Kategoriler
Formula1

Hamilton Artık Vettel'in Şampiyonluğunu Kabul Etti

Bununla birlikte İngiliz pilot, şampiyonluk olmasa da artık daha fazla galibiyet almaya odaklandığını belirtti.

Hamilton: “İyi bir yarıştı. Tamamladım ve biraz puan aldım. Bu yüzden gerçekten şikâyet edemem”

“Kalkışta Michael (Schumacher) benim dışımdaydı. Aynalarımdan ona bakıyordum. Yani beni uykuda yakaladılar.”

“Bugün düzlükte biraz yavaştık. Bu da DRS Michael’i geçmemiz zorlaştırdı. Benim DRS açıkken bile düzlükte benden hızlıydı. Schumacher ile gerçekten mücadele etmek zorunda kaldım. Ama onun önünde bitirmem her şeyin iyi olduğu anlamına geliyor. Bu yarışma.”

“İtalya’da aldığım destek, hava, taraftarlar inanılmazdı. Gelecek sene buraya tekrar gelmeyi dört gözle bekliyorum”

“Şampiyonluk için Sebastian’ı yenmenin hâlâ mümkün olduğundan şüpheliyim. Şimdlik denizaşırı yarışlara bakıyorum. Heyecanlı olacaklar. Takım adına daha fazla galibiyet almaya odaklandım”

“Hamilton Artık Vettel'in Şampiyonluğunu Kabul Etti” için 0 yanıt

Oranı belirledin mi? %50 mi diyorsun yani? :)))))

Bak şimdi senin anlayabileceğin tarzdan konuşayım.Ferrari bu sene çekişlerde iyi bir araba.Startlarda en önemli olan şey nedir bil bakalım?Çekiş olabilir mi?Olabilir.Çekiş ve Kers ile iyi bir start almaması için hiçbir neden yok.Bunu Valensiyada Massa'danda izlemiştik bu sene.

2007 senesinde ALonso'nun yeteneğinin yarısına sahip olamayan adam pist üzerinde nasılda eziyet ediyordu değil mi çifte dünya şampiyonu olacak adama :))) Hatırlarmısın Alonso nasıl yalvarıyordu takıma beni öne geçirin diye.Ben hatırlıyorum :))))

tıpkı abudhabi'deki alonso rezilliği gibiydi ama bu yarış o yarışın yanında çok sıradan kalırdı bir çaylağı geçemeyen sözde çifte şampiyon ve yarış sonunda yaptığı el kol hareketleriyle yaşadığı pskolojik travmayı bizlere yansıtıyordu. Tarafından sık sık servis edilmesinin çok önemi olayacaktır bu durumun nasıl olsa bu mücadele Lewis'in geçişiyle sonuçlandı.

"İtalya'da aldığım destek, hava, taraftarlar inanılmazdı. Gelecek sene buraya tekrar gelmeyi dört gözle bekliyorum"

Şu kadarını söyleyeyim Lewis eğer bir gün Ferrari'ye giderse,
tifosiler ona tapar.
Onun için çıldırırlar.
Sonra tekrar taparlar.

————————————————————–
Mevcut 1. pilotlarının sadece finişi geçmeye çalışan tarzı bu sporun en fanatiği olan tifosileri oldukça uyuşturuyordur.

Bu yarışla beraber Hamilton'un Alonso'nun yeteneğinin %50'sine bile sahip olmadığını görmüş olduk.Altındaki kötü arabayla Alonso startta 4.'lükten 1.liğe yükseldi ve Hamilton'u gerisinde tutmayı başardı.Button Schumacher'i tek seferde geçerken Hamilton 25 tur arkasında kaldı.Artık mclarenciler Hamilton'un Alonso ile boy ölçüşemeyeceğini kabullenseler iyi olur.

spa2000 adlı şahıs durmadan puan durumu paylaşıp duruyordu.Ben de paylaşayım da gerçekler ortaya çıksın dedim 🙂

Puan Durumu

1.Vettel
2.Alonso
3.Webber
4.Button
5.carl

Arabalar:1.Red Bull,2.McLaren,3.Ferrari.

Favoriler arasında açık ara en kötü araba Ferrari'de.Sert lastikler ile 1 saniye yavaşlar.Ama Alonso şampiyonada Webber,Button,carl'dan önde ve 2. sırada bulunuyor.Eee araba kötü olsa da yeteneğe sahip pilotlar diğerlerinden fazla şeyler çıkarabiliyor.carl gibileri de bütün yarış downforce'u olmayan bir arabayı geçmeye çalışır…

Sen Amerika 2007 yi unutmuşsun sanırım bir yerden edin aç izle ustaların ustası değil çaylakların çaylağının nasıl savunma yaptığını ve çifte telli şampiyonunuzun pit duvarına aracını nasıl sürdüğünü hatırla hafizan tazelensin.Hamiltonun önündeki 7 (yedi,seven) dünya şampiyonluğu olan Schumayer.ikisini ayırt edebilecek mantık varmı sende ?

Kalitesiz adam mı?Schumacher için mi?Ayrıca sen buna pist dışına uçmak diyorsan Heidfeld'in Almanya'daki kazasına bak da öyle pist dışına uçtu de.Senin yorumların kalitesiz.VE AYRICA TEK GEREKSİZ DE SENSİN.TERBİYESİZ.

Neyin esamesini okuyorsunuz anlamadım son zamanlardaki en güzel ikili kapışmayı böyle holiganlığa çevirmenin anlamı nedir Allah aşkına.Zaten drs denen illeten bıkmışken böylesine güzel savunma sanatı veren bir pilotu ve onu limitlerinde geçmeye çalışan bir pilotu eleştirmenin anlamı yok.
Schumi yanlış hiç bir şey yapmadı sadece kaçıncı turdu hatırlamıyorum Curva Grande de biraz Lewis i çimlerin üzerinde gitmesine neden oldu ki orada ikili mücadelellerde avantajlı olacak dış çizgiyi tutmuşyu.Hali ile normal çizgisine dönerken lewis çimlerin üstüne gitmek zorunda kaldı.
Mercedes bugün gördük ki düzlüklerde eşsiz bir hıza sahip lakin en önemli unsur olan virajlarda hızlı olma durumunda ise remsen nal topluyor.Kalan yarışlarda Schumiden podyum beklemek biraz hayal olur .Yağmur çamur gibi koşullar olmadığı müddetçe tabi.

alonso mu yanar döner 😀 ah işte sizin porbleminiz elinizde fırldak gibi topaç gibi günümüzde beyblade gibi adam var yuh

2 gün önce schumi'ye laf atıp sallayıp duruyordun.Bugünde gelmiş ustaların ustası mı diyorsun.Aynı pilotun gibi yanar dönersin.

yarış boyunca kumanda masası sürekli hamiltonu gösterdi efsane şumi ile beraber öyleki

görsünlerde nasıl bir hezimeti yaşıyor anlasınlar diye..

çıkmış hala adam agresifmiş …soğukkanlı imiş sinirlerine hakim olmuş…,

pistte bir o yarışıyormuş…))) ben ve tüm şumi fanları ve tüm dünya bu anlatıklarınıza farklı noktalardan kahkahalar patlattı.

gördük ağlamalarını..pit duvarına onlarda fiaya.. işte mc laren böyle adam geçebiliyor hile ve oyun ile.

geçen sene habire bilmem kim dergisi cilt sayfa diyen arkadaşlarımız bunları da arşive kaydedin ki, sizlerinde bizlere yaptığı tipten temcit pilavı gibi

sık sık servis edilecek tarafımdan….))))

ustaların ustası şumi pistde önce hamiltona sonra yarış komitesi ve dünyaya dediki beni iyi tanıyın

kralınız gelse geçemez daha ölmedim

şumiyi tebrik ediyorum

gelelim namıdeğer sürüş stilli çaylak hamiltona çaylak diyorum şuminin yanında resmen çaylağı oynamaya çalıştı.

telsiz mesajları

–hamilton –bu adamı geçemiyorum beni kurtarın
–ron dennis–merak etme oğlum hemen o yaşlı kurdu yolundan çekiyorum tıpkı Alonsoyu ortadan kaldırdığım gibi..

–hamilton büyüksün babacığım

bu ne aciz bir yarış hani hamilton uçuyordu kaçıyordu ve sürüş stili dillere destandı.

aynı takibi yıllar önce şumide istanbulda Alonso ile yaptı ama açıp telsizden bana yol versinler demedi.

alınsize pit duvarı ile adam geçen bir pilot bunuda o güzel arşiv saflarınıza not edin.

Diaz iyi start aldı,hamilton ağlayıp öndekini ancak yarış komitesinin yol verdirtmesi kararıyla geçmişti..

diyebilirsiniz Alonsoda massayı almanyada böyle geçmişti evet aynen böyle geçti durumu anlamınız açısından yazıyorum

aradaki fark ise mc larenin bir ilke imza atıp kendi takımı dışında bir pilotttan yol istemesi.

Alonso pit duvarına sesleniyor

söyleyin şu petrova kenara çekilsin yok böyle bir komedi.

sevgili arşivci mc laren fanları…

yazık yazık

Ne alaka arkadaşım.Yukarda bir arkadaş yazmış.Hamilton'un setubu tüm pisste kendisini hızlı yapıyordu ama düzlüklerde yavaşlatıyordu diye.Aynı hamilton 300 mt. Drs alanında(Monaco)Geçmedi mi?.Msc aracın gücünü bildiğinden az df ile yüksek süratlere çıkıyordu.Hamilton Drs ile anca onunla aynı hızda gidiyordu.Msc'nin Yüksek top speed'i ile tek yapması gereken İçeriyi kapatmaktı.
Ha illa taraftarlık yapmak istiyorsan o senin bileceğin iş.

Doğrusu tabii ki de şöyle olmalı:

1- Gönüllerin Fatihi Alonso:172
2- Gönüllerin Fatihi Alonso:172
3- Gönüllerin Fatihi Alonso:172
4- Gönüllerin Fatihi Alonso:172
5- Gönüllerin Fatihi Alonso:172
.
.
.
.
.
24- Hamilton: 0

Geçen yıl bazı arkadaşlar sürekli puan tablosunu yazıp hatırlatmada bulunuyorlardı.Şimdi yazmaya üşeniyorlar galiba , ben yazayım da hatırlasınlar.
1. Vettel 284
2. Alonso 172
3. Webber 167
4. Button 167
5. Hamilton 158

Lewis'in yarıştığı ayarlar turun tamamı için onu en hızlı yapıyordu fakat düzlükte bu ayarlar onu yavaşlatıyordu. Lewis'in MSC'yi geçemeyip Button'ın ilk denemesinde geçmesine gelince, MSC'nin lastikleri eskimişti ve Lewis hafif çime taşınca Button bundan faydalanıp önce onu, ardından MSC'yi geçti. Eğer Lewis çime taşmasaydı onun o tur içinde MSC'yi geçip geçemeyeceğini kimse bilemezdi. Ayrıca Lewis pit duvarına ağlamadı, MSC hatalı savunma yapmıştı. Bu nedenle uyarılar aldı. Hala bunlarla yetinmeyenler açsın Monaco'da Lewis'in MSC'yi geçişini izlesin. Benim yazdıklarımdan da MSC'yi küçük gördüğüm anlamını çıkarmayın. O efsanedir. Sadece Lewis'e 2. sınıf pilot diyenlere anlam veremiyorum.

mclaren hamiltonu şumiden kurtarmak için erken pite alabilirdi.monza gibi bir yerde 28 tur petronas yazısını okuttular.Mesela aklıma ilk gelen örnek valensiya.Orada hamilton massanın arkasında takılı kaldı ve ilk pitleri başlatıp yeni lastikle hızlı turlarla ilk pitler sonrası massanın önünde yer aldı.Şumiden önce yaklaşık 16.turda pite gelseydi muhtemelen şuminin önünde çıkardı.Takım hamiltona güvendi nasılsa geçer dedi.Kendisinden 1 saniye daha yavaş aracı havada karada geçeceğini zannettiler bence hata yaptılar.Yarıştan önce şef mühendis prew açıklama yapmış ve hamiltonun agresif tarzını destekleyip övmüştü.Hamiltonun bu tarzıyla şampiyon olduğunu söylemişti.Belki de bu yüzden hamiltonun tarzını konuşturmasını beklediler.Pitstopla geçiş yapmak yerine pistte geçişi öngördüler.

schumacher ile hamilton ın rekabet etmeleri schumacher adına ne anlam ifade ediyor bilemem ama bildiğim bir sey varki uzun süredir f1 izleyen biri olarak schumacher sennaların prostların döneminden gelen efsane bir isim yakın zamandada hamiltona benzer bir pilot la bir çok mücadeleler icine girdi o pilotun isim eskiler bilir juan pablo montoya dır hamilton kadar agresif ancak bi o kadar problemli bir adam lafın özü bu adam kariyeri boyunca farklı özelliklerde o kadar üst düzey pilotlarla rekabet halinde olduki bu mücadeleyi bu kadar abartmak yersiz.sadece şu acıdan anlamlı buluyorum eline rekabetçi bir araç verilirse halen çocuğu yasındaki pilotlarla bas edebilecek durumda olduğunu gösterdi.fanatizmden uzak teknik açıdan bugün kü yaptığı savunmayı değerlendirebilecek biri schumacherin yapabileceklerinide görebilir.soruyorum bugünkü pilotlar 43 yaşlarına geldiklerinde halen su anda kullandıkları araçları kullanabileceklermi??? efsane olmanın sırrı burada bu yüzden efsane nin olduğu yerde hic bir sey beni sasırtamaz.

Kalitesiz Hamilton 2.si ise Hem KERS,DRS var ve hala schumacherş geçemedi ya hadi schumidede KERS vardı kaldıki DRS o zaman niye geçemedi Schumacheri..Yani sen boşuna kendini yorma sen öye bil.Hamilton ne dedi schumacheri geçmenin bir anlamı yok dedi..Bunu basit birşey olarak gördü ama tırtladı.fıssss diye söndü..Schumachere adeta bırak geçsin dediler onu gafil avladılar bir anlamda schuminin stili böyle ancak senin gibiler yüzünden hamiltondanda soğuduk..kendisinin monacodaki yaptıklarını çabuk unuttun heralde

böylesi güzel bir mücadelenin tadını çıkarmamız gerekirken konuşulanlara bak. her iki taraf içinde diyorum. yazık vallahi. bu hafta sonu schumi-lewis çekişmesini görünce yorum yapayım dedim. yine aynı yine aynı. kalın sağlıcakla arkadaşlar. biz güzel bir çekişmenin bile sonunda onun da içine etmeyi becerebiliyoruz. hepimize tebrikler.

Böyle mükemmel bir mücadeleyi bize sahneleyen adamlardan birine ''çirkef'' diyorsun. Sen Formula 1'i nasıl izlemek istiyorsun arkadaş ? Ne kadar kırılgan tiplersiniz be, bu spor tekerlek tekerlege vuran adamları yaşadı neyden bahsediyorsun ? Hamilton ve Schumacher bize sezonun en güzel dakikalarını yaşattılar, sonuç ne olursa olsun, işte Formula 1 budur. DRS saçmalıgıda bozamadı bu güzel mücadeleyi.

Yani ''objektif'' olmak denilen olayı keşke ögrenebilseniz. Ama senin için bu saatten sonra zor.

-Burdaki arkadaslar yaris izlemedi mi yahu ????
-Lewis DRS ile bile mercedes in yanina geldiginde mercedes hizlanmaya devam ediyordu
-Schumacher in telsizine gelen uyariyi da mi duymadiniz
-Bu sekilde surersen 20 sn yiteceksin demediler mi
-Lewis hakketen soguk kaldi da kaza yapmadi
-sonunda da gecip 10 sn fark atti schumacher e yaris sonu
-1-2 tur daha olsa Alonso yu da gecip podyumdaydi
-Izleyip de gormeyenler tekrari izlesin yarisin bence

hahahahahahaha hani noldu senin agresiflik örneğin, gurur duyduğun agresiflik bugün….
eee papaz her zaman pilav yemez. Agresiflik öyle olmaz böyle olur…
Bak Button ne güzel geçti hemencecik. Çirkefe çirkefçe cevap vermek lazım mış demek ki bazen. 🙂

Ne dersen de Schumi o berbat araçla Lewis i piste gömdümü

G-Ö-M-D-Ü:)

Ki mercedesin elinde tek şey hızıydı bu bile Lewis i gömmeye yetti 🙂

Birde araç yarış kazanabilen bir araç olsa o motoru ile ne olur 🙂

Schumi 8.Şampiyonluğunu Lewsi te takımlar kaza şampiyonluğunu alırdı 🙂

Sorusu olanın sorusunu alırım gereksiz olanlarında aklını:)

Lewis, sinirlerine çok iyi hakim oldun bu gün. shumi yerini korumak için şirkefleşti baya bir ve sen soğukkanlılığını korudun. Sen bu gün şampiyon gibi sürdün ama shumi , shumi gibi sürdü yapacak birşey yok.

Bir ara yaptıkları yettemedi aracı senin üstüne kırdı. pist dışına uçtun iyi toparladın allahtan.

Sert lastiklerle çok iyi fark kapattın bu arada. Button da çok iyi yarıştı.

Araçtaki sorun artık çok belli ilk 10 tur.

Neyse seneye bu problemi çözersek çok iyi bir araca sahip oluruz ve kalitesiz adamları geçmek zorunda kalmayız.

Bu sene hala takımları kazanma şansımız var, o şans az da olsa.

-arkadaslar
-lewis bu sezon sorun yasasa da halen en iyi pilot benim gozumde
-bir adam sampiyon olamiyorsa 2. yada 5. olsa ne farkeder
-o sampiyon olmak icin suruyor
-sampiyon olamadigi durumda da kacinci oldugu ile ilgilenmiyor
-tarihe de bakarsaniz sadece sampiyonlari yaziyor
-Vettel bu sezon basini alip gitmesiyle Monza gibi en zayif olduklari yerde pol ve yarisi da aldiklari durumda
-lewis de ne moral kaldi ne de hirs
-boyle adamlar kazandikca cosarlar

Schumacher ile Hamilton un yarış içindeki en hızlı turları arasında 1 saniyeden fazla fark var
Kaç tur arkasında kaldı gerisini siz düşünün

Daha fazla agresif olsa o telsiz konuşmasını yapmaya hakkı olmazdı bence iyi geçemedim söylede yavaşlasında geçim..Şükretsin Schumacher hiç DRS kullanamadı..zaten virgindi sanırım tur bindirirken hava koridorunu kulllandı ve fark fazlaydı atak için yani uzun lafın kısası Hamilton Schumacheri bileğinin hakkıyla geçemedi

her demecinde benim için yarısmak,bırakın kapısalım vb sözler kullanan hamilton keske bugün her zaman oldugundan daha da agresif olsaydın Schumacheri güzel bir şekilde geçseydin.sakın schumacheri geçmeyi basarabildigini falan da düşünme.usta telsizden gelen uyarılardan sıkıldıgı için sana yol verdi

her demecinde benim için yarısmak,bırakın kapısalım vb sözler kullanan hamilton keske bugün her zaman oldugundan daha da agresif olsaydın Schumacheri güzel bir şekilde geçseydin.sakın schumacheri geçmeyi basarabildigini falan da düşünme.usta telsizden gelen uyarılardan sıkıldıgı için sana yol verdi

Hamilton Monacodan itibaren aşırı agresifleşti zaten Monacodaki Massa ile olan temasta Hamilton Massaya şükretsin yoksa kerbe otururdu.Massa resmen onu götürdü

Bence Griddeki En iyi pilotlardan bir tanesi gibi görünmüyor..En iyi pilotlar Bence Kötüyle en iyi almayı bilendir (Schumacher-Button-Alonso-Vettel-Rosberg)

2007-17 puan farktan kaybetti.
2008-Sezonun en iyi aracıyla son 300 metrede şampiyonluğu aldı.Sene boyunca aldığı cezaları haketti.Raikkonen'in lastik Fernando'nun araç yetersizliği kendisini Massa ile başbaşa bıraktı.
2009-Sezon başlamadan çok büyük konuştu.Sene içerisinde aldığı 3-4 sonuç hariç ,kötü bir araçla neler yapabileceğini yada yapamayacağını gösterdi.
2010-Belçikaya kadar öyle yada böyle iyiydi.Sonra kayboldu.Acemice hatalar yaptı.Baskıya gelemiyor.
2011-Menajerlik şirketi bu çocuğun sonu olur demiştim.Sezon bitmeden 3-5 tane ciddi olaya karıştı.

Bunun yanında verdiği demeçler,biraz burnunun havada olması gibi eksileri…
Kendisine Rap çi havaları vermesi.
Hollywood-kid havaları…

Başka pilotlar için söyledikleri.
Ve bugün yarışta yaşananlar.

Yinede griddeki 5 iyi pilottan biri.(Alonso-Vettel-Schumi-Button).

ben başka bir konuya değineceğim. uyuklama hadisesi ile alakalı.

SC'nin çıkacağı turda ascari'den çıkıp parabolica'ya yaklaşan alonso ve vettel, arka arkaya viraja dalarken hamilton daha düzlüğün ortasına yeni gelmişti. ve virajı dönüp start çizgisinden geçerlerken, hamilton önündeki ikilinin tam 1,5 saniye gerisine düşmüştü. hamilton resmen, startta vettel'in arkasından başlama hakkını kötüye kullanmasının ardından, SC'nin hamilton'a vettel'i yakalaması ve geçmesi için vermiş olduğu 2. şansı da tepti elleriyle.

bugün hamilton 2 kez fırsatı geri çevirdi. birincisi startta uyukladı, ikincisi SC'nin ardından başlayan startta bu kez rüyaya dalacak kadar uykuya daldı.

"Kalkışta Michael (Schumacher) benim dışımdaydı. Aynalarımdan ona bakıyordum. Yani beni uykuda yakaladılar."

konsantrasyon eksikliği gayet açık. umarım sezonun geri kalanında McLaren taraftarlarını sevindirmek için bu sorunuda aşarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir