Kategoriler
Formula1

Menajer: Raikkonen Daha Güçlü Olacak

Kimi Raikkonen’in menajeri David Robertson, Fin pilotun 2007 şampiyonluğunun ardından 2008’de daha güçlü olacağını düşünüyor.

Robertson, Raikkonen’in bu sene yeni lastiklerine ve takımına alışmakta zorluklar yaşadığını ve gelecek sene onu mağlup etmenin daha da zor olacağına inandığını söyledi.

Robertson "Ferrari harika bir takım. Ferrari 3 sene sonra ilk defa kazandı. Michael ve bazı üst yetkili kişilerin gitmesinden sonra alınan bu başarı mükemmel."

"Herkes bize yanlış seçim yaptığımızı söyledi ancak ilgilendiğimiz tek kişi Jean Todt’tu. Ona tamamiyle inanıyorum ve çalışma şeklini biliyorum. O herkesten daha fazla çalışıyor."

"Eğer gelecek sene iyi araca sahip olurlarsa Kimi yenilmez olacak." dedi.

Robertson ayrıca Brezilya yarışında sürpriz şekilde şampiyonlukla ayrılan Raikkonen’in şampiyonluğunun oldukça değerli olduğunu söyledi.

Robertson "Onun menajeri olduğum için bunları demiyorum, dürüst olmak gerekirse en iyi pilot kazandı."

"Daha önce kazanmış olabilirdi eğer yarış dışı kaldığımız anlar olmasaydı. Eğer 2 defa yarış dışı kalmasaydık buraya gelmeden şampiyonluğumuzu ilan edebilirdik."

"Ancak yeni lastiklere ve takıma alışırken bunları yapabilmek mükemmel birşey. Onların yetişen oldukça mükemmel İngiliz pilotları var ancak ne olursa olsun bana göre bu sene şampiyonluğu haketmedi." dedi.

Robertson Monaco’daki kazanın kendileri için dönüm noktası olduğunu düşünüyor.

"Raikkonen bu şampiyonluğu haketti. O sezonun 2. yarısında en iyiydi. Bana göre onun için dönem noktası Monaco’ydu. Yaptığı hataya rağmen lastiklere alıştığını ve daha da kendine güvendiğini gördük."

"Kanada’ya gitti ve herşey daha da yolunda görünüyordu. Takım onu bu lastikler ile çalıştırdı ve mükemmel bir takım."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir