Kategoriler
Formula1

Liuzzi'ye Singapur İçin Ceza Geldi

HRT pilotu, kalkışın ardından ilk viraja girilirken frenlemede aracının kontrolünü kaybetti ve şikandaki birkaç aracın karıştığı kazaya sebebiyet verdi.

Liuzzi’nin yanı sıra o kazada Nico Rosberg ve Vitaly Petrov yarış dışı kaldı; Sebastien Buemi ve Rubens Barrichello gibi pilotlar da araçlarına hasar aldı.

Yarışın ardından komiserler kurulu olayı inceledi ve Liuzzi’ye, gelecek yarışta uygulanmak üzere 5 sıra grid cezası verdi.

İtalya pilot Monza’da son sıradan kalkmıştı; Singapur’da da aynısı olması yüksek olasılık.

“Liuzzi'ye Singapur İçin Ceza Geldi” için 0 yanıt

abi liuzzi sondan öne doğru nası geliyor bi baksana , sanki 10 kişi geçecek startta . bence %99 hatalı liuzzi . ne varda o kadar hızla geliyor şikana ? sonlardan kalkıyosun az dur bi ilk viraj kasmasana ! sonra böyle olur işte .

Bir sonraki yarışta pitten kalkma cezası verebilirlerdi aslında. Adam zaten sondan kalkıyor neyine 5 sıra cezası veriyorsun.

Ayrıca adamın pek de suçu yok. Yanındaki sıkışmış, onu da sıkıştırmak zorunda kalmış bu da çime çıktıktan sonra iş biter zaten, o hızla yapacak hiç bir şey yok.

gülerim ben buna fia resmen dişine göre takım bulmuş ceza vermek için lan bu takıma 5 sıra cezası ile takımı değil kendini komik duruma düşünüyorsun tff'yi istifaya çağırıyorum ooopss karuştırdım sanırım ((:

aslında çok da suçlu değildi, sanırım solundaki araç sıkıştırınca çime taştı sonra da koptu gitti.. yani geçen yarış senna nın yaptığının yanında küçük bir hataydı bence. ama daha çok araca hasar verdi o ayrı…

Böyle durumlar için çok hafif.
Yarışı mahfolan araç sayısını dikkate almalıydılar. Tamam diskalifiye çekmek çok kolay değil fakat en azından puan silmeyi düşünmeliler. Çok salakça bir kazaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir