Kategoriler
Formula1

Prost: "Vettel ve Alonso, Hamilton'dan Daha İyi"

Red Bull Pilotu Sebastian Vettel, Japonya’da bir puan da alsa şampiyonluğunu ilan edecekken Fernando Alonso, şu an için klasmanda 3. sırada yer alıyor.

L’Equipe’ye konuşan Alain Prost, Sebastian Vettel ve Fernando Alonso’nun şı anda Lewis Hamilton’dan daha iyi pilotlar olduğunu ifade etti.

Prost: “Çok agresif. Menajerinin onu biraz sakinleştirmesi lazım. Çünkü inanılmaz bir yeteneği çürütüyor.”

Öte yandan Eski pilotlardan Johnny Herbert, Lewis Hamilton’un son zamanlardaki hareketlerinin McLaren’deki koltuğuna mal olabileceğini düşünüyor.

Zaman zaman F1’de komiserler kuruluna dâhil olan Herbert, Pazar günü Singapur’da Hamilton-Massa kazasında Brezilyalı pilotun tarafını tuttu.

Herbert: “Brezilyalı, yarışın ardından kızgın olmakta fazlasıyla haklı.”

Herbert, Hamilton’un olaylara karışan hali devam etmesi halinde takımında fazla barınamayacağını öne sürdü.

Herbert: “McLaren’in onu elinde tutmak isteyeceğine eminim ama eğer (Hamilton’un) hataları çok şeye mal olursa, sadakatleri zayıflayabilir”

“Prost: "Vettel ve Alonso, Hamilton'dan Daha İyi"” için 0 yanıt

VALLAHİ, her böyle yazıştıktan sonra, konu uzadığında ben sonunda pişman oluyorum.

Zaaflar tabi ki var birde sert bir mizaca sahibim. İnan bilmişlik taslama yok, insanların veri, bilgi olarak gelişmesini çok çok çoook isteyenlerden biriyim bende yazdıktan sonra geri çekilip baktığımda yanlış, ağır buluyorum bazen halimi. Fakat bazı şeylere anlık çok kızıyorum, kontrol kayboluyor.
HAŞA üstadlık meselesi asla yok nasıl olsun ki insanlara birşey sunamadıktan sonra. Üstadların takipçisiyim ancak şu günlerde.:(
Birde bazılarına dediğim gibi inan çok kızıyorum elde olmadan şu kadar yıldır var şu iki site, az da olsa çeşitli medyada nadirde olsa köşe yazısı yazan, gazeteci, yarışçı felan da var insanları halen sırf haber içerikli bile olsa geliştirmemesine çok şaşıyorum. Süregelen durum devam edip duruyor herkes de biliyor ki geri çekiyor bazı insanları bunlar. İnan şahsını bunlardan tenzih ederim. Ama işte böyle olanlar yüzünden ayırdedememezlik oluşuyor. Neyse uzun bunlar, çok da gerekli değil herkesin bildiği şeyler.
Şu son dönemlerde, yılda çok vakit ayıramıyorum diğer türlerden yarışları bile pek takip edemez oldum en son ne zaman simülasyonda turladım onu bile netleştiremiyorum. Kenara not edilen, başlanıp da yarım kalan o kadar çok mesele, teknik vs konu var ki anlatamam. Çoğunun devri geçip gitti belkide. Bende de böyle bir zaaf var başlanılanı bitirip bırakamıyoruz zaten çok çok fazla şey var paylaşılması, fikirlere sunulması gereken. Buralardaki önemli yorumları felan da kaydettiğim, bahsettiğim şeylerle ilgili o kadar çok notepad oluştu ki satırlarını sayamam. Misal şu burundan sarkan kablo meselesini yazalım dedik başladık kaldık o kadar. Zaten yıllardır motorsporları alanında hizmet de oluşturalım diye web tasarıma yönelik firma projem var ki bir türlü gerçekleşmedi tabi. Ali Ünal çok değerli bir insan. Daha fazla istifade edilebilse keşke ama malum işte.
Ben blog'dan çok şöyle teknik ağırlıklı olabilsem, supersportlar, F1, diğer motorsporları, makinelerin dünyası ile ilgili bir platform oluşturmak hayaliyle yandım çevremden de baskı oldu ama olmadı bir türlü işte soyunamıyorum şimdide. Böyle de içim içimi yiyor. Olabildiğince tanıştığım insanları gazlıyorum artık napiyim.:) Birde bu site tarzının emeği yutucu bir tarafı var gibi geliyor bana arkadaşlar oturup yazsalar bile kaybolup gidiyor bir süre sonra. Motorlar konusu aslında yapı bilmiyorum daha sunuma yönelik olsa devamı el birliğiyle getirilebilecek bir şeydi. Diğer site misal yıllardan beri teknik ağırlıklı arkadaşların aşkı ile yürüdü ama işte onlarda soğudu, kayboldu gitti sonraları. Neyse uzun konular bunlar. Kahve içme rahatlığında konuşmak lazım buradaki konuları.:)

Sende biraz farklı ol arkadaşım yahu vazgeç tüm duygularını şuraya dökmekten. 😀
Haydi selamlar.

bizim gibi avamdan insanların burada yazdıklarıyla eleştirdiği insanlar f1 e mal olmuş f1 in f1 olmasını sağlamış insanlar…altın çamura düşsede yine altındır…yazdılarımı biraz daha pozitif önyargısız bakarak değerlendirsen bence böyle yazmazsın. ben prost beş para etmez ciğersiz bir adam demiyorum. bu habere konu olmuş cümleleri ile alakalı bir değerlendirme yapıyorum. ve söylediklerimin doğru olduğunu düşünüyorum. hamiltonun çok önceleri alonso için kullandığı ifadeler bana göre prostu rahatsız etti. zira orada dolaylı olarak hamilton kendini sennaya benzetti. prost her ne kadar sennayı sevsede bence ondan daha büyük bir pilot olarak görülmektedir. işin aslı kim daha iyidir konusunda mazisi bu kadar iyi pilotları ben kıyaslamayı ve biri diğerinden daha iyidir demeyi şahsen anlamsız buluyorum. cimbommu daha büyük fenermi daha büyük muhabbeti gibi birşey…
prostun habere konu olan pilot kıyaslamasına da katılmıyorum. kaldı ki porst şu anda demiş. şu an itibariyle de olsa olay neticeye bakarak değerlendirilecek se ki haklı olabilir hamilton vettel ve alonsoda geride doğrudur. ama yarış ta olaya renk katma sürüş hız risk alma gibi konulara bakarsak hamilton bu sene sürüşüyle izleyenlere zevk veren bir pilot…
nba yde 1960 lı yıllarda basketbol oynamış wilt chamberlain isimli bir basketbolcu varmış. 14 yıl basketbol oynamış. her kategoride nba yde ilk 5 te yer alır. o kadar çok blok yapmış ki saymamışlar bile…bir maçta tek başına 100 sayı atmış bir insan…ama gel görki oynadığı dönemde kendisiyle kıyaslanan bill rusell oynadığı takımlar ile 9 şampiyonluk wilt chamberlain ise sadece 2 şampiyonluk yaşamış. şimdi hangisi daha iyidir demek ve bunun cevabını bulmak çok zor…

bu sitede vip üye diye bir ayrımcılığa gidilse ve bu konu bana sorulsa ben belki 5 kişi sayarım. bu 5 kişi arasında mutlaka sen varsın m1chael arkadaş…iki yıldır yaklaşık buradayım sen hep varsın. aşağı yukarı motor sporları ile alakalı her konuda derin bilgiye ve tecrübeye sahipsin. yalan yok bu konuda senin eline su dökemem. sana buna benzer ifadeler daha öncede kullandım. fakat bazen üyelere karşı çok kırıcı ifadeler kullanıyorsun. sümük salya yakışıyormu şimdi? bende bu kadar detaylı sana yazıyorum ha dikkat et…neden yazıyorum çünkü trf1 gibi sitelerin senin gibi üyelere ve yorumlarına ihtiyacı var. sen yaşadıklarını gördüklerini bilgi birikimini burada bizlere aktaracaksın ki senden ders alalım. elbet birçok arkadaş yazarken mantığından öte duygularıyla hareket ediyorlar çoğu zaman…bende böyleyim açıkçası…fakat sen otoritesin…sen duygularını pek belli etmeyeceksin. ki insanlar sana olması gereken değeri versinler…ha böyle bir derdim yok eğlence olsun diye takılıyorum kimseye ders vermek gibi bir amacım yok diyorsan kalkar üçgünlük bir yorumcu seni ve senin gibi değerli bir insanı burada rezil eder. ha ne olur kovulur alır başka bir nick tekrar girer devam eder. ne ekersen onu biçersin.
seninle belli dönemlerde genelden benim yorumlarımdan dolayı karşı karşıya geldik. ben senin hiçbir habere yaptığın yoruma seni küçük düşürecek bir ifade ile karşılık vermedim. ama sen bunu ara sıra bana ve diğer arkadaşlara yapıyorsun. bu doğru bir hareket değil.
site bence eski ve f1 i bilen üyelerden bir beyin takımı kurmalı…bu insanların fikirlerine başvurarark siteyi daha iyi yerlere nasıl taşırızı tartışmalı…türkiyede önü arkası iki tane f1 sitesi var. bunlar olmasa güncel haberleri nereden alacağız. kaç kişi yabancı dil biliyor. hem bilsede kaç kişi yabancı siteleri ne kadar takip eder…amatör bir ruhla bir kuruş gelir elde etmeden üç beş insan yıllardır bu sitede haber servisi yapıyorlar…bila bedel kafamıza göre bu nimetlerden faydalanıyoruz. en ufak bir hata oldumu sanki bir dünya para ödemiş gibi yoğun eleştiriler yapıyoruz. hiç bunu yapan kişilerin yerine kendimizi koymuyoruz. inanıyorum ki bir dünya insan belli fasılalar la burada biz görmüyoruz ama bu siteyi idare eden arkadaşlara ana avrat küfrediyordur mail atarak…burada bize bir kötü kelime kullanılsa deli oluyoruz hemen cevap vermeye çalışıyoruz. bunlarda bizim gibi insan…bak adamlar siteyi satmaya çalışıyorlar. iltifat bir fincan kahve gibidir gönül alır…kaç kişi övgü dolu ifadelerle bu insanlara mail attı. ben kendimden biliyorum bu arkadaşlara 50 sefer mail attıysam 49 u kınama ve eleştiri içerikli…
hülas siteye sahip çıkalım sitenin ratingini artıracak şeyler yazmaya çalışalım. o kadar bilgin var yapsana bir köşe yazısı faydalanalım. binin yarısı beşyüz o da bende yok olsa bol bol yazarım. ali ünal denen bir arkadaş var. adamın köşe yazıları çıkıyor. oturmuş adam bir dünya yazı yazmış. bana göre avantgarde bir çocuk f1 i de gerçekten çok iyi biliyor. kalkıyoruz 500 satır yazıdan bir kelimeye takılıp eleştiriyoruz. ilk başlarda cevap veriyordu ama baktı ki değmez şimdi cevap dahi vermiyor. bazen öven yorumlar görüyorum basit sıradan bir kaç cümle o da ayıp olmasın diye söylenmiş cümleler…desekki ali bey muhteşemsin gel neredeysen tanışalım seni bir yere davet edelim bize konferans ver filan motive etsek belkide çok daha güzel şeyler yazar veya yapar. bilseki başbakan ali ünal gibi f1 için kafayı kırmış türkiyede 50 bin genç var değil 26 milyon 126 milyon verip f1 yarışlarını türkiyede yapılnasını sağlardı.
tek bir kelime yılların birlikteliklerini sevgilerini yok ediyor. laf bir ok gibi çıktımı yayından geri dönmüyor gidiyor biryere saplanıyor. bana burada çok küfreden hakaret eden insanlar oldu. elbette çok kızıyorum ama bakıyorum adam sürekli burada yazıyor birşeyler yapıyor uğraşmıyorum. yoksa değiştir ip yi al bir nick bas kü**ü bas kü**ü adamı deli et…nereye kadar…değermi? ne için buradayız. ne kazanırız. ben bu site sayesinde 10 kişiye yakın insanla tanıştım. yüz yüze görüşme fırsatı buldum. birileri diyebilir böyle çok kişi var görüşmek istedikten sonra…doğrudur olabilir. f1 bilgisi olan çok insan yok hayatta…
hülas bence bir avuç insanız birbirimize sahip çıkalım. basit şeylerden dolayı birbirimizi kırmayalım. farklı takımlar farklı pilotları tutabiliriz. acı nın değerini tatlı tatlının değerini acı öğretir bizlere…bir pilotu veya takımı eleştirmek eleştirene hakaret etme izni veya hakkı vermez bizlere…topluma mal olmuş bu insanlar everestin doruklarında yaşayan insanlar…orada rüzgar sert olur. seviyorlarki katlanıyorlar…burada yazanlar birbirlerini gerçek hayatta tanısalar kalkıpta kırıcı ifadeler kullanmazlar…sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz….

-Alper dunga denne arkadas
-Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim.
-http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Ayrton_Senna
-Okursan Senna FW16 nin Direksiyon milinin kisaltilmasini Partrick Head ve Andrean Newey istedigini görüsürün.
-Herhalde bunu FW16 nin icinde kahve icmek icin istemedi.
-Araca daha iyi hakim olup, daha rahat sürüs ve daha hizli turlar atmak icin istedi.
-Senin mekanik hata dedigin de orada ortaya cikti.
-Bilmemek degil, ögrenmemek ayip demisler.
-Tesekkürler.
-Not: SENNA hayatini kaybettigi yarista, 7.turda senin en iyi dedigin Schumacher in önündeydi pistten ciktiginda telemetri 310kmh hizda oldugunu ve carpmada önce 2 sn. de hizini 218kmh düsürdügünü gösteriyor.
-Eminim Schmacher gibi 20 sene sporda kalabilseydi kimse onunla rakamlarda da boy ölcüsemezdi.
Murat

Ben sayarım da dert o değil.

Bahis sana sunulan tek bir şeye referans olmamak, tek bir gözlüğün albenisine aldanmamak.
Tek bir döküman yanıltır insanı kaldı ki bu bir biyografi. Gerçeklerin damıtılmış hali değil.
O yapıma sırf neyi anlatmak istediği bilindiği için söz söylemek gereksiz yoksa bir devrin kompozisyonu değil!.

Ne büyüklüğü, ne nasihatı, değiştirmeler felan… Sen öyle bir dert mi sandın.
Şu sitede daimi üye kaç kişiyle atışmışım bir say istersen.

Sizinkisi salya, sümük sallayıp da gık çıkmamasını dilemek. Burası duvar kenarı değil arkadaş derdinizi kusasınız. Herkesin enter'a bastığı ortak platform.

Kaldı ki herkese de böyle yazmam, kaale alınacak şahıs var alınmayacak var.
😐 / 🙂

çok güldüm. mekanik arıza yüzünden birinin ölmesi onun sınırları zorladığı anlamına gelmez. pitte yakıt tankı patlar yine ölür insan. saçma yorumlarına birini daha eklemişsin. Ayrıca en iyisi ne Prost ne Senna değil Schumacherdir.
10/3=3.33333
20/7 =2.5 (senin ileri hesap yönteminle)

Ayrıca Alonso'nun bu iki pilot'a göre destek almadan F1'e kadar geldiğinin kanıtı.(Alonso ancak F1'e geldiğinde Renault takımı tarafından desteklenmeye başlanmıştı 2001 yılında)

alonso kötü arabasına rağmen mc larenlerin düzlük hızı en yüksek olan araçlar olmasına rağmen önde. bu sezonki malezya yarışını hatırayalım hamiltonun savunması alonsonun knadını kırdırdı ve de alonsoyu podyumdan etti. monza yarışnda sert lastiklerni çalıştıramadığı pistte bile hamilton alonsoyu geçemedi.oysa DRS ve KERS sistemi en fazla mc larenlere zaman kazandıror.bi de singapur gibi şaibeli bi yarışı kazamış diosun herşeyi o yapmış gibi böbürlenio diyosun ama 2007 senesindeki mc larenin ferrarinin gizli 408 sayfalık dosyasını çaldı asıl şaibeleri hamiton ve mc laren yapıyor olabilir mi

-Prost böyle bir soru sormus
-Ben de söyle bir soru soruyorum
-PROST mu SENNA mi daha iyi?
-Benim cevabim Kesinlikle SENNA daha iyi.
-Niye derseniz Prost 4 kere (13 yillik kariyer icinde) Senna 3 kere (10 yillik kariyer icinde)
sampiyon olmuslar.
-Ama SENNA sinirlari zorlarken hayatini kaybetmis.
-Yani Formula 1 e hayatini vermis.
-Riskten kacmak icin ayagini pedaldan cekmemis.
-Sinirlarda gezinip, hakikaten sinirlarin ne oldugunu bulmaya calismis.
-Böyle bir özelligi olan bir pilot benim gözümde en iyi pilottur.
-O nedenle SENNA.
-Yine O nedenle ne Alonso ne Vettel
-HAMILTON
-Bana sari rengi sevdirenler.

çarpışan araba gibi bir sürüş ile hangi kategoriye girilebilir hala anlamıyor birileri.

ve prost a veryansın

ammada ittifakçı oldu platform isim ve nick adları bile aynı olacak yakında.neyse bu sene bol arşivlik malzeme çıktı

buz adam fanları bile mc tayfasına geçiş yaptılar.

Allah sizi bildiği gibi yapsın

inan ALonsonun Prosta benzerliği Hamiltonun Sennaya benzerliğinden daha fazla.bunu 4 pilotuda yarısırken izlemiş olanlar daha iyi anlar.Hamilton kim Senna kim.2 sene sonra Mclaren Hamiltonu gönderdiğinde de böyle konusabilecek misin acaba?

-Kim ne derse desin
-Ben Hala Lewis in arkasindayim.
-26 yasinda Dünya sampiyonu bir pilot Lewis
-Dogru bildigi ne ise yapmaya devam etmesi istiyorum.
-Eminim eninde sonundadogru ne ise onu yapacak ve ona ve sürüsüne karsi cikanlara gereken cevabi verecektir.

Siz herkesi kendiniz gibi alengirli akılla dolaşanlardan sanıyorsunuz…

Adam kaç yıldır motorsporlarının bir tarafında kaç kere padok içi insanlar hakkında demecine şahit oldunuz. Adam küfür bile etse senin küfürlerinin yanında zırnık kalır.

Büyük üstad oraya buraya dalmadan basit kelimeler ile güzel ifade etmiş. İşte dikkat edilmesi gereken buydu; tüm dünya sana dönmeden değişmek…Olayların bu seyri devam ederse Mclaren'da yara alacak.

Ayrıca Profesör Prost, Ayrton'dan çok daha karakterli bir pilottu. Hiç bir zaman da dünyayı ben yarattım havası olmadı…Benim gibi (trajedinin acısından sıyrılabilen) birçoklarına göre de daha başarılıdır. O iki adam yarışlar dünyasının iki ulaşılmazı, beyefendisi, hedef ve hedef tahtası, kralıdır.
Bu iki adam yeri geldiğinde birbirinin aynası oldular. İkisinin de birbirlerine artı yönleri ve zaafları vardı.
Bir göz, belgesel ile dünya anlaşılamaz……..

bu sene singapurda bir olay yoktu spada massayı güzel geçti başka da takım emri görmedim takım emri eleştirmek istiyorsan red bulla bak

Umutbg
belgeseli izledinmi?
orada konuşanlar gerçek insanlar; hatta PROST bir çok soruda cevap bile vermekten çekiniyor;özellikle haksız yere aldığı şampiyonluğu hakkında konuşmakta ciddi manada zorlanıyor

Ama şunuda söylemek isterim, o belgesel Senna belgeseliydi. Yani Prost açısından ele alınan konular yoktu, Senna açısından bakılıyordu dogal olarak herşeye. Yaşanan şeylerde, iki tarafta kendine göre haklıdır. Tek taraflı bakmamak lazım bence. Ayriyetten, Alain Sennaya saygısınıda bir çok kez gösterdi.

şu anda demesi önemli bir ayrıntı…
hangi pilot daha iyi diyebilmek için kıyaslanan pilotların aynı takımda yarışmaları değerlendirme yapabilmek için belkide tek fırsat…
bu açıdan bu üç pilottan hamilton ve alonso 2007 de aynı takımda yarıştılar…alonso şampiyon olarak kemer belinde geldi mclarene…üstelik mclaren alonso nun gereken süreden önce test yapabilmesi için özel izin aldı fia dan…bu izin sponsor desteği sayesinde mi verildi o dönem bilemeyeceğim ama alonso hamiltona karşı tecrübe ayrıcalık her yönüyle tam bir üstünlükle başladı sezona…hamilton tam bir challenger(meydan okuyan) modunda başladı sezona…işin aslı mclaren kimiyle anlaşamayınca mecburen hamilton la başladı..alonso bir kere daha dört ayak üstüne düşmüştü…zira kimi önceki sezonlar mclaren de her gelen pilota karşı üstünlük sağlamıştı…hülas bu durumda da özellikle ilk yarışlar tam destek takım alonsoya çalıştı. fakat baktılar ki her türlü desteğe rağmen hamilton alonsoyu grogi duruma getirdi ve bu durumu değiştirebilme adına alonsonun anlamsız istekleri ve aba altından sopa göstermesi karşısında takım eşit statüye geçti…ve sonuçta hamilton alonsoyu geçti…şu anki tecrübesiyle aynı takımda yarışsalar hamiltonun alonsoyu ne yapacağı herkes çe malum…
hülas bu seneki neticelere göre prost bu lafı söylemiş olsada alonso neredeyse bu sene öyle garip garayip bir puan veya puanlar kaybetmedi…hamilton ise hırsının sebebiyle yaptığı hatalardan dolayı çok puanlar kaybetti…her şeye rağmen alonso ile hamilton arasında kaç puan fark var…bir tam puan bile değil…
yinede şu an için tabelaya bakıp prostu tekzip etmeyelim ama normal şartlar altında hamilton vetteli bilemem ama alonsodan kesinlikle daha iyi bir pilottur…bir defa alonso bu zamana kadar aldığı puan ların hatrı sayılır bir bölümünü rakiplerinin hata yapması ile oluşan avantajlardan takım emirlerinden ve singapur gibi şaibeli önden ayar yapılmış tezgahlanmış yarışlardan almıştır…haram helal demeden her puanı kabul eden ve ben yaptım edasıyla gururlanan alonso aslında sanıldığı kadar iyi bir pilot değildir.
prost bu lafı neden demiştir…hamilton un imalıda olsa alonsoyu ilaret ederek prostu küçümseyen bir ifadesi olmuştur…alonso benim kekim tarzında söylenmiş bu ifade şık değildir…prost inanıyorum ki her fırsatta bundan sonra hamilton aleyhine konuşacaktır…
bunlar açık ve net bir şekilde söylenmesede intikam kokan ifadeler gibi geliyor bana…
bana göre bu pilotlar arasında sıralama şöyledir…
1. hamilton
2. vettel
5. alonso

ya siz formuLa 1 de tren izLemeyi qerçekten cok seviyorsunuz qaliba ispanyayı hatırlayın macaristanı hatırlayın ispanya da son virajda downforce kaybı olmasa hamilton vetteli qeçecekti ya macaristan vettel baskıya qelince hata yapıo ya kanada button iyice yaklaşmıştı vettele ne oldu dışarı taştı spin attı.adam baskıya qelince eli ayaqı titriyo.tutturmuşsunuz vettel en iyi die formula 1 de şuan en iyi pilot alonso ve vettel

Senna'yı Senna yapan faktorlerin bir tanesinin de Prost olduğunu unutma.Hamilton'u Hamilton yapan faktorlerden bir tanesi de sevmesemde Alonso'dur.Zira Prost hakkındaki düşüncelerin çok yanlış.McLaren tarihinin 2 büyük ismidir Senna ve Prost.Şimdiki pilotlarla karşılastırmamanı öneririm.Bu pilotları eleştirmekte ne sana düşer nede bana.

Bu sözleri geçen yıl söyleseydin fazlaca dikkate alabilirdim;ama SENNA belgeselini izledikten sonra benim için bir hiç olmuştun;

Biliyorum LEWİS'i gördükçe SENNA gözünün önüne geliyor ve bu seni fazlasıyla rahatsız ediyor ama bu durum bizi fazlasıyla mutlu ediyor…

yani %100 olmasa da büyük bir çoğunluğuna katılıyorum söylediklerinin.

Bir şampiyon böyle sürmemeli, adamı yerin dibine sokmaya gerek yok, ama aklı başında herkes adamın bu durumunu olumlu bulmaz yani. Bu gidişle ancak "gönüllerin şampiyonu" olur.

Bu üç pilot arasında sadece Lewisi beğeniyor olsamda, söylenenler kesinlikle doğru.

"Çok agresif. Menajerinin onu biraz sakinleştirmesi lazım. Çünkü inanılmaz bir yeteneği çürütüyor.''

Prost'un bu sözüne birebir katılıyorum. Agresiflik diyoruz, herkes agresifliği çok olumlu bir şeymiş gibi karşılıyor ve öyle yaklaşıyor. Bugun şu pilot çok agresif dediğimizde bir övgü cümlesinde bulunmuş oluyoruz. Ama aslında bu böyle degil, herşeyin fazlasının zarar olduğu bu dünyada, agresifliğinde fazlası oldukça zarar. Önümüzdeki örnek; Bildiğiniz gibi Hamilton.

Hamilton'a birisinin çıkıp, agresif sürmekle bir yerlere varamayacağını açıklamalı. Tamam agresif olursun, ama akıllı ve kontrollü olmadığın sürece, kamikazelikten başka bir şey yapmazsın.

Alonso örnegi, Alonsoda aslında agresif bir stile sahip. Ama farkı ne, mantıklı ve sabırlı olması, akıllı oynaması. Bunlardan dolayı Alonsonun daha komplike ve akabinde daha iyi bir pilot olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

Ve Hamiltonun eksik bir yanı, sanki F1'e yeni girmiş pilotlar gibi yaklaşım gösteriyor, sadece gözü kara ve agresif. Bir dünya şampiyonu böyle olmaz olmamalı, şampiyon dediğin belli tecrübelere ulaşmış, büyük şeyler başarmış, zirveye ulaşmıştır, agresifliğini biraz törpüleyip stratejik ve akıllı olması gerekmektedir.

Sonuç olarak, Lewis F1'in en büyük yeteneklerinden birisi (belkide en büyük yeteneği) , ama bu şekilde devam ettiği sürece, kesinlikle en iyi olamayacak.

ya çocuk bi it işine , biraz büyü sonra gel burda yorum yap , saçmalamayı kes artık , senin yazılarına cevap bile vermiyorum , (seni adamdan saymıyorum ) hadi abicim , biraz büyüde gel

Sağlam konuşmuş eski Mclarenci
Gerçekler günyüzüne çıkıyor ama 3 maymunu oynayan Maccacılar yine görmüyor duymuyor tınlamıyor
Mclaren şu anda Button a sarılmış durumda çünkü liderlik edebilcek pilot istikrarlı pilottur
Whitsmarth geçmişte Alonso için resmen pişman olduklarını belirtmişti.
Şimdi düştüler Button a .
O değil de bu carl a o kadar yatırım yap sonra karşılığını alma ne kadar kötü yavvv

kardeşim boşuna zahmet ediyorsun. adam yorumunda vettelin adam geçme derdi yok demiş sonra hiç bir derdi olmadığını söylemiş yine sözü lewis'e getirmiş. boşvereceksin bu tip adamları. madem bu aracın araç geçme derdi yok,hatta hiç bir derdi yok o zamanda Lewis'in böyle bir derdi olmayacaktı. bunu daha idrak edemiyor. tabii insan zekasının ulaşabileceği son nokta olduğu için kendisi normaldir.

2007 de en iyi aracın Mclaren oldugunu düşünüyorum.hatta 2007deki Mclaren 2000 yılındaki araçtan sonra ortaya cıkan en güçlü Mclarendi.Raikkonen son 4 yarısın 3ünü kazanırken Massanın o yarışlarda neler yaptıgını bir hatırla istersen.

ne kadar anlayışsız bir insan olduğun her harükarda belli , bi git elini yüzünü yıka , su iç , sonra gel burda yorum yap , eğer prost öle bi düşünce içinde olsaydı şu yorumu yapardı: Vettel , Alonso ve Hamiltondan daha iyi ''
şimdi anlamışsın heralde ,Bundan sonra olayları ve ifadeleri aha iyi anlaman dileğiyle , saygılar…
DİPNOT: BİRAZDAHA FAZLA KİTAP OKUMASIN can bundy

Lewis: diaz benim Prost'um.

tabi gelmiş geçmiş en büyük pilotlardan olan Profesör, bu benzetmeyi hakaret olarak algılamıştır (doğal olarak).
Kendisine hakaret eden bir insana da aynı dozda karşılık vermeyi istemesi makul.
——————————————–

Lewis'in kendisini Senna'ya benzetmesi bir yere kadar makul, ama diazı Prost'a benzetmek……………

evt o yüzden 2007 de ferrari en iyi takım olmasına rağmen şampiyonluğu son yarışta massanın yardımıyla ve sadece bir puan farka şampiyon oldu dimi 2008 de massa şampiyonluk için bastırırken o yüzden massa gibi pilotun gölgesinde kaldı dimi 2009 için bişey diyemem araç kötüydü ama o yıl bile massa kaza yapana kadar raikonen önündeydi bunlara ne diyeceksin?

RB7 lewis'te olsa neymiş efendim 5 pilotun şansı olurmuş :)))

Asıl geçen seneki ferrari KİMİ'de olsa şampiyon olmuştu. Siz buna bakın. ben alonsonun 2005 ve 2006 daki kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. hatta 2007 deki kadar bile.

Doğrusunu söylemek gerekirse bence mclaren levis i bırakmalı, oda gidip ne biliyim reno gibi williams gibi orta sınıf takımlarla mücadele ederek bazı değerlerin farkına varmalı. Ama kendi takımı ama medya fazla bitarafını kaldırdı bu oğlanın. Nicole u de saymak lazım tabi, nerdeyse anası yaşında biriyle olmak ta o yaşta bir gencin harcı değil. Bu da bununlan baş edecek olgunlukta olmadığı için şu an bocalıyor.

Zamanında Alonsoda yaptı böyle şeyler, schmi ye ne laflar attı şampiyon olduğunda vs.vs.. Hiç kayırmıyorum, doğru neyse o. Ben bunları hep çocuk yaşta gelen şöhrete bağlıyorum.

Zamanla olgunlaşacaktır ama bir an önce doğru kişilerden destek almalı, yoksa kayıp giden bir yıldız olacak sadece. F1 e girişi gibi çıkışı da aynı hızda olacak.

Vettelin sampiyonlugu 5./6. yaristan itibaren konusulan ve bisey sen sıkılmadıysan bile cogu kisi sıkıldı, insanlar daha cok hamiltona ne olucagi ve nasi ceza alicagini daha cok merak ediyor bunda anormal bisey yok

Sitenin yeni sahibini aradığı tabela inmiş.Sıkıntı her ne ise aşıldığına sevindim.Durmak yok yola devam.

Vettel kendini geliştirdi.Tabi bunun yanında takım da kendini geliştirdi.Kurallar değişti lastikler değişti.
Kısaca değişen ve gelişen ne varsa vettelin yararına oldu.
Araçta arıza çıkacak derdi yok.
Webber sıkıntı verecek derdi yok.
Zamansız sc girip liderliği mahvedecek derdi yok.
Adam geçme derdi yok.
Lastik ısıtma seçme ve hava durumuna bakma derdi de yok.
Tabi en önemlisi kendi daha olgun ve şampiyona yakışır sürüşler yapıyor.Çok fazla hatası olmadı.Tüm bu etkenler biraraya gelince şampiyonluk da kaçınılmaz oldu.
Eğer bu araç (RB7) hamiltonda olsaydı şampiyonluk mücadelesi 5 pilotla son yarışa kadar sürerdi.

Vettel-Hamilton arasındaki çekişme "hamilton vs vettel formula 3 2005" diye aratırsan youtube da bol bol video var.

Prost: "Çok agresif. Menajerinin onu biraz sakinleştirmesi lazım. Çünkü inanılmaz bir yeteneği çürütüyor."

2011 sezonunun tamamlanan kısmına baktığımızda doğrudur Fernando da Sebastiyan da Jenson da Lewis ten iyi işler yapmışlardırda bu sezonun tamamlandığını bile varsaysak bir pilotun etiketinin tek bir sezon odaklı olması olaylar her ne kadar itsede kabul edilebilecek birşey değil en azından benim açımdan.tamam geçmişe mazi denir ama bu adam F1 tarihinin en büyük ikinci takımıyla F1 kariyerine başlamış daha o sezson şampiyonluğun en büyük adayı olmuş iki kez dünya şampiyonu takım arkadaşıyla aynı puanla sezonu noktalamış ,ardından son viraja kadar şampiyonluğu kovalamışlamış,ardından kersli bir araca ilk podyumu ,polü,zaferi getirmiş adamdır geçen sezona kadarda en genç dünya şampiyonuydu…

Doğrudur bu sezon yaptığı hatalar ona yakışmadı , yeri geldi bizde çok kızdık kızıoyoruz ama biraz yavaş altın çamura düşünce değer kaybetmiyor Mclaren de bir koltuk kaybedecekse de ona koltuk vermeyecek bir takım yok keşke derin sebepler biraz daha basına yansıtılsa da taşlar yerine iyice otursa ama griddeki tüm pilotları koysalar karşıma yine Lewis yine Lewis…

sence neden gündemde acaba bi düşün bakalım hafızanı yokla çok uzağa gitmene gerek yok 1-2 gün öncesine sonra ondan önceki yaışa sonra ondan önceki yarışa…:DDD

ok??

yine duruma göre yapılmış genel çerçeveyi görmeyen yorumlar geliyor. lewis hata veya şansızlıklar yaşamasa bile puanı olso olsa hadi 220 olsun ne değişir. vettel üsküdarı geçmiş.kaybedecek ne vardıki hiçbişe. bu gibi yorumlar olur en fazla ne olcak. adam cadde pistinde 20 kişiyi geçer ama 1 tanesi hatalı oda en olmaması gereken. canı sağolsun.

Bana göre Alonso ikisinden de iyi ama tabi Prosta saygı duymak lazım.Bu arada ikisinin f3 mücadelelerini izledim çok zevkli tavsiye ederim.

adamın yetenekli hırslı ve hızlı olduğu kesin. Bunları başarıya çevirebilecek kabiliyetten ise yoksun şu sıralar. Ve F1'de sonuç alamazsanız, yeteneğiniz sizi ancak bir yere kadar kurtarır. Günün sonunda en çok keyif veren değil, en çok puan kazanan şampiyon olur.

hahaha herkes yavaş yavaş gerçekleri öğreniyor.Sadece Alonso ve Vettel değil;Button Webber ve Ricciardo'da Hamilton'dan daha iyi pilotaja sahipler.Geçiş yapma mantığı sadece geç fren yapmak olan biri iyi bir formula 1 pilotu olamaz.

Bu eleştirinin yetenek hakkında olmadığına eminim çünkü yetenek konusunda Alonso ile eşitler Vettel ise çok az geri kalıyor ama Hamilton hala bir GP2 pilotu tarzı ataklar yapıyor GP2'de çok başarılı olmasının nedeni o araçların bu tarz atakları F1 aracından daha fazla kaldırabiliyor olmasıydı ama F1 araçları haliyle daha narin kalıyor…

ve hap öle kalıcak hem kendi yeteneğini heba ediyor hemde arabanın muhteşem hızını değerelendiremiyip geri kalıyor mclerenin aracı alonsoda olsaydı bölemi olurdu??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir