Kategoriler
Formula1

Massa: "Schumacher ve Senna Aynı Seviyede"

Belçika’da basına konuşan Massa: “Michael ile birçok anım var ve çok iyi hatırladığım 1994 ben çocukkendi. Michael çok güçlü bir yarışmacıydı; şampiyonada liderdi ve Brezilya’da zaten ünlü olmuştu. Çünkü çok genç bir adamdı ve şampiyonada Ayrton Senna’nın önüne geçmiş, ona zor zamanlar yaşatıyordu.”

“Bu da onu Brezilya’da iyi tanınan biri yapmıştı. Michael’in Senna’dan daha hızlı olduğunu söyleyemem. Çünkü sadece Ayrton’nun sıralama performansına bakmanız gerekiyor. Ama ikisini aynı seviyeye koyabilirim”

2003’de test pilotu olarak Ferrari’ye dâhil olan Massa, 2006’da Schumacher emekli olana kadar Alman pilotla birlikte çalıştı.

Massa: “Michael en inanılmaz kariyere sahip, Formula 1’de eşi yok. Rekorları gerçekten inanılmaz. 20. yıl dönümü çok önemli ve buna ulaştığı için onun adına mutluyum. Ama galibiyet, pole vs açısından başardıkları, kaç sene sporda olduğundan daha önemli”

“Bu hafta sonu için ona ne dileyebilirim? Elbette iyi bir yarış çıkarsın ama benim arkamda kalsın”

“Massa: "Schumacher ve Senna Aynı Seviyede"” için 0 yanıt

massanın yariş performansının sıralama performansına göre neden geri kaldıgı belli mentaliteye baksana

Michael'in Senna'dan daha hızlı olduğunu söyleyemem. Çünkü sadece Ayrton'nun sıralama performansına bakmanız gerekiyor

senna yaşamını yitirmeseydi o sene geliişen williams ile bize gerçek sumi senna kapışmasını izletebilirdi ben halen sennanın f1de misyonunu tamamlayamadığını düşünüyorum şumiyi 5 şampiyonlukta bırakabilirdi
onlardan birini öne çıkaramadığımız gibi kafadan hızları eşitti de diyemeyiz birbirine yakın güçte araçları hiçbir zaman olamadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir