Kategoriler
Formula1

Red Bull 5 Sene Daha Renault Motorlu Olacak

2007’den beri birlikteliği sürdüren taraflar 2017 senesine kadar birlikte çalışacaklarını duyurdular. 

Mevcut anlaşması 2012 senesinde bitecek olan Red Bull’un başka üreticilerle zaman zaman adı anılsa da yeni motor kurallarının gelecek olmasının ardından Renault ile görüşmelere başlandı.

Motor tedariğinin yanında Red Bull ve Renault, KERS ve yeni turbo V6 motorlar konusunda birlikte çalışacaklar.

“Red Bull 5 Sene Daha Renault Motorlu Olacak” için 0 yanıt

ne oldu zoruna mı gitti el nano. o beğenmediğin renault motoru aero dinamik açıdan en iyi motor. ve 1-2 pist hariç hiçde kötü değil. ayrıca hızlı pistlerdede bir şeyler yapabiliyor. bence red bull doğru bir şey yaptı.

bak kardeşim önce adam gibi hitap etsene hiçmi saygı yok sende içecek firması demene ne gerek var kimse ferrariye yada mclarene başka bir isimle hitap ediyormu ki kaldıki ferrari taraftarları(gerçek olanlardan bahsediyorum)en azından saygı duymasını biliyorlar sen kendi pilotunla yaşa hayatını nasıl bir fanatiksin sen yaa heryorumunda içecek firması ben şimdi alonsoya(kendisini ilk 3 içinde tutarım şimdiki f1 de) lakaplar taksam hoşmu olur kaç yaşındasın allahım sen kaç yıldır f1 izliyosun ççıkar şu at gözlüğünü tebrik et biraz

arkadaşım renoya motoru güçlendirmesi için hiç bir zaman izin vermediler, sadece dayanıksız bir kaç parçanın sağlamlaştırılması için izin verdiler. güçlerin eşitlenmesi konusunda renault izin istemesine rağmen bu izin hiç bir zaman verilmedi.sizin kadar bende f1 i takip etmekteyim 2005 ve 2006 yılında renaultun, şimdide renault motorlu redbulun rakiplerini alt etmesi sırf motorun renault olmasından dolayı zorlarına gidiyor galiba.

Önümüzdeki 5 senede Red-Bull böyle giderse F! seyircisi bırakmaz, Ferrari ben kendi organizasyonumu kuracağım der, Bernie de kalpten gider (nerde o günler). Alı size felaket senaryosu 🙂

yeni motorlara geçince reno motoru farkı kapayacaktır.

Güçsüz olabilir ama yakıt tüketimi ve sogutma konusunda en iyisi.

Sürekli ağladığı için iki üç kez motoru geliştirmesine izin verilmeseydi görürdüm reno motorlu araçları.İlk ona girince büyük bir sevinç kaplardı içlerini.Arada 60-70 beygirlik fark vardı.
Şimdi 30 beygirden bahsediyorlar.Yeni motorda böyle bir şansları olmayacak.Yine ezilecekler.

sen formula 1 i kaç senesinden beri izliyorsun? zamanında motor gücünün aerodinamikden daha önemli olduğu zamanlarda 92-97 yılları arasında o zmn williams ve benetton gibi takımlara senelerce en iyi motoru sağlayan renault (her sene yeni 1 motor üreten tek üretici) 6 sene üst üste şampiyon olmasını sağlamıştı bu takımların..

Kardeşim niye takıldınız bu güçsüz motor lafına ? Beygir gücü açısından düşük olsa da çekişleri daha iyi , patinajsız (sanırım 2010 kanada yarışında konuşulmuştu) ve de az benzin harcıyor . bu da beygiri eşitliyordur herhalde . ezip durmayın reno motorunu bence .

mercedes motor vermiyor. Ferrari en büyük rakibine motor tabiki vermeyecektir.

Geriye renault kalıyor. Şuan ki motoru pek iyi olmasada 1.6 V6 turbolarda renodan umutluyum.

Küçük hacimde renonun teccübesi çok fazla.

NOT: BMW keşke F1'e motor tedarik etmeye devam etseydi . O muhteşem motorla redbull şasisi neler yapardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir