

Ancak McLaren'in Türkiye'de olmasa bile Monaco'da gelişme gösterip daha iyi olacağına inanıyorum.Arkası da gelecektir.Ezeli rakibimizin iyi olması bizi de heyecenlandırır…

Tüm Macca'cılara selam…

Hepimiz keyifli bir yarış seyredelim….

alonso startta olmasa bile yarış içersinde BMW'lerden ve mclaren'ler atak yiyecek görürsünüz normal şartlarda alonso 7.olur bakın pat saymonds bile demiş hafifiz diye ilk pitler başlamadan reno pite girecek yani rai.mas.ve kub.'dan 5-6 tur önce Q2'de nelsonla başabaştı yani nelsonla yakıtları aynı seviyedeydi ama son seansta boş olunca nelson'a farkı attı yarın renonun podyuma çıkması çok zor.

öyle yada böyle, bence seyir keyfi güzel olacak bir start bekliyor bizi.
başka bir ayrıntı: alonso kendi evinde bombayı patlattı neredeyse.renk kattı, coşku kattı…

Starta ben Alonso nun yer kaybedeceğini sanmıyorum. Hafif depoyla kalkacak hem de iyi start alan bir pilot. Startta umarı Kimi yi geçerde arkasında tutar pite kadar. Startta Kimi geçilmezse kopar gider Alonso arkasındakileri yavaşlatırken.

fernandonun iyi bir iş çıkardığını kabul edelim ama renonun yarış temposu ve yumuşak lastikleri nasıl kullanacağını görecez

renocu arkadaşlar ben size fazla uçmayın derim. reno gelişim gösterdi ama şampiyonluk mücadelesi verecek seviyede değil. podyum ise şansa bağlı bence ön tarafta ilginç şeyler olursa alonso podyuma çıkar yoksa zor arkadaki araçlara baksana bmw ve mclaren zaten bu durumu açıklıyor saygılar…

hafıf mı yoksa gelısmıs mı yarın gorcez eger gelısmemısse zaten ferrarının nallarını toplarlar yada toplatırlar hersey yarın bellı

geliştiler tabi.bu ap açık ortada.yalnız 2.liği normal bir yakıtla almadılar.felipe,umarım ilk viraja ikinci sırada girebilir.

Renault'un geliştiğini nereden anlayabiliriz? Piquet'e bakarız. İlk 3 yarışta Piquet Q3'e kalamamıştı şimdi kaldı.

Renault'un geliştiğini nereden anlayabiliriz? Piquet'e bakarız. İlk 3 yarışta Piquet Q3'e kalamamıştı şimdi kaldı.

ne alakası zaten renault enfazla yakıtı alan bi depo ile en fazla turu atandı ve ataklarda en önce gidendi ama üç yarısta da iii pole elde etse idii iii yerlere geleceğindden eminim alonsa yarın en az 3. lüğü bıarkamayacağından eminim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir