Kategoriler
Formula1

Brawn "Montezemolo Alonso'ya Hayır Demiyor"

Ross Brawn, Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo’nun yaptığı Alonso yorumlarına farklı bir bakış açısı ile yaklaştı.

Montezemolo geçtiğimiz günlerde Raikkonen-Alonso ikilisinin kendilerine zarar vermekten başka bir şey olmayacağını söylemişti.

Montezemolo’nun bu yorumları Alonso ile ilgilenmedikleri söylentilerine neden oldu ancak Brawn farklı düşünüyor.

Brawn "Başkanın yorumları ilginçti. O "Alonso asla Ferrari’de süremez" demedi. O Fernando ve Kimi’nin aynı takımda olmasının mantıksız olacağını söyledi." dedi.

Kimi Raikkonen ve Ferrari anlaşması 2009 sezonu sonunda bitiyor ancak henüz anlaşmanın yenilenip yenilenmeyeceğine dair bir işaret yok.

1982 Dünya Şampiyonu Keke Rosberg ise Alman TV’ye yaptığı açıklamada, Raikkonen’in 2010’da emekli olabileceğini söyledi.

Brawn ayrıca Montezemolo’nun iki yıldız pilotu kontrol etmenin zor olduğunu düşünmesinde haklı olduğunu söyledi.

Brawn "Benim deneyimlerim bir çok iyi pilotun ve onu destekleyen 2. pilotun olmasının daha iyi olduğunu söylüyor."

"F1 tarihine bakın. Senna-Prost: ciddi problemler. Alonso-Hamilton: ciddi problemler. Ve bunu çözmenin bir yolu yok." dedi.

Brawn Honda’nın iyi bir araca sahip olduğunda Alonso’yu lider pilot olarak görmekten mutluluk duyacağını söyledi.

"Bu seviyeye ulaştığımızda en iyi pilotlardan birisine sahip olmamız gerekecek."

"Alonso’yu istediğimizi söylemiyorum. Şu anda Formula 1’de geri kalanlardan sadece 2-3 pilotun daha iyi olduğunu söylüyorum ve Alonso bunlardan birisi." dedi.

“Brawn "Montezemolo Alonso'ya Hayır Demiyor"” için 0 yanıt

şöyle bişey söyleyeyim orada schumacher bulunduğu müddetçe mümkün değildir hadi diyelim geldi bize alonso'nun yapısını tüm gezegen biliyo üstelik schumi var rai eee yok bizler tifosi olarak takım ruhuna önem veren bi camia olarak hiç ihtimal vermiyorum geçin bunları kaldıki maccadaki olayları biliyoruz sanmıyorum-m-m

alonso 2009 hondada yada aynı devam ederse toyota da iyi iş çıkarabilir.ama tabi renault gelecek sene için umut verirse kalabilir.Bana göre kalmayacak.sezonda her yarış başka şeyleri ortaya çıkarıyor görücezz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir