Kategoriler
Formula1

Whitmarsh, Risk Almadığı Söylenen Button'u Savundu

Bazıları McLaren’in gelecek sene için Hamilton’a neden yeni bir takım arkadaşı aramadığını -mesela Nico Rosber- düşünürken bazıları da takımın neden hâlâ 2012 için Button ile anlaşılmadığını sorguluyor.

Whitmarsh: “Fernando (Alonso) gibi Jenson da mücadele ederek tecrübe kazanmış ve gelişmiş, şimdi ise kokpitte biraz daha rahatlamış, zeki ve çok sakin birisi.”

“Onun her şeyini vermediğini veya risk almadığını düşünenler var ama soruyorum: ‘Peki nasıl oldu da onun bu sene Macaristan, Kanada ve Belçika gibi yarışlarını izledik?’

Whitmarsh ayrıca Button’u, şu an gridde Hamilton ve Alonso ile birlikte en iyi pilotlar olarak niteledi.

Whitmarsh: “Bu üçü kesinlikle her şekilde mükemmel. Onları kıyaslaması zor; aynı Picasso ve Van Gogh’u kıyaslayamayacağınız gibi”

Öte yandan kariyerinde şampiyonluğun eksikliğini hissedip hissetmediği sorusuna Mark Webber, Button’dan örnek verdi.

Webber: “Evet. Bir dünya şampiyonluğu kazanmak harika olurdu ama zor mücadelelerde çok özel zaferlerim var”

“Ne yazık ki kendimi iyi bir aracın içinde bulduğumda takım arkadaşım Sebastian’dı (Vettel)”

“Brawn’da Jenson’un böyle bir durumu yoktu. Rubens vardı. Yani muhteşem araçlara sahip olmuş birçok tek şampiyonluğu bulunan ama gerçek bir çekişmede olmamış pilot var”

“Whitmarsh, Risk Almadığı Söylenen Button'u Savundu” için 0 yanıt

tahir kesinlikle haklısın.alonsoyu birde martinle çalışırken görmek gerekli.bellide olmaz haa.bir gün bakmışsın alonso ve martin aynı yerde.şimdi ortalık yine karışacak ama ben diyorum acaba 2007 ron un yerinde martin olsa şu zaman kadar ne olurdu kimbilir.ufff düşünmesi bile heyecanlı.

webberden barrichelloya taş
eger webberin demeci ayrı bir haber olsa ve f1 haberleri türkiyede haber degeri taşisa başlık aynen böyle olurdu 🙂

Kendi pilotlarının yanında Alonsoyu da söylemesi seni de etkilemiş.Ben ise Martin Whitmarsh patronluğunda bir Alonso seyredememenin verdiği olumsuzluğu üzerimden atamadım.Şimdi sadece O'na saygı duymaktan başka çare yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir