Kategoriler
Formula1

Briatore'den Vettel'e "Red Bull'da Kal"

Vettel’in Red Bull ile uzun süreli bir anlaşma imzalamış olmasına rağmen Alman pilotun bir gün Ferrari’ye geçeceği yönündeki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor.

Bununla birlikte daha önceki açıklamasında Vettel ve Fernando Alonso’nun iyi bir ikili olmayacağı, takımı zayıflatacağını söyleyen Flavio Briatore, Alman pilot için Red Bull’un en iyi seçenek olduğunu ifade etti.

Briatore: “Ferrari elbette büyüleyici bir takım ama (Vettel) nerede kazanabiliyorsa oraya gitmeli”

“Ferrari’de bir pilot olarak daha fazla sorumlulukları olacak ve baskı da çok yükselecek.”

“Fernando bununla, oldunlaştığı için başa çıkabiliyor.”

Vettel’in takım arkadaşı Mark Webber için ise Briatore: “Her sporda bir ‘1 numara’ vardır. Formula 1’de şu anda bu Sebastian. Ama Mark, dünya şampiyonasında 2. sıra için mücadele ediyor.”

“Bu, küçümsenecek bir başarı değil. Çünkü Michael Schumacher’in takım arkadaşları bunu sıkça başaramamıştı”

“Briatore'den Vettel'e "Red Bull'da Kal"” için 0 yanıt

:DDDDhaha hay sen çok yaşa bunların yorumlarını okuyup geçicen hatta ben bunun ve bi kaç kişinin daha ismini gördünmü okumadan atlıcam:Dçünkü boşa vakit kaybı

ahmet kardeşim weber bilhassa 2010da aynen 2007 alonsonun durumuna düşmüştür.yani takım webere karşı durup vetteli desteklemiştir.2010 türkiyeden sonra araç ayarlarının tamamı 2011 aracın yapısı tamamen vettele göre yapılmıştırki bunu bariz sende görüyorsun.ama işine gelmiyor.daha 2011 ingiltere yarışında neler olduğunu gördük .weber vetteli maymuna çeviriyordu neredeyse ama aynen lewisin ron babası gibi vettelinde marko babası devreye girip webere atak yapmamsını söyledi doğrumuyum?

Vettel-Alonso ikilisinde kimin zayıf halka olduğu belli. İkinci şampiyonluğunu eze eze kazanmak üzere olan, momentumu arkasına almış, genç ve dinamik Vettel mi, yoksa malum zihniyetin büyük beklentilerine rağmen 2 senede Ferrari'de herhangi bir başarısı olmayan( ki benim gibi hakikati görebilen arkadaşlar için tabii ki şaşırtıcı olmadı) ancak Nelson Piquet gibi, kaza geçirmiş Massa gibi pilotların yanında parlayabilen, eşit koşullarda(2007 gibi) saman alevi gibi sönen, kariyerinin son demlerine gelmiş Alonso mu? Cevab belli.

Aslında bu adam Ferrari' nin başına geçerse kesinlikle başarılı olur. Karakteri uyuyor, ne bileyim bencil, başarı için herşeyi yapabilecek bi tip. E bu da gereken bişey sonuçta binevi rakiplerle savaş, herşey mübah…

briatore haklı beyler şu anki mevcut takımlar arasında en iyisi redbull. Alonso'nun dediği gibi şampiyonluk kazanmasamda ferraride yarışmak bir onur mevzusu hikaye bence. Herkes yarıştığı takımlarla değil şampiyon olduğu takımlarla hatırlanır

bunun meali şöyle olacak:

sen redbulda kal ben ferrarinin başına geçince alonso ile birlikte sana dünyanın kaç bucak olduğunu göstereceğim diyor.iyi araç iyi pilot ve iyi bir strateji ile gününü göstereceğim diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir