Kategoriler
Formula1

Singapur'da Mesai Yasağı Skandalı Sürüyor

Formula 1’in kurallarına göre aracın herhangi bir operasyonuyla ilgili hiç bir elemanın, belli bir süre aralığında piste girmesi yasak.

Singapur’daki farklı zamanlama nedeniyle bu süre Cumartesi günü 09:30’da başlıyor ve 16:00’da son buluyor.

Bununla birlikte FIA, bu üç takımdan pazarlama elemanlarının -ki FIA bunların, aracın operasyonuyla ilgili olduklarını söylüyor- belirlenen süre içinde pist içinde olduğunu yazdı.

Takımlar bu ihlâli senede 4 defa yapabiliyor ve bunlarda ceza almıyor. 2011’de Mercedes bu hakkı ilk defa, Virgin 2. defa ve Red Bull ise 3. kez kullanmış oldu.

Dün de Scuderia Toro Rosso, Franz Tost’un padoğa çalışmalar için erken gelmesi nedeniyle bir hakkını kullanmıştı.

“Singapur'da Mesai Yasağı Skandalı Sürüyor” için 0 yanıt

Bazıları taraflı bile demiş şaka yapıyorlar galiba. Bazı takımlar çalışmak için değil çalışma saatlerinden erken gelerek kuralı delmişler (Toro Rosso) buda senelik 4 gece mesaisi hanelerine işlenmiş bu kadar basit.

Arkadaşlar takımların istedikleri 4 hafta sonu fazladan çalışma hakkı var bunları genelde cuma günü antremanlarda kaza yapmış araçları sıralamara yetiştirmek yani tamir etmek için kullanıyorlar fakat burada öyle bir hak kullanışmak istenmemiş elemanlar pistte girdikleri için fia siz bu hakkınızı kullandınız şeklinde bir ceza vermiş araç üzerinde çalışmadılarına hakkın boşa kullanılması bencede bir sıkandal

Hani burası Formula 1 ya. İnsan hiç mi dikkat etmez. Biri gelir erken çalışayım diye, kurallardan bihaber mi? Diğerleri adamlarını gönderiz, satine bakmaz mı?

2010 Monaco'da Schumacher'e, Alonso'yu geçme demeyen pit duvarı nasıl bir skandala imza attıysa, burada da durum aynı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir